laminovačka

Poradili byste, prosím, s výběrem laminovačky - převážně na "konzervaci" (vytištěného) herního materiálu?

Co jsem tak ošahal různé tloušťky fólií, tak si myslím, že víc jak 150 micronů je zbytečnost. Tím bych tedy ohraničil strop tohoto parametru.

Bylo mi doporučeno, aby laminovačka měla i zpětný chod - aby se daly spojit dvě střižené folie, vycouvat, zandat papír do vzniklé "kapsy" a přejet to už normálně..

Na jaké jiné parametry koukat?

U nás v tiskárně mi třeba doporučili Laminátor PEAK PL 220 (samozřejmě, že poradí jen to, co prodávají, že..)

S čím pracujete vy? Co byste mohli doporučit? Díky!
6.9.2011 23:44:28

zaoblovač rohů
jé, ještě jsem zapomněl připsat otázku na zaoblovač rohů - jaký průměr používáte? Mě přijde vhodných 5mm ... např. Zaoblovač rohů AE-3S.

6.9.2011 23:57:10

laminovacka
Ahoj. Ja som si davnejsie kupil v Tescu v akcii za 5 EUR laminovacku (http://www.zlacnene.sk/detail/tesco-laminator-406859/a/vytisknout/) a som uplne spokojny. Umoznuje nastavenie roznych teplot (dobre kvoli roznym hrubkam laminovacich folii) a taktiez laminovanie nastudeno.
Nieco ako spatny chod som vtedy neriesil a teraz vidim ze by som to nepotreboval. Vacsinou nelaminujem do laminovacich kapsi presnej velkosti, ale priamo do A4 - pekne tam naladujem karty s primeranym okrajom, rezackou narezem na jednotlive karty a nasledne opatrne (casom je to uz rutina) vlozim kartu do laminovacky, nasledne laminovaciu foliu na karte orezem tak, aby som nemal velke okraje. Karty sice potom nie su uplne rovnake, ale tie male odchylky sa v balicku stratia.
Presna velkost laminovacich kaps zjednodusuje pracu, ale vzdy musis kupovat potrebny pocet (pri A4 kapsach si velkost narezes ako chces). Toto zalezi len na tebe :)

7.9.2011 10:52:57

tirsillur
Mám tú istú laminovačku. tiež som spokojný, ale mám problém zohnať tie fólie. Kde to kupuješ?

Najlepšie kamenný obchod najlepšie v BA prípade v TT.

Dík

7.9.2011 11:10:42

laminovací kapsy
"Karetní" laminovací kapsy ušetří opravdu fůru práce a výsledná velikost je pak naprosto stejná. Takže karty bych po vícero kusech do A4 rozhodně nelaminoval protože
a) s kapsami se ušetří kvanta času, práce a nervů a to i když už má v řezání člověk rutinu.
b) s kapsami je výsledek na setinu milimetru u všech karet stejný.

Argumentovat cenou nemá smysl, protože ty laminovací kapsy na karty stojí pár halířů a v balíku je jich myslím sto.

7.9.2011 11:25:06

to kardo
V kamenných obchodech u vás nevím. U nás to kupuju ve velkoobchodu s papírem. Ale jinak na internetu je těch nabídek laminovacích kapes fůra.

7.9.2011 11:29:18

kren
Na internete som čo to našiel, len mi to príde ako prkotina aby som to objenával cez net a čakal na to týždeň. Skúšal som office1ševt a nemajú ani A4 nieto kartové veľkosti. čakal som že to budú predávať v tescu už keď predávali tie laminovačky. No máš ho vidieť.

7.9.2011 11:33:49

to kardo
Pochybuju, že karetní laminovací kapsy seženeš v běžném městě. Já bych to z tho internetu objednal. Pokud se chystáš do budoucna na více her, tak není co řešit. Vem to z internetu a kup si do zásoby, ať nemusíš vždycky za jednu krabičku platit poštovné. Záleží na tom, kolik karet hodláš v budoucnu vyrábět a hlavně jaké rozměry.

7.9.2011 11:49:44

laminovacie folie
kardo: A4 a A5 laminovacie folie som si kupil v Lidli, obcas maju akcie na kancelarske potreby. Specificku velkost na karty som kupoval tu: http://www.avetech.sk/inshop/scripts/set.asp?Level=64&template=spotrebni.html&viewtype=pricelist
Da sa s nimi dohodnut aj osobny odber a sidlia v BA blizko Technopolu.

kren: ja som si to zvykol robit tymto sposobom, pretoze lahsie kupim A4/A5 folie ako konkretnu velkost na karty :) Hlavne ich uz mam doma a ked sa rozhodnem nieco vyrobit, tak nemusim cakat kym zozeniem presne kapsy :)

7.9.2011 12:39:13

Jiný způsob laminování
Ještě je jedna možnost, která mě napadla a celkem s úspěchem jsem ji vyzkoušel. Co si myslíte o tom naskládat karty do A4 a zalaminovat je najednou. Bez stříhání atd. Vyleze z toho taková laminovaná omeleta:D A následně to řezačkou rozšmikat bez okrajů přesně podle hran papírových karet uvnitř. Zkoušel jste to někdo? Dělá to na mě dojem, že by se to nemusel rozlepovat, asi jako přilepená folie na papíru. Obavy z toho, že se to bez okrajů rozpadne se nenaplnily, neboť folie se asi připeče k té kartě po celém povrchu.

13.10.2011 19:41:26

Imperator Frog
Vyzkoušeno. Časem se to rozlepí.

13.10.2011 19:51:21

To aradrauq
Takže doporučuješ určitě okraje nechat a neřezat je? Nebo spíš najít lepší lepidlo dovnitř, aby se nerozlepila karta mezi dvěma papíry? Případně mi prosím někdo poraďte jak nejlépe laminovat karty velikosti magiců, tedy 63 x 88 mm. Žádna kapsa co jsem našel na to neseděla. buď malý, nebo zas extrémně velký:(

13.10.2011 20:47:59

Imperator Frog
Pokud chceš karty mermomocí laminovat, tak ořezat s ponecháním okraje.
Nicméně si myslím, že by se daly najít i poměrně slušně padnoucí obaly - na magicovskou velikost padnou jako ulité KMC Perfect Size. Je tady tomu věnované téma, tak tam mrkni.

EDIT: téma najdeš tady: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/maydaygames-obaly-kvalita-4545/

13.10.2011 22:20:17 | Upraveno autorem (porovnej)

to Imperator Frog
1) Klasické laminování bez ponechání okrajů nefunguje. laminovací fólie je dělná tak, že k papíru jen přilne a drží to při sobě právě těmi přesahujícími okraji. Jakmile to ořežeš bez okrajů, při používání se to rozlepí.

2) Laminovací kapsy jsem většinou nikdy nenašel oběma rozměry odpovídající. Vždycky najdu takový rozměr, kde jeden rozměr souhlasí a druhý ořežu a zaoblím laminovačkou. je to ale pořád přesnější, než laminovat víc karet zaráz do velké laminovací kapsy a pak ořezávat každou stranu. Na každé kapse jen ořezávám protilehlou stranu k té která je už z výroby spojená - je to jen jeden řez a je jednodché nastavit na řezačce doraz.

13.10.2011 22:43:43

Kapsy
Hm, já právě taky nevím, zda to používáním neumře když je to bez okrajů, ale zkoušel jsem schválně ten svůj prototyp ohýbat, odtrhávat od sebe z kraje a tak a nic se netřepilo ani nerozpadalo, tak nevím. Není možný, že některý kapsy to zvládají a lepí to jak lepidlo po celém povrchu? Byla to velikost 60x90 od Peach 125ka. A ještě prosím o jednu věc, neví někdo v Praze o jiné prodejně laminovacích kapes 65 x 95? Je to ta druhá firma a jediná prodejna co jsem našel je na Libuši a to mám dost z ruky:D Jinak díky za všechny odpovědi:)

14.10.2011 14:35:28

to Imperator
Záleží na moc faktorech. Na výrobci kapes, na papíru, na teplotě a přítlaku laminovačky, na momentální vlhkosti a na vlhkosti během používání. Při momentálních testech se může zdát, že je to v pohodě, ale častým používáním se to stopro začne odchlipovat. Je to má zkušenost.

14.10.2011 14:41:14

Vybíráme z Bazaru

Maestro Leonardo
Maestro Leonardo
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas