Modelářský shop v Ostravě.

Ahojte. Potřeboval bych poradit, jestli neznáte nějaký modelářský obchod v Ostravě a to kvůli 2 věcem. Potřebuju nějaký fakt tenký štětec na barvení miniatur a "obtiskový" papír. Ten papír seženu i přes net, ale s poštovným se mi to dost prodraží. Tak se ptám jestli je u nás nějaký takový obchod popříkladě, kde jinde sehnat ten papír a štětec. Diks
21.1.2010 14:15:52

shop
Já znám "mladého modeláře" v centru Ostravy. Je to za červeným kostelem v centru. Pokud by ti tehle popis nestačil, pokusím se najít adresu. Ale nemohu 100% co všechno tam mají.

21.1.2010 15:51:15

modelarstvi u cerveho kostela
mimo jine je u toho i divadlo Mirona.
Stetec jsem tam kdysi kupoval 00 (nulanulku)

21.1.2010 16:09:50

shop
Nevím sice jaké štětce mají v "mladém modeláři" jak píše Sappho,ale já docela náhodou narazil na Výtvarné centrum Chagall na Repinově ulici kousek od plynáren.Koupil jsem tam pár štětců za docela směšné peníze,je to pokud se nepletu značka Rotmarder (pokud se nepletu) a jsem s nimi docela spokojený,takže můžu jenom doporučit.
Na druhou stranu ale nedoporučuju jít do štětců Revell,koupil jsem jeden tenoučký před asi dvěmi měsíci za cca 100kč a dnes na něj už ani nešáhnu.Začal se okamžitě třepit,takže skončil v propadlišti dějin. Za ty samé peníze rozhodně volím Citadelí štětce,ketré jsou opravdu kvalitní a Fine Detail Brush je použitelný na většinu detailů.

21.1.2010 16:16:01

Díky za tipa
to Loselfos: na Citadel Fine Detail Brush už jsem se optával (barvím W40K:)), ale je moc velký:) Mám doma fakt tenký, ale už se třepí a docela dost blbě se sním něco barví.

P.S. Ohledně toho obtiskového papíru: nemáte tipa kde to v Ově koupit?

22.1.2010 16:08:33

Citadel FDB
Tobě přijde Citadel FDB velký??? Sice nevím jak bývají velké modely W40K,ale mám doma Skaven Doomwheel, takže předpokládám, že základní rozměry budou zhruba stejné a malování jde v pohodě.
Samozřejmě je to ale na tobě,nic ti vnucovat nebudu :-)

Zkoušel jsi pohledat ten obtiskový papír v Praktik Papíru???

Jak ti jde stínování??? Já s tím neustále bojuju a nedokážu udělat pořádné přechody barev :-(((

22.1.2010 16:19:55

Fine Detail
No nevím s tou velikostí. Já s ním barvím detaily na Battlelore a to jsou dle toho co mohu vidět menší figurky než W40K a je to naprosto dostačující.

22.1.2010 17:38:33

Sappho
No právě.Já s ním dělám WotR a ty figurky se mi zdají ještě menší než Battlelore.Sice jsem BL neměl nikdy v ruce,ale ty to dokážeš posoudit lépe,když obě deskovky máš :-)

22.1.2010 19:27:15

FDB
Kámoš mi psal, že je dlouhý 8mm, což je moc. A já mám dlouhý cca 2mm a 0,1mm široký a potřeboval bych tenčí. Psal mi, že ta délka moc nevyhovuje. Ale jde mi o to, že ten můj už je fakt starý.
to Loselfos: zkusím pohledat díky za tip

Tenký štětec potřebuju převážně kvůli "freehandu" na vlajky, brnění atd.
Pokud potřebuješ přechody mezi stejnými typy barev (tmavě+světle červená např.). Tak je nejlepší použít Citadel "wash". Což je hodně zředěná barva, která udělá takový jemný povlak na modelu a sjednotí barvy. Takže na červenou použiješ červený wash a ty dvě červené ti to stmelí.
Nedávno, když jsem barvil, tak jsem zjistil, že je taky dobré malovat s lechce zředěnými barvami. Namočíš špičku štětce do vody a pak do barvy. Když tohle naneseš na model, tak to nechá jemný povlak, nekdě méně, někde více a to působí přirozeně a realisticky. Reálný přechod se dá udělat ještě tak, že do ještě mokré barvy naneseš další a ona se ti krásně rozpije, takže to vypadá přirozeně.

23.1.2010 10:23:49

Modely W40k
figurky ve warhammeru jsou 28mm vysoké.

23.1.2010 10:24:51

Fr3NZyY
Washe znám,mám je doma a občas je používám,i když nerad,protože se mi jejich efekty nějak nelíbí.
Můj hlavní problém jsou právě ty přechody mezi jednotlivými odstíny při zesvětlování,nebo ztmavování ploch.Zkoušel jsem jak překrývání jednotlivých vrstev,tak spojování vrstev,ale prostě se mi nedaří plynulý přechod mezi těmi dvěmi odstíny a pokaždé tam mám prostě ostrý přechod.Zkoušel jsem to tupovat štětcem, roztírat zředěnou barvou a pokaždé to nestojí za nic. Koukal jsem na spoustu vidí o malování,prostudoval hafo článků,ale asi jsem prostě "gramlavý" a nebo už nevím :-(

Ty figurky jsou opravdu tak malé??? Měl jsem za to,že třeba hlavně mariňáci jsou o dost větší.

23.1.2010 22:23:14

Loselfos
Nevím, s čím Frenzy hraje, ale třeba mariňáci mají kolem 4 cm.

23.1.2010 22:28:43

Sydo
Ty 4cm mi už přijdou reálnější,28mm se mi zdá strašlivě málo.Tak velké jsou zhruba figury k WotRu a to jsou hodně malinké,i když možná nějaká rasa W40k bude třeba takhle malá.

24.1.2010 09:40:07

barvení
já našel na netu jak v 5 krocích udělat jednoduše plamenný efekt na meči. Povedlo se mi to tak z 50%. Takže na "gramlavosti" někdy opravdu záleží:)
Sydo: dobře 3-3,5 i s hlavou záleží jak stojí, ale tělo je 28mm.
Mezi figurkami nejsou velikostní rozdíly např imperiální garda vs mariňáci, ikdyž mariňáci by měli být o třetinu větší. Ale tam je více takových měřítkových chyb.

24.1.2010 10:05:45

Frenzy
A máš ještě odkaz na ten návod??? Docela bych na to rád kouknul.
Vím,že to stínování není nic jednoduchého a chce to hlavně cvik,takže budu muset holt trénovat a snad na to nějak časem přijdu. Nebo přejdu na letadla a figurkám dám sbohem :-)

24.1.2010 12:21:08

Loselfos
Nemám, ale pohledám to. Jinak zkoušel jsi "drybrush"?

24.1.2010 17:55:36

Drybrush
Jasně že zkoušel,je to asi nejlehčí technika a pokud člověk pořádně "vyšudlá" štětec od barvy,tak je pak radost s tímhle něco dělat :-)

24.1.2010 18:48:30

Loselfos
Na mém posledním modelu jsem na vlajce zkoušel trošku složitější freehand
http://s1.imgupload.cz/img/--/152241/BTpEK/s5.JPG
Ptže jsem neměl hnědou, tak jsem smíchal bílou s hnědým washem, takže velice velice řídká barva. Jak jde trochu vidět, někde to nechalo plynulé přechody mezi světle a tmavě hnědou. Já si myslím, že zředěná barva udělá sama přechod. Někde nechá silnější vrstvu, někde slabší. Aspoň moje zkušenost.

25.1.2010 08:18:39

Frenzy
Vyzkoušel jsem spoutu postupů, ale ve výsledku se mi plynulý přechod podařil jen jednou jedinkrát, když jsem to zkoušel poprvé a od té doby se mi prostě nedaří a nedaří. Prostudoval jsem spoustu postupů a podle každého z nich bych ten přechod měl zvládnout,ale realita je prostě k uzoufání.Nechci si připustit,že je to mýma rukama,takže to budu muset zkoušet znova a znova :-)

25.1.2010 09:23:10

Loselfos
Podle mě jsou knížky na houby. Pochytíš tam nějaký základ atd, ale na zbytek musíš přijít sám nebo nejlíp, když Ti to někdo přímo ukáže. Musíš zkoušet a zkoušet. Když si něco někde přečteš a nejsi zkušený malíř, tak to většinou "zmrvíš". Ale myslím si, že wash a drybrush dohromady vytvoří dobré stínování. Např. jsem měl červený plášť vnitřní záhyb byly tmavé a na ty vrchní jsem udělal drybrush světle červenou a výsledek více než uspokojivý. Ale je fakt, že někdy se to povede ani nevíš jak a někdy se o něco snažíš a furt to nejde. Já teda nic o barvení nečetl, takže to zkouším po svojem, poříkladě chytám rady od ostatních.

25.1.2010 13:57:51

knihy
Máš pravdu, kniha ještě nikdy z nikoho mistra neudělala :-) Takže budu muset zkoušet a zkoušet a zkoušet.

Přesně ten samý způsob barvení pláště jsem zkoušel,všechno vypadalo výborně,dokud jsem právě na ty horní záhyby nesáhnul drybrushem.Vypadalo to naprosto příšerně a celý nátěr je už teď pryč.

25.1.2010 14:35:36

ad mimo téma Loseflos a Fr...
Škoda, že jsete nezaložili nové vlákno. Tady jste už trošku mimo.

25.1.2010 15:49:35

vlákno
Taky mě to napadlo. Ale myslím, že téma barvení figurek tu je. Třeba by božstvo mohlo udělat pořádek a přesunout tam část diskuze.

25.1.2010 15:53:20

Kren a Sappho
Vím,že tady téma o barvení figurek je,jsem taky poslední,kdo do něj psal,bohužel je ale mrtvé,protože jsem se zatím nedočkal žádné reakce a tahle diskuze se tady rozjela tak nějak sama od sebe. Navíc už tady bylo nejspíš vše podstatné řečeno a zřejmě se tady další diskuze rozvíjet nebude.

Pokud se ale samozřejmě najde více lidí,kteří by chtěli do podobného tématu "fušovat", tak se nebudu ani v nejmenším případě zlobit a budeme pokračovat v onom malovacím vlákně.

25.1.2010 16:23:09

Stínování
Jinak tohle je můj jediný alespoň trochu ucházející pokus o stínování(ten blesk). Není to nic světoborného,ale prostě nic lepšího se mi ještě nepodařilo udělat :-(

http://img12.imageshack.us/i/dsc01066wz.jpg/
http://img218.imageshack.us/i/dsc01060h.jpg/
http://img13.imageshack.us/i/dsc01059fi.jpg/

25.1.2010 21:37:10

Loselfos
No vidíš pěkný Doomwheel:) barvíš dobře. Co já bych udělal tak bych na to hodil světle zelený drybrush a highlight.

26.1.2010 14:28:53

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 40 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas