práca na Fantasy Wargame

Keďže Fantasy taktických wargame je ako šafránu, rozhodol som sa si jednu vyrobiť. Na jednej som už raz pracoval,ale nakoniec som od toho opustil. Teraz prichádza pokus číslo 2 ktorý je však ešte v plienkach. K nahliadnutiu dávam časť pravidiel. Keď hra výjde chcem ju hodiť tu ako Print and play pre každého zadarmo. Chcem však aby sa zapojily aj iný a daly svoje názory-požiadavky čo by v hre chceli vydieť, čo by zmenily atd. Nemám ešte názov hry - k tomuto uvítam tiež akýkoľvek nápad. Toto su pravidla ktoré som zatial spísal-ktoré sa môžu zmeniť, zachytávajú asi tak štvrtinu vecí http://ulozto.sk/x3g28kqP/hra-docx slúžia len nato aby si človek urobil aký taký obraz o hre.
23.8.2013 19:28:26

Super
Ahoj,

četla jsem, co máš na ulozto, a vypadá to super, takový deskový HOMM, a to se mi líbí. Určitě to nevzdávej a pokračuj, budu tvůj první pokusnej králík na P&P hru :)) Z.

18.3.2014 21:31:00

misis
tak dievca na wargame tak to som necakal, no nakoniec som system prerobil inak nez je to tam... hlavne command system som chcel mat taký... unikátnejsi, ale aby stale boli zachované fantasy prvky ktoré zial okrem hier battlelore 1 a 2 edícia iné hry neponúkajú

18.3.2014 23:02:22

Tester
Tak az budes potrebovat testovaci kraliky, tak ja a kamoska jdem do toho :)) Z.

19.3.2014 11:14:04

Elf
Akorát vis, jak porad jsme holky, takže kdybychom měli možnost hrát za holčičky, elfy, děti lesa apod. bylo by to určitě lepší, co tak koukám, tak na tomhle u holek vyhoří většina her, že nemají "hezké" postavičky pro holky :)) Z.

19.3.2014 11:15:43

ruy

držím palce
A zelam dobreho, alebo aspon nejakeho korektora - z tej gramatiky bolia oci..

20.3.2014 08:14:13

vytiskl jsem si pravidla
a zaujalo mne to, těším se na print and play verzi
gramatiku nemohu posoudit, mám problém s češtinou.

20.3.2014 14:37:08

Rozkazy
Tak postupne sa do toho dostávam: nový spôsob vydávania rozkazov je popísaný tu: http://ulozto.sk/xm8XZgAi/nova-polozka-dokument-programu-microsoft-office-word-docx

Karty rozkazov:
http://ulozto.sk/xN3sFpjS/karty-jpg

Obrázky ktoré som pouzil nie su moje a sú prebraté z internetu.
Ak by niekoho nieco napadlo ako systém vylepšiť- zmeniť, tak uvítam

22.3.2014 17:13:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozkazy
Vypadá to dobře, to se mi líbí. Pokračuj a vymýšlej, myslím, že na to máš docela talent :)) Tak good luck. Z.

22.3.2014 19:21:01

doplnene
rozkazy doplnené o rozbor jednotky a útok/obrana.http://ulozto.sk/xEd1MH6z/nova-polozka-dokument-programu-microsoft-office-word-docx

23.3.2014 12:09:57 | Upraveno autorem (porovnej)

doplneni
Podle me to vypada porad dobře. Fakt takovy deskovy heroesy, dost se tesim na hotovou verzi, i když je to urcite na dlouho. Napad prevest heroesy nejak do deskovky je podle me super. Ještě bys tam mohl zaclenit nejak teren a kazda rasa by mela nejaky postih nebo bonus na "svém" terenu. Ale nechci ti do toho takhle v zacatku moc kecat, urcite se ti to ještě rozjede a vymyslis hromadu věci :)) Z.

23.3.2014 21:31:39

hra
tak ono Heroes je - tahova strategia + tahove takticke boje, toto je klasicka takticka stolna hra(zetonova wargame)- vo fantasy svete, co sa týka terénov tak bude mapa skladajúca sa z 4 dielov, nie je problém spraviť aj napr mapy ako: klasické bojové pole, bojové pole na nejakej zničenej zemi atd... akurát ja niesom ani grafik teda nedokázem vytvoriť svoje vlastné textúry.... všetko čo mám je stiahnuté z internetu akurát ja to upravujem a dávam tomu nové prvky.... do hry by som chcel dat 2 aliancie : ľudia+elfovia+trpaslíci a nemrtvý+ork+ nejaká háveď, problém to je však nejak vybalancovať... tak možno dám iba jednu hlavnú rasu(ľudia) a pri budovaní armády si človek za body bude môcť dokupovať jednotky z neutrálnych rás

23.3.2014 21:42:03

Hra
Nebo se muzes odrazit vylozene od tech heroesu a zkusit vybalancovat postavy napoprvé podle toho a potom při testovani doladovat podle vlastní potřeby deskovky.

24.3.2014 08:00:09

mě se koncept
taky líbí, zase, pokud to má být fantasy, by to chtělo kouzla a ty výhody a nevýhody různých ras by nebyly na škodu. I když by se to asi zvládlo jako ifo na žetonech jednotek, ikona, hodnota a tak.
s grafikou moc nepomůžu, ale rád otestuji.
HLAVNĚ DRŽÍM PALCE

24.3.2014 11:48:51

Zdravim
Taky mam rozjetej vyvoj deskovych HoMM,protože ty co vyšli (heroes) se mi moc nezamlouvá,tak jsem se vrhl na svoje. Ono to v podtatě neni vůbec těžké pokud chceš přesnou kopii z PC na stůl. Já převzal velkou většinu pravidel právě z PC verze. Jen soubuje mam trochu upravený, ne nepodobný těm tvým,jen je to malinko jinak...
Např iniciativu jednotek bude určovat hráč - hrdina(logicky,jelikož velí,tak určí která jednotka kdy hraje),ale rozepisovat to sem nejde....to by bylo moc. Az budu mit pravidla zkompletovaný,tak taky poprosim Zatroleňáky o názory a test. Teď je to v ranné fázi,tak to chci dokompletit a až potom to dát k posouzení :)

24.3.2014 16:55:19

...
Vypadá to dobře... uvidíme jak to bude vyvážené... bude to ještě hodně práce

31.3.2014 08:24:50

hra
Tak onedlho hra postúpi do open beta testu- este na nej stále pracujem... Len by som sa chcel opýtat tu- co by ste v takejto podobnej hre cheli mat ? Co podla vás robí dobrú fantasy taktickú hru ? Predbezne info o hre- hra nebude mat hraci plán ( tak ako je to u Diskwars) na stole budú len jednotky ( v tvare hexov) a terénne prvky. Jednotky sa budú aktivovat pomocou kariet a pohyb bude meraný pomocou pravítka (tak ako figúrkových wargames...) Zatial sú k dispozícii 2 rasy- ľudia a chaos- obe rasy budu mat k dispozícii zatial 4 jednotky.

3.6.2014 18:36:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozbor jednotky
Predbežný rozbor jednotky : http://ulozto.sk/x6jorL2b/rozbor-jednotky-jpg

3.6.2014 19:04:54

Cwoki
Takže to bude nějakej mix Battleground Fantasy Warfare a Diskwars? U DW je pohyb originální. Bude tady něco "jinak"?

3.6.2014 20:28:12

havelock
No tu som práve chcel zachovat ten wargame štýl kde to človek merá s tym metrom/ pravítkom... Predsa len to ma nieco do seba a toto som chcel zachovat, herny plan v podobe hexovej mapy som dal prec z dôvodu: 1 mensia potreba na tlac 2. clovek si jednoduchsie vytvori aj vlastné terenne prvky- ja uz mam vytvorene napr 2D hory z penových taciek ktoré som vytvaroval a namaľoval. Unikátnost hry by som videl hlavne v tych kartách kde ich clovek musí správne kombinovat (vytvárať si svoju command zónu zlozenú z troch kariet) - kde prostredníctvom nich vydáva rozkazy+ správnou kombináciou budu hrácovi dovolovat pouzívat unikátne schopnosti jednotiek. Ale pokial sú nejake nápady ako napr. vylepsit ten pohyb- aby bol uniátny tak som otvorený nápadom...

3.6.2014 23:35:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mansions of Madness: SE ENG + rozšíření
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas