Kde sehnat žetony.

Zdravim, chtěl jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti s výrobou a obědnáváním žetonů. Jde mi i všechny možné typy. U kartonových by mě zajímalo zda nevíte o nějaké firmě která by za malý peníz byla ochotna vyrábět žetony v nízkém nákladu. U plastových prakticky totéž a hlavně jestli někdo nevíte o někom kdo by dělal i potisky a různé velikosti, ne jenom jako mince do kosiku o obchodaku. U dřevěných potom kde se dají vůbec koupit nějak jsem je na českém trhu nenašel. Samozřejmě variabilita barev u dřevěných komponent je rozhodně vítána. Obdobně u těch plastových pokud se nedá dělat potisk.
8.3.2012 10:58:59

žetony
Všechno co vim:) -

http://www.svet-deskovych-her.cz/prislusenstvi-kaminky-zetony-c-54_81.html
http://www.svet-deskovych-her.cz/prislusenstvi-drevene-zetony-c-54_86.html
http://www.svet-her.cz/?page=search&sortmode=7&searchtext=%C5%BEetony&search=dGV4dCfFvmV0b255J3RlbXBsYXRlJ2FsbCdvbmx5X3RleHRfc2VhcmNoJ3RydWU
http://www.planetaher.cz/vyhledavani/%C5%BEetony/

8.3.2012 13:46:50

kartonové žetony
nakašírování fotografie na karton Ti udělají v každém knihařství, s vyseknutím žetonů už je to horší. Poptával jsem to nedávno taky všude možně, vypadá to ale že nejekonomičtější je nechat si vyrobit výsekovou raznici ( cena cca 500.- )...teda pokud potřebuješ jeden tvar žetonů. Pokud toho má být více tvarů ( jako v mém případě ), nic kloudného jsem zatím nevymyslel :-( Nakonec to budu asi zkoušet řezat sám "na koleně".

8.3.2012 15:35:32

herní materiál
Některé herní komponenty můžeš sehnat i zde: http://spielmaterial.de/ Nabídku tvarů a barev mají skutečně širokou.

btw, kdybys tam něco objednával, napiš mi - možná bych se přidal...kvůli jedné věci se mi objednávku dělat nechce :)

8.3.2012 19:21:27

herní materiál
Pokud byste u spielmaterial.de objednávali, já bych se taky připojil...

15.3.2012 20:13:10

Plato prázdných kartonových žetonů
Neviděl někdy někdo něco takového? Chtěl bych vytunit Lords of Waterdeep a barevné kostičky nahradit žetony s obrázky. Pak další dotaz - jak nejlépe vyřešit tisk na pevnou plochu? Díky za nápady a alternativy.

10.5.2012 23:51:39

Jak vyrobit žetony
Já žetony vyrábím trošku komplikovaně, ale výsledek není vůbec zlej:) Tisk na laserovce na dva papíry. Jeden líc, jeden rub. Ty jsou složeny například z obrázků 10x20 žetonků, totéž opačná strana. Já to dělám v adobe bridge, ale dá se i ve photoshopu nebo jinde. Důležité je dát mezi každý čtvereček tenoučkou mezeru, podle které pak budeme řezat jednotlivé žetonky. Dát k sobě a zalaminovat (používám většinou 2x80 mikronů. Ořezat bílé okraje (ne úplně u obrázku, stačí jen prostě kolem dokola odstranit spojení vrstev- zalaminovaný dokument se zas rozpadne na dvě samostatné plochy. Pak teprve ořezat perfektně bílé okraje na každém jednostranně zalaminovaném papíru. Teoreticky by to šlo udělat rovnou, ale musely by při laminování být přesně slícované papíry, což pro odchylky tisku a manuální nezručnost není moc možné. Takhle je jistota, že se vrsty oddělí a nezůstanou slepené třeba v hraně obrázku. Tím vznikne dvakrát obdélník, který by měl při sesazení odpovídat rub líc. Líc nalepit na karton. Nechat uschnout a ořezat opět přesně ve stejné linii. Na druhou stranu stejným způsobem nalepit rub. Lepím herkulem, ale určitě by šlo něco lepšího. Nakonec rozřezat podél rubové strany podle čar mezi jednotlivými žetonky. Když se povede, z obou stran vznikne pěkný žetonek s povrchovou úpravou, který je poměrně odolný a vypadá téměř profi. Nevím jak dlouho folie vydrží než se začne nějak sloupávat, ale zatím to vypadá bytelně. Sice někteří tu straší, že jak tam nejsou bílé okraje nebo ještě lépe přesah přes dokument, nemá na čem držet, já se s tím zatím nesetkal. Ťukám do stolu:D Řezačku doporučuji pákovou a dostatečně bytelnou, žádnou umělou hmotu:D Ale asi by šla i kotoučová, nebo v nejhorším pečlivé stříhání nůžkami. Ale to si neumím představit. Snad je to alespoň trošku pochopitelné. Není to moc těžké, spíš jen pochopit ten postup rozložený do x operací. Ale jak říkám, já jsem spokojen:)


Ještě podotýkám, že tenhle postup je samozřejmě pro čtverečky a obdelníčky:D Pro jiné tvary se to musí vystříhávat ručně a je stím mnohem víc práce jak na slícování, tak na stříhání tlustého tvrdého kartonu;)

11.5.2012 09:07:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Tisk na pevnou plochu
Mno myslím že to budeš muset natisknout na nějaký tenký lepící papír a pak po tisku nalepit na karton..Takové ty papíry na dělání etiket budou vhodné. A pak už jen vysekat.

A teď těžko říci jestli nejdříve polepit a vyseknout, nebo nejdříve vyseknout a pak polepit..

Taky kdybys chtěl variantu já bych si pořídil dřevěná kolečka o rozměrech jako tvé žetonky a na ty pak nalepil ilustrace a poté přelakoval ať papír netrpí. Myslím že taková aj seženeš a budou se lépe brát do ruky, než ploché žetonky..

BTW níže uvedený návod taky nezní špatně..Možná lepší než vysekávat..

11.5.2012 09:12:18 | Upraveno autorem (porovnej)

žetony
Nevěděl by někdo, kde sehnat dřevěné kulaté? :) Nejlépe nějaké menší okolo 1 cm, přírodní třeba.

22.10.2012 09:45:11

som

ikri
já to řeším tak, že si je nechám vypálit na laseru od známého. Jde tam dokonce udělat i nějaký obrázek nebo značka ...
Pokud chceš, můžu se ti poptat na cenu - písni SZ

23.10.2012 07:24:03

som
To nestojí za to, je to jen kvůli takové blbůstce ;)

23.10.2012 08:37:47

Po nějaké době revize postupu
Níže uveřejněný příspěvek berte s rezervou, neboť jsem jej časem vyhodnotil jako nedostatečný. Laminované žetonky se rozpadají a ta folile jde dolů. Takže postup je ok, jen vynechte laminaci. Nakonec rozřezané žetonky přestříkám autolakem v mnoha vrstvách, takže dost ztvrdnou a už se nerozpadaj. Tuším že původně to je Křenův nápad, ten lak. Ale teď z hlavy nevím:) Jinak se na postupu každopádně nic nezměnilo:)

23.10.2012 09:17:29

som

IKRI
Jo, blbůstky, to znám, už jich mám doma plnou polici :)

23.10.2012 10:38:18

ikri
Nekde se tomu rika "opravne suky", jsou -dle velikosti- k mani za cca 1Kc/kus. Docela drahe je maji i v OBI.

23.10.2012 11:35:19

Longshanx
Díky za tip!! Zkusím!

som
Já taky :))

23.10.2012 11:46:06

Joe

zetony
Mno, tie opravne suky by som tiez bral, lebo zatial som narazil iba na jednu velkost v Hornbachu... Takze vyber biedny :)

23.10.2012 12:02:31

som

opravne suky
Zkuste se poptat v nějakém "normálním" obchodě, případně u stolaře. Akorát pozor - z jedné strany (pohledové) je celkem dobrý povrch a ostrá hrana, ale z druhé strany je to doslova ohryzané a dost velké sražení, což může někomu vadit.

A konkrétně 15mm prům a výška 7mm vyjde na cca 63,- za 100 ks, takže to není tak hrozné (cena z minulého týdne).

A ještě jedna poznámka: na barvení, obzvláště malého počtu kusů, doporučuju použít normální fixy a pak přelakovat buď autolakem nebo herkulesem :)

23.10.2012 12:53:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

som
Nj, musím nájsť nejaký vhodný zdroj...

Inak tie fixky na drevené žetóny fungujú výborne - už mám vyskúšané :)

23.10.2012 14:19:42

laminovanie
to: Imperator Frog
Podobnym posupom riesim karty a este ani jedna karta sa mi nerozpadla. Neoodelila sa mi folia od papiera. Mozno treba laminovat vyssou teplotou pouzit prepinac na 125 mikronov pre 80ku foliu... Mal som problemy s hernymi doskami na MoV (1mm hrube), ale ked sa zacala folia odlupovaat dole, tak som ich prebehol este raz cez laminovacku a pohoda ...

26.10.2012 09:11:37

žetony si můžete vyrobit
Ahoj,
žetony si můžete vyrobit, vyrobila jsme si tak i několk karetních her. Předlohu si stáhněte někde z netu, nebo si ofoťte či navrhnete dle sebe a pak vytiskněte na čtvrtku a zalaminujte. Samozřejmě není to to pravé ořechové, ale mě dostačující.

17.11.2012 21:30:24

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas