Lepidlo na opravu miniatur

Chtěl bych se zdejších zkušených modelářů zeptat jestli se dá něčím přilepit ulomené kopí atd., prostě titěrná věc, jejíž styčná plocha je opravdu malá. Máte nějaký tip na značku osvědčeného lepidla ? Bude to pak opravdu držet a neulomí se to znovu při první manipulaci ?
29.10.2019 20:31:38

Lepidlo
Ahoj já jako i letecký modelář jsem toto řešil u figurek a lepil jsem to středně hustým sekundákem. Ale tyto lepidla jsou prostě křehká. Tj. pokud tam bude tlak na ohyb, tak to prostě povolí.
Možná zkusit epoxid, ale to bude třeba takové malé množství. Takže asi namíchat trochu více a pak páratkem nanést kam potřebuješ. Ale epoxy tuhne déle.

29.10.2019 21:03:12

Typ figurky a jejiho plastu
Rozhoduje typ plastu, z ceho figurka je. Je to klasicky plast jako ke na GW figurkach? Pak plastove lepidlo co umi natavit plast a dily spojit fyzicky na molekularni urovni. Resin nebo neco neznamyho? Pak sekundak. Ten ale bude krehky jak uz se tu pise. Pokud je to kopi alespon 0,5mm prumer, muzes si tam vyvrtat 0,25mm dirku a strcit tam kovovy dratek... je to silena piplanice a pravdepodobne to na prvni pokus primo na figurce blownes, ale practice nekde mimo a bude to fungovat vyborne :)

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

29.10.2019 21:38:19

Lepidlo
Nedávno jsem koupil Army Painter super glue a zatím skutečně super :)
Během chvilky to drží a to dost. Domnívám se, že i na to kopí by zafungovalo.
https://www.fantasyobchod.cz/lepidlo-army-painter-super-glue

30.10.2019 10:02:01

Díky
Super, děkuji všem za odpovědi!

30.10.2019 10:03:23

Mr. Cement

Já bych použil Mr. Cement je se štětečkem a spoj mírně naleptá takže drží fest a dobře se s ním dělá. Ulomila se mi korunka vřesové královny z warhammeru což byla půlmilimetrová věc. Krásně jsem to s ním opravil...

30.10.2019 10:08:59

Vybíráme z Bazaru

Tournay (rarita)
Tournay (rarita)
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas