modelářská hmota

Podle čeho mám vybrat samotvrnoucí hmotu? Potřebuju vyplnit mezery pro zastrkávání figurek v podstavcích od Games Workshop (nový Blood Bowl). 

28.5.2021 10:45:54

Zrovna u BB s tím mám zkušenosti. Variant je několik. Já používám technické texturove hmoty od GW na podstavce (stirland mud, astrogranit). Člověk musí být opatrný, ale ta hmota většinou zvládne tu mezeru překlenout. Dá se případně použít nějaký green stuff (mám doma nějaký od Army painteru) nebo někdo tam prostě lepidlem vlei dřívko ze sirky nebo jinou věc.

28.5.2021 11:14:11

Na menší mezírky a spáry je ideální modelářský jednosložkový tmel. Asi nejlépe se pracuje s akrylovými, např. Vallejo. Vymačká se přímo z lahvičky s aplikátorem a pak stačí jen uhladit vlhkým uchošťourem a nechat zaschnout. 

29.5.2021 12:36:17

Green stuff, nejlepší věc, je úplně jedno od jakého výrobce. Případně levnější varianta je hmota “Krea” v bílé nebo terracotě, kterou koupíš v každém Kauflandu, půlkilové balení za cca 70-80kč. Na vduchu tvrdne, vteřiňák to ještě urychlí, je to pak jak kámen a na hrubší práci typu velké díry v bejzce nebo jakékoliv terénní srandy typu malý kopeček, skála, případně to používám pro roller piny od GSW na různé textury.

5.6.2021 00:22:02

Serenitka: da se ta Krea po rozdelani nejak uchovat, aby neztvrdla cela? Koukal jsem, ze se dela v 500g baleni a to je docela velke mnozstvi…

5.6.2021 14:11:40

Vybíráme z Bazaru

Safari Bar - Další šelmy na tahu
Safari Bar - Další šelmy na tahu
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas