jak odbarvit figurky?

nabarvil jsem nekolik figurek barvami od GW (meli by byt vodou reditelne)
po case jsem ale zjistil, ze jsou sice trochu hezci, ale spis jako obarvit dalsich 40 figurek, radsi obarvim par hrdinu a prisery necham v zakladni barve (ktera i znaci silu prisery-je to pak prehlednejsi)

jak se te barvy zbavit? figurky jsou umelohmotne, tudiz vlozeni do redidla nebo podobne nepripada v uvahu a po vlozeni na nekolik hodin do vody nepomohlo-barvy celkem drzi.
1.12.2011 22:40:45

brzdova kapalina
Celkem spolehlive. Jinak na plastaky se pouziva i louh nebo technicky lih. Kazdopadne to nejdriv vyzkousej na jedne figurce.

1.12.2011 23:09:35

Louh
aradraug má pravdu. Louh sem používal na modely,fungoval spolehlivě a na plast nemá žádný vliv. Akorát tam ty figurky musíš dát až po proběhnutí reakce,jinak se zkroutí slabší části. Pokud totiž louh reaguje s vodou,ta se přímo vaří. Jinak v pohodě.

2.12.2011 00:01:20

odlakovac na nehty
Me se osvedcil odlakovac na nehty, myslim bez acetonu .... odbarvoval jsem figurky do MEQ a nějaké další .... jde to dobře, jde to rychle a figurky to nepoškodí ..... ale doporučuju vyzkoušet na spodni části podstavecku jestli to nelepta

2.12.2011 08:49:29

tomasV
Mám s podstatě podobný dotaz. Mám z modelovací hmoty fimo nebo vymodelovano a nastříkáno lakem genius pro. Netušís jestli na tohle pomůže odlakovač nebo louh? U louhu mám trochu strach aby nesežral všechno.

2.12.2011 11:35:25

odlakovač
Já mám z DM drogerie : taková růžová voda - ebelin bezacetonový odlakovač - tím jsem odbarvoval figurky,které byly již namalované a a zastříkané lakem.
Šlo to dolů dobře, bez jakéhokoliv poškození figurky.

2.12.2011 11:46:37 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

sappho:
Nejsem si jistej, jak bude fimo reagovat, je to prece jen polymer. Zena vyrabi sperky, zeptam se ji.

EDIT: Louh vyzkousenej nema, odlakovacem se do fima pry dostavaji nejak barvy, tak toho bych se celkem bal. Mas to na cem vyzkouset? Asi ne, kdyz se ptas...

2.12.2011 12:11:19 | Upraveno autorem (porovnej)

gev
Děkuji za info. Při nejhorším vyrobím Horu osudu znovu:)

2.12.2011 14:50:24

Technický líh
Mě moc nefunguje ani v kombinaci se zubním kartáčkem. V rýhách zůstávají zbytky barvy.

2.12.2011 15:20:40

Technický líh
To je na prd, jak psal aradraug: brzdová kapalina, ta sundá i akrylové barvy bez problému. Měl jsem v tom přes noc namočený tank v 1/35 a barva šla dolů, plast byl bez poškození, akorát menší přilepené dílky bylo potřeba přilepit znova. Otázka je jestli ty figury nejsou z plastu jemnějšího, zkusil bych to v tom vymáchat a kartáčkem pošudlit a pak vysušit.

21.7.2012 11:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Odbarvovač od GW
Kdyby níže zmíněné postupy nefungovaly, tak když jsem já barvil s barvami od GW (cca 3 roky zpátky), tak jsem používal odbarvovač přímo od GW. Asi to bude dražší, ale mě to fungovalo.

24.7.2012 21:37:30

rbx

cistidlo na airbrush Vallejo
tim to slo celkem bez problemu, musi se ale smrdlat stetcem, jinak to pak vyjde celkem draho :-)

24.7.2012 22:16:08

Cinove figurky
Hele a jak na cinove figurky? Hadam ze stejne jako na plastove + nejakadalsi moznost? Jaka?

25.7.2012 14:27:23

Malik
Aceton či (pro otrlé a s dobrým větráním) toluen.

Osobně naliju do sklenice s víčkem (dobré jsou od přesnídávky) aceton, hodím tam figurku a nechám ji naloženou - stačí chvilka. Pak vytáhnu a ošmrdlám starým kartáčkem na zuby, ve spárách pomůže jehla.
Pozor na přilepené drobné části, aceton ti celkem spolehlivě odlepí vteřiňák.

25.7.2012 14:34:24

100%
toulen a brzdová kapalina. Toulen nedělá dobře plastům

25.7.2012 21:33:43

Moje zkušenosti.
Tohle bude delší, ale co bych za to dal aby někdo takový příspěvek napsal přede mnou a já šel na jistotu.

Blbě jsem nabarvil jednu figurku z Descenta (citadel barvama), potřeboval jsem ji odbarvit...všude na internetu jsem četl různé způsoby. Zkusil jsem koupit doporučovanou brzdovou kapalinu. Nechal jsem ji v tom 2 dny. Ani po takovéto době barva neslezla, jenom lehce změnkula, tak jsem pak musel strávit nějakou dobu s kartáčkem na zuby a nožíkem abych to z ní dostal. Bohužel plast nějak změnknul a některé části se chovaly spíš jako by byly z gumy než z plastu.

Po dlouhé detailní práci (nožíkem jsem musel odstranit barvu z každé droblé spáry) jsem figurku nabarvil, ale zase blbě. Takže co teď?

Celý zdlouhavá proces opakovat? Navíc riskovat větší poškození figurky kapalinou?
Na internetu jsem četl super přípravky jako je Simple Green, Fairy Power Spray, Super cleaner, po kterých barva sleze, ale ty se u nás nedají sehnat.
Po krátkém pátrání jsem zjistil, že se jedná o vysoce účinné odmašťovače do kuchyní. Rozhodl jsem se že zkusím českou alternativu. Koupil jsem prostředek SGRASSA A BRILLA. Miniaturu jsem do ni položil. Barva začala po pár minutách odpadat a rozpouštět se. Bylo to super, nechal jsem to odbarvit pár hodin a výsledek neskutečný...daleko lepší jak brzdová kapalina. Dokonce se mi zdá že plast do určíté míry zase strvdnul. Akorát teda nerozpouští primer (asi kvůli jinému složení).
(Jako test jsem nechal figurku v tomto prostředku 2 dny abych věděl s určitostí že nepoškozuje plast a nedělá to vůbec nic.)

Myslím že takto dobře bude fungovat jakýkoliv silně koncentrovaný osmašťovací prostředek.

Já mám ale perfektní zkušenosti s tímto konrétním výrobkem...
http://www.fika.cz/pictures/sgrassa-brilla-completo-750ml/sgrassa-brilla-completo-750ml-three.jpg

21.4.2016 21:47:54

.
Dnes otestovane...

Taktiez som chcel odmalovat par figurok descentu, nepacila sa mi moja predosla robota. Kedze som nechcel poskodit plast do uvahy padli 3 chemikalie.
1. Tamyia riedidlo na akryl (X20A).
Funguje. Po 12h odmacania farba zmakla. Mozno odstranit ihlou / sparadlom / zubnou kefkou. Moc pracne.
2. Cif odmastovac.
Taktiez 12h kupel, farba zmaknuta. Hodne pracne - ihla / sparadlo / zubna kefka.
3. Isopropanol p.a. (Mikrochemie)
Farba zmakla, ale nie az tak ako pri odmastovaci a riedidle. Avsak sa odlupovala lepsie. Pekne schadzal dole aj primer. Cistil som priamo v kupeli, pretoze na vzduchu isopropanol rychlo prcha a farba potom akoby hustla a lepila na prsty. Cistene iba zubnou kefkou - drhnut, drhnut drhnut... :) Ale vysledok podstatne lepsi, resp. nie az tak pracny.
Mozno mi odstranovanie farby skomplikovalo to, ze na figurkach som mal 3 vrstvy laku.
Aby som nezabudol - farby Vallejo.

28.4.2016 14:06:29

Nie zrovna najlacnejsie, ale zaujme...
https://youtu.be/zuNkHaE-DAQ

9.5.2016 14:18:27

Tímto děkuji uživateli mrasek za tip na prostředek SGRASSA A BRILLA.

 

Nabarvil jsem špatně část figurek z Války o prsten - všechny jsem omylem stříknul místo akrylátovou základovkou tak nitrokombi lakem. Na to šli akrylátové barvy ArmyPainter a na to akrylátový lak. Výsledek byl nechutný. Už tak jsem v tom za hafo peněz a té práce … ale rozhodl jsem se to z nich nějak dostat. Technický líh moc nepomáhal.

Pak jsem objednal výše zmíněný přípravek, naložil do něj figurky na 24h a zubním kartáčkem jdou všechny vrstvy krásně pryč.

Jako pořád to bude hromada práce ale lepší výsledek jsem ani nemohl chtít a za ty prachy …

23.11.2022 19:26:01

Dle nálady používám HG odstraňovač nálepek nebo Terpentýn bez zápachu na olejové barvičky. 

GH ponořit na pár minut, ošmrdlit kartáčkem popř. zopakovat. Trošku zdrsňuje povrch, což není naškodu, barvičky líp drží. 

Terpentýn ponořím na pár minut, přijde mi, že nepůsobí tak rychle jako HG, ale na plast nepůsobí. 

Nakonec vždy lázeň v teplé vodě s Jarem. 

24.11.2022 12:58:28

Náhodou jsem objevil rychlou a efektivní metodu odbarvování figurek, o tu se musím s vámi podělit.

Používám barvy Army Painter, běžné, metalické, quickshade washe i ty nové speedpaint. Některé speedpaint fungují krásně a dostanete rychle pěkně vystínovanou figurku, ale některé udělají fakt hnusně flekatý povrch. Chce to zkoušet a najít ty užitečné. Zpátky k věci:

Chtěl jsem modře vystínovaného slona Buclíka z Plyšové hlídky. Udělal jsem černý základ a dvěma odstíny šedé drybrushem udělal hezký vystínovaného hodně světle šedého slona. Chtěl jsem ho speedpaint byrvou výrazněji prostínovat a nadechnout do modra. Ale vyšly z toho hnusné modré fleky. V prohkubních tmavé, ale na plochách tmavé mapy. Hledal jsem, jak to dostat dolů, žádná metoda se mi nelíbila a tak jsem prostě zkusil, co jsem měl po ruce. A zafungovala to perfektně. 

Takže na Army Painter doporučuji použít CIF Ultrafast Kuchyň. Je to na čištění kuchyně. Prostě jsem to tím rozprašovačem na figurku nastříkal a za chviličku byla barva pryč. Stačí fakt pár sekund, minuta… pak kartáčkem a bylo to. Plast to nepoškodilo a barvy všechny pryč, speedpaint, normální i primer, všechno pryč. A i to kartáčování bylo fakt na chviličku, taky třeba minutu.

Takže až se něco nepovede, zkuste CIF Ultrafast. Mě dost pomohl. 

Mějte se.

29.12.2023 22:36:28

Obecně by tyhle barvy měly jít všechny dolů Isopropylalkoholem

9.1.2024 15:39:45

MN

A nemá pls někdo radu jak na lak? Několik prvních figurek bych chtěl opravit a třebas znovu namalovat, ale jsou nalakovaný, některý až přelakovaný…

tímto:

https://www.tlamagames.com/barvy_modelovani/army-painter-varnish-anti-shine-matt-varnish-spray-400ml/

Nebo to na předchozích radách nic nemění?

Nějak to budu zkoušet, ale kdyby měl někdo radu co s tím lakem tak budu rád. 

Díky moc.

18.1.2024 13:15:56

@MN : Podle tohoto https://www.coloursofwarriors.com/varnish--anti-shine-matt-varnish/ webu je to “Velmi matný akrylový lak na vodní bázi”. Tak by mělo platit vše co je uvedeno výše. Jenom ten Simple Green dneska už normálně objednáš i u nás.

https://www.simplegreen.cz/simple-green-extreme/

https://www.simplegreen.cz/simple-green-crystal/

 

18.1.2024 13:46:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Valley of Tears - ve fólii - zásilkovna v ceně
Valley of Tears - ve fólii - zásilkovna v ceně
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas