Míchání barev

Nevíte prosím někdo o programu / webové aplikaci, kde by se dalo nastavit, kolik dám mililitrů / kapek nějaké té a té barvy a pak by to vyplivlo výslednou barvu? S barvením začínám a moc se mi ty odstíny nedaří. Ze včerejší temně zelené vyšla hezká černá.

Když nad tím přemýšlím, černou tu já umím. Na tu jsem machr :)
14.10.2011 09:34:36

Špatňák
neviem si predstaviť ako miešať farby s odmeriavaním mililitrov. Všade sa uvádzajú len pomery. Skús si vygoogliť miešanie farieb že s akou dostaneš akú. Ja osobne tých pár kvapiek obetujem a namiešam si vlastnú a ak dosiahnem takú akú som chcel tak si ju zaznačím do môjho vzorkovníka.
No možno ak sa nemáš od čoho odpichnúť ti toto možno helfne - http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=9

14.10.2011 09:40:16

Spatnak
Asi zalezi, co od toho chces. Ja kdyz videl nekoho malovat na MTG karty, tak vzdycky vzal nejakou barvu - zelena, modra, zluta, cervena a michal to s bilou pro zesvetleni, s cernou pro ztmaveni asi. Tomuhle jsem nikdy moc nerozumel. Pokud chces uz michat i jine barvy jako modra + fialova a neco ti to ma dat, tak to nebude jen tak podle me.

EDIT:
http://www.wikihow.com/Mix-Colors Mozna to pomuze, vygooglil jsem to rychle, ale vypada to zajimave. :-)

14.10.2011 10:02:15 | Upraveno autorem (porovnej)

vojtech musil
jinak opatrne s tou cernou a bilou. samozrejmne do urcire omezene miry to funguje ale problem je v tom ze bila dela z barvy "pastelovou" a cerna ji jaksi "spini" idealni (a nejdrazsi) je zesvetlovat svetlejsim odstinem dane barvy. zrovna citadelky msji od kazde bervy minimalne tri odstiny. ale draha sranda to pak je

19.10.2011 16:00:26

to Falco
Ja nejsem guru v barveni a kresleni atp... proto jsem poslal ten odkaz, kde to bylo hezky vysvetlene (aspon mi to tak prislo) a tusim, ze tam jsou i postupy, jak priblizne ty barvy ziskat. Praxe je ale urcite jina a verim, ze to je hodne o zkusenostech. Vysledek se dozvis jen v okamziku, kdy to zkusis. Pokud clovek bude setrit, tak se to ale asi nikdy nedozvi.

20.10.2011 11:06:58

Vybíráme z Bazaru

Drakiáda
Drakiáda
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas