Lepkavé figúrky

Vie mi niekto poradiť? Mám figúrky cca pol roka namaľované a nalakované a na dotyk sú stále veľmi lepkavé. Lepia sa doslova na prsty. Je možné s tým niečo urobiť, niečim nanovo prestreknúť alebo odlakovať (samozrejme tak, aby som nepoškodil farbu)? Lakoval som štetcom a lakom vallejo acrylic matt varnish. Dik
3.6.2018 10:01:14

Ředění
Většinou to dělá, když ten lak nezředíš vodou. Čím větší procento vody, tím míň lepí.

3.6.2018 11:25:09

Riedenie
To by mohlo byť, lak som riedil minimalne. Ale čo s tým teraz?

3.6.2018 12:09:39

Znova
Zkus to jemně přetáhnout znova. Jen jednu figurku a uvidíš. Nic neotstraňuj, jen nanes novou vrstvu.

3.6.2018 12:40:26

Pomer vody
Ok vyskusam... a nariedit vodou v akom pomere, cim najviac lak rozriedit?

3.6.2018 13:14:58

Poměr
Osobně dávám tak 50:50, ale zkus i míň laku. Určitě teď když budeš dávat druhou vrstvu. Např. 30:70, Víc vody.

3.6.2018 13:42:44

nepomohlo
Tak som vyskúšal nariedenú novú vrstvu, no veľa sa nezmenilo, stále figurky lepia. Nebola by iná rada?

3.6.2018 20:32:05

BGG
https://boardgamegeek.com/thread/1529973/mini-painting-sticky-varnish

stručně - usušit fénem / přetřít hodně rozředěným Herkulesem / atd.

4.6.2018 08:29:11

Primer
A jaký jsi použil primer? Mně to dělal právě základ - v plastu i po opravdu důkladném vydrhnutí v jaru kartáčkem, teplou vodou apod. zůstávají látky, který pak "prosáknou" do vyšších vrstev, když nepoužiješ odpovídající izolaci a spoj textur jako je kvalitní primer. O něco horší to pak je, pokud máš třebas barvy z lidlu apod., mně to AP podstatně zlepšil, nicméně jakmile jsem přešel na lepší základ, i přes ty lidlovky to nelepilo tolik.
Jak však praví ostatní - co pomůže je sušit, sušit a zase sušit. Figurky nech venku, klidně půl roku, o něco se to zlepší, ale trochu lepit budou pořád.

7.6.2018 13:05:10

flychicken
To neviem, aky primer sa použil, figurky farbil kamarát. Ale trochu som experimentoval a tú lepkavosť som už poriešil. Vo výtvarníckych potrebách som kúpil bezfarebný lak, artemiss, alebo tak nejak sa volá, výrazne som ho zriedil vodou a figúrky sú zdá sa ok. Oproti tomu, čo to bolo je to paráda. Skúšal som aj ten zriedený herkules, ale ani to nebolo ono. Takže už je to -dúfam, ok! Dík, všetkým za rady

7.6.2018 13:57:29

Vybíráme z Bazaru

Nevinné hrátky Deluxe
Nevinné hrátky Deluxe
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas