Maydaygames obaly - kvalita

Potřebuji poradit. Objednali jsme si s leechem obaly od Maydaygames. Byly to mé první obaly, takže jsem byl nadšený. Sluníčko svítilo, ptáčci zpívali, svět byl prostě krásné místo. Jenže ouha. 10% z každého balíčku (+/- 1%, ale víc fakt ne) bylo menších. Karta se do nich nevlezla. Kroutila se. Zbytek OK. Za tu cenu.... dobrá. Jenže ty mrchy se začaly trhat! Jen se na ně někdo špatně podíval, už se škubaly. A co teprve při míchání, když jsem je "vkládal do sebe".

Zklamán jsem si teď nechal objednat kvalitní a padnoucí obaly od FFG. Těšil jsem se jako malé děcko. Dlouho nešly, takže mé očekávání sílilo den ze dne. No a když přišly, tak obal říká 41x63, karta říká 41x63, ale karta plave! Jak to? Obal totiž lže. Má 44x67. Takže znovu zklamání.

Mezitím jsem používal Arcane Tinmen. Krásné, pevné obaly, ale stejný problém s rozměry, jako u FFG.

Ty první Mayday byly klasické. Standard game sleeves. Co si ale pamatuji, tak přesně seděly na karty. Máte někdo zkušenosti s těmi Premium? Jsou pevnější? Netrhají se? A skutečně rozměrově sedí?

Ušetřete nebohého pařánka dalšího zklamání (a jeho peněženku jako bonus) :)
13.10.2011 11:37:38

špatňák
To je divné. Já s obaly od FFG nemám jediný problém. Je třeba vybrat správnou velikost. Na jakou hru a jaký typ obalů si objednával?

Jinak karty v obalech ffg mají po straně cca 0,5-1 mm místa, ale rozhodně to neplave. Jsou tam pěkně na pevno.

13.10.2011 11:40:14 | Upraveno autorem (porovnej)

mno
vnejsi rozmery obalu jsou samozrejme vetsi nez rozmery karty. to by se tam jinak karta ani nevlezla. s ffg jsem zatim jednoznacne spokojeny (mozna i vic nez s ultrapro deck protector) a to i v pripade ze byl opravdu prestreleny rozmer karty a obalu (standard american v strandard card)

koukam ze na rytiri maji arcane tinmen v prehrsli rozmeru. ale zatim jsem nezkousel

13.10.2011 12:13:47

a jeste
neni karta jako karta. viz. treba ascension, kde prvni 'varka' byla sice standard card game, ale byla o neco vetsi i tlustsi nez varky aktualni. zalezi od vyrobce

13.10.2011 12:16:19

Špatňák
Oni borci z FFG sice uvádějí 41x63, jenže jaksi někde "soudruzi z NDR" udělali chybu v přepočtu na metrický systém (v palcích jsou rozměry obalů/karet přesné), takže ve skutečnosti jsou ty karty větší, nějakých 41,2x63,5... a mimochodem uvedené rozměry nejsou rozměry obalů, ale karet, na které by měly pasovat.

13.10.2011 12:28:36

karty
Doteraz som pouzival obaly FFG, aj ked je tam karta volnejsia vobec to nevadi ani pri miesani. Teraz som kvoli nedostatku zelenych a sedych FFG obalov objednal MayDay a rovno premium.
Mozem len potvrdit to co si uz napisal: rozmery obalov su rozlicne, do jedneho zasuniem kartu v pohode, v druhom sa uz kruti. Hrubka oproti FFG tiez nie je bohvieco (aj ked uvadzaju o 125% hrubsie ako obycajne). Tiez sa mi nepaci, ze obal konci zarovno s kartou. Viac sa tak sucha a spini.
Proste FFG su zatial najlepsie ake som mal moznost vyskusat.

13.10.2011 13:35:20

FFG
Zatím jsou vyzkoušel jen FFG, ale plná spokojenost. Pravda je, že jsou větší než karty (na každé straně o cca 2mm), ale při hraní ani míchání to nevadí, esteticky mě to neruší. Cca v každém druhém balíčku se najde jeden zmetkový obal, který je nějak pokrčený - ale reklamovat to v Americe kvůli tomu nebudu. :-)

Takže jestli ví někdo o lepších obalech, sem s mini, jinak určitě nebudu značku měnit - i když se to prodraží, zvlášť když obalují maličkosti jako BSG. :-)

13.10.2011 13:52:03

Obaly
Po nějakých těch zkušenostech to popíšu pro každou značku zvlášť:

FFG - zatím nejlepší obaly, které jsem kdy používal - jsou opravdu pevné, dobře se míchají a navíc dělají v této výjimečné kvalitě i průhledné. Mají pouze dvě nevýhody - 1) je již zmiňovaná rozměrová nepřesnost, obaly jsou o trochu větší, především pak na výšku, ale není to nic dramatického; 2) mají sice velikosti prakticky na všechny své hry, ale existuje mnoho karet ve formátech, na které vyhovující obaly nejsou (7 Wonders, Dixit, Elder Sign,...)

UltraPro - pominu ty průhledné igelitové, co prodávají po stovce, ty jsou na uložení karet do krabice, ne na hraní. Jejich kolekce DeckProtector je ale velmi dobrá a kvalitou je zcela srovnatelná s FFG (a vice versa). Výhodou je také rozsáhlý výběr barev, obrázků a motivů, nevýhodou pak je, že v této třídě kvality nevyrábí průhledné obaly a výroba obalů pouze na karty velikosti magic.

Mayday - klasické jsou igeliťáky, opět vhodné spíše na skladování karet, než na hraní. Premium již jsou použitelné, ale kvalita stále nedosahuje značek FFG a UltraPro. Na některé hry ovšem od jiných výrobců obaly neseženete (ačkoliv jsem slyšel něco o novém korejském výrobci). Na Dixit v pohodě, tam se karty tolik nemíchají, u 7 Wonders už by byly pevnější obaly lepší, ale i tak Mayday v premium kvalitě poslouží. A stejně tak mohu potvrdit, že obaly v balení mají odchylky ve velikosti, což je značně nepříjemné.

Arcane Tinmen / Dragon Shield - kvalitativně jsou zhruba na úrovni UltraPro, AT navíc nabízí i zajímavé přesně padnoucí obaly, jelikož obaly na jeden typ karet nabízí ve verzi normální / menší, přičemž menší varianta je přesně sednoucí, tzn. karty se tam sice musí šetrně "nacpat", ale poté drží jakoby byly do obalu zavařené. Jako příklad mohu uvést karty Summoner Wars, na které jsem používal právě obaly AT.

Obecně, pokud chceš kvalitu, rozhoduj se u karet velikostí Magiců mezi UltraPro a FFG. U dalších relevantních velikostí vždy FFG a pokud nemají vhodnou, zkus se podívat do nabídky Arcane Tinmen. U některých karet ti zkrátka nezbývá, než zkusit Mayday, nebo najít jiného výrobce (Dixit, 7 Wonders,...). Platí ale, že se za kvalitu platí a cena obalů se pohybuje cca 1-2,-Kč/1ks. Jsem zvědavý, zda skutečně bude nějaký ten korejský výrobce obalů na karty většího formátu, nebo zda to byl jenom šum.

Na druhé straně, pokud máš hru, kde se karty prakticky nemíchají a většinu času pouze netečně leží na stole, udělá ti obdobnou službu Mayday nebo levné UltraPro obaly, které především u her s větším počtem karet vyjdou nepoměrně levněji a to zhruba 0,5,-Kč/1ks.

13.10.2011 14:33:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyčerpávající srovnání :)
A díky za něj. Hodně mě zajímá, kde koupit tu menší, přesně padnoucí verzi Arcane Tinmen. Protože na Černém Rytíři jsou prostě pevně dané velikosti, které trpí právě tou o něco větší velikostí oproti kartě, ketrou tam vkládám.

Pro sappho: konkrétně teď mám na mysli Arkham Horror. Karta má 41x63, objednal jsem si 41x63 a tak nějak jsem čekal, že když to je na tu kartu, tak to prostě sedne. Žádný přesah nahoře a 2mm na bocích. (Logicky nečekám, že bude obal přesně 41x63, ale 41x63 + něco 0,000nic mm navíc, aby tam karta šla vsunout.) Takže když má obal po změření 44x67, je to prostě zklamání. Přijde mi trochu demence nechat na každé straně 1,5mm (mínus zalisování). Kdyby to byl obal na 5 typů karet s tím, že se tam mají vlézt všechny (tak trochu jako univerzální), tak mlčím. Ale v této velikosti se (standardně) vyrábí 1 karta. Jmenuje se mini american. Má přesně daný rozměr, tak proč obal neodpovídá? To už skoro (papírově) odpovídá dalšímu obalu v řadě - 44x68.

Tak jsem si alespoň trochu ulevil :)

13.10.2011 16:06:31

Arcane Tinmen
Nechtel jsem kvuli obalum zakladat nove vlakno a jine se mi neporadilo najit, tak to napisu sem. Nevite nekdo, kde se daji koupit Arcane Tinmen obaly o velikosti STANDARD? (63x88)mm? V Cernem Rytiri sice obaly maji, ale zrovna tento ne a nez je zkusim pozadat, jestli by byli schopni objednat i jiny rozmer, tak jsem to chtel zkusit tady. Obaly prodava i Svet Deskovych Her, ale jsou o poznani drazsi a opet velikost Standard nevedou. :-(

19.2.2012 11:14:10

Arcane Tinmen
jsem kdysi používal, ale nakonec jsem od nich dal ruce pryč.

1) Nemají dostatečný rozsah velikostí.
2) Dělají je lehce univerzální - karta v nich prostě trochu víc či trochu míň plave.

Což mají společné s FFG. Když ti dám do ruky obal AT a FFG, nepoznáš rozdíl a to ti garantuji. Cenový rozdíl tam myslím moc není.

Sám používám PREMIUM od Mayday Games (standard jsou dle mého SUX) a nemůžu si je vynachválit. Kvalita je opět perfektní (tj. srovnatelná s FFG a AT), ale velikostí mají mnohem víc a SEDÍ.

U AT a FFG píší, že to je obal šířky 41, a šup - on to je 44. Je prostě uzpůsobený na kartu 41 a asi ještě 15 dalších typů.

Snad jsem ti alespoň trochu pomohl, i když tohle jsi asi slyšet nechtěl :)

24.3.2012 19:46:07

obaly FFG
Já prozatím mám - protože jsem teď na Slovensku - jenom obaly FFG červené (viď http://www.ihrysko.sk/ostatne/doplnky-k-hram/obaly-na-karty-ffc-cervene-50ks.html?page_id=5097#comments) Velikost na Osadníky, Trans Europu, Želví závody, Théby... všechno zabalené, nejsou s tím potíže; velikost odpovídá značení. kartičky v obalech neplavou.

24.3.2012 22:11:35

Vybíráme z Bazaru

Deadpool vs. The World
Deadpool vs. The World
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas