oprava natržené krabice v rohu

uvažuju, že ji z venku stáhnu širokou izolepou a ze vnitř buď taky izolepa nebo mám samolepící tapetu (se vzorkem dřeva - to radši koupím bílou) a upělám tam zevnitř přelep aby to pořádně drželo

prosím navrhněte jakékoliv jiné řešení díky moc
4.10.2011 11:35:48

to Ella
Nejlepší je vzít nějaký tvrdší papír, třeba výkres, vystřihnout obdélník a nalepit to herkulesem zevnitř. Před přilepením toho čtverečku je dobré to roztržení rozchlípnout a dát dost herkulesu i na hrany toho roztržení. Při lepení to samozřejmě stáhnout k sobě. Izolepu zvenčí nedoporučuju, protože to jednak vypadá blbě, jednak se na okraje chytá špína a jednak se to časem odlepuje.

4.10.2011 11:48:06

kren
no jo jenže já se děsím toho, že se to zase rozšaluje

je to krabice od titana a bohužel jsme ji už roztrženou dostali a jelikož ty komponenty jsou celkem dost těžký, tak bych ji ráda co nejvíc vyztužila

4.10.2011 11:54:35

to Ella
Myslíš, že podlepení samolepící tapetou vydrží víc, než podlepení tvrdým papírem přilepeným lepidlem. O tom pochybuju. Pokud chceš opasek i kšandy, tak to podlep tím tvrdým papírem, jak jsem psal a přes to si přelep tu tapetu. Pokud ti nevadí, že to bude vypadat škaredě, tak to klidně zvenčí omotej tou páskou. Mě to tedy podlepené vždycky drželo. Ovšem nevím co ty s tou krabicí děláš :).

4.10.2011 12:05:28

rbx

ella
titan je problemova hra, navic krabioce je proste blbe udelana. Moje byla v poradku a behem dvou dnu uz mam roztrhnute dva rohy, protoze jak je to vlhke a seschlo to, tak se to proste rozpadlo. Podle mne tou samolepici tapetou zevnitr nic nezkazis a to co rika kren, tak muzes udelat vzdycky. Jen doporucuji umelohmotnou samolepici tapetu, papirova se muze roztrhnout, ostatne stejne jako ten papir, co navrhuje kren. Kazdopadne vzhledem k tomu, jak je delana Titanovska krabice, tak doporucuju oblepit vsechny rohy.

4.10.2011 12:15:24

díky
koupím nějakou slušnou (ideálně bílou samolepící tapetu), pokud peťa nebude chtít titana v desenu dřeva a pustím se do toho

ten náš chudinka už schne celkem dlouho, takže tohle by mohlo být v pohodě

kren: krabici opatrujem, občas utřem prach a někdy, když bůh, aláh, ... (dle chuti) dá, tak si i zahrajem

4.10.2011 12:32:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ad rbx
Samolepící tapeta se sice neroztrhne, ale odlepí se od podkladu, respektive vezme kus podkladu s sebou. Nevím jaká je tam vůle u toho víka, ale pokud dostatečná, tak to podlepení udělat jako pás zevnitř víka kolem dokola. Nemusí to být nutně papír, ale může to být něco co má v sobě vlákna proti roztržení. Každopádně, ale něco, co se může přilepit lepidlem, které částečně nasákne do kartonu krabice. Samolepce bych nevěřil.

4.10.2011 12:33:00

Ella
Nedavno som zahladol na BGG odkaz na clanok presne o oprave krabic: http://www.thegamesjournal.com/articles/RepairingBoxes.shtml

Takisto mozu byt zaujimave tieto informacie: http://boardgamegeek.com/geeklist/20894/the-surgery-board-game-repair-tips

5.10.2011 09:00:27

ad tirsilur
No tyhle dva návody (hlavně ten druhý) jakoby z oka vypadly tomu co jsem aplikoval já, co jsem doporučoval, a s čím mám jen nejlepší zkušenosti :).

http://www.thegamesjournal.com/articles/RepairingBoxes.shtml
http://www.thegamesjournal.com/articles/RepairingBoxes2.shtml

Jinak pokud byste se báli, že se ten roh znovu roztrhne, když se to podlepí papírem, tak úplně nejlepší a nejpevnější je to podlepit knihařským plátnem. To už byste pak museli roztrhnout leda násilím. Se samolepícími tapetami a isolepami mám jen ty nejhorší zkušenosti - vždy se to časem odlepilo.

5.10.2011 09:10:17 | Upraveno autorem (porovnej)

tirsillur
díky moc načtu a něco s tím vymyslím, potřebovala jsem několik námětů jak to opravit a díky Vám jich mám naštěstí spoustu

5.10.2011 09:26:08

podle návodu
zalepeno (nakonec jsem pro jistotu zalepila všechny 4 rohy) a drží to krásně

díky moc všem

13.10.2011 13:53:02

to Ella
Úplně nejjistější a nejpevnější je natřítlepidlem z vnějšku ty boky té vnitřní krabice a nasunout na to lepidlo to víko. Má to ale jen jednu malou vadu, že už hra pak nejde otevřít :D. Pokud ale někdo má hry jako sbírku a nehraje je, tak by mu to mohlo vyhovovat. Ono to tak dělají i sběratelé zbraní, že je třeba zalitá hlaveň a střílet se nemůže, ale mohou tu zbraň pověsit na zeď. U sběratelů her by to mohlo být podobné :D.

13.10.2011 14:15:53

Vybíráme z Bazaru

7 divu sveta
7 divu sveta
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas