Citadel Spray Gun - jak přesně funguje?

Přemýšlím o nákupu téhle hračky. Potřeboval bych pár praktických informací:

1) Jak moc žere barvy? Přiznávám, že nevím, jak přesně funguje. Na některém videu je nádobka na barvu dole (a týpek tam nalil celou barvu - sice zbytek slil zpátky do kelímku, ale to co ulpí na stěnách už zpátky nedostane). Jinde jsem zase viděl, že je nádobka nahoře a stačilo tam dát pár kapek. Jak to tedy je? Doplatím se?

2a) Existuje i jiná možnost, než speciální stlačený vzduch od GW? Dá se to řešit nějak levněji?
2b) Pokud ne, na jak dlouho ten origo stlačený vzduch vydrží?

3) Mám pravdu když si myslím, že Spray Gun dokáže věci, které jdou se štětcem hůř, případně vůbec? Obdivuji především lehkost, s jakou borci na videích dělají barevné přechody. Jako průměrnému patlalovi mi to zabere dost času. Za výsledek se vysloveně nestydím, ale ani nejsem úplně happy :(

Celkově mi jde o to, jak moc (ne)ekonomický provoz pistole má. Podle toho zvážit, jestli se investice do ní vyplatí, či ne.
14.9.2013 16:02:40 | Upraveno autorem (porovnej)

spray gun
Neumí prakticky nic. Je to drahá a neefektivní záležitost. Velká spotřeba barvy, nemožnost regulace, nutnost nákupu speciálního vzduchu.
Pokud chceš používat na stříkání pistoli, trochu pošetři a kup si nějakou normální, spolu s kompresorem. Když se s ní naučíš, jdou tak dělat moc pěkné věci.

14.9.2013 16:58:26

...
Viděl jsem, že nějakou regulaci má. To teda nestačí?

Máš doporučení na nějakou rozumnou stříkací pistoli? Nevím, jestli se to nějak rozlišuje podle typu munice, ale musí žrát citadelky. Akryl atp. není pro mě :)

A dík za info ;)

14.9.2013 18:08:24

Špatňák
Pro začátek prý nejsou špatné Fengdy, ale na konrétní typ se ptej jinde, já pořád štětcuju. Jediné, co vím:
- pistoli určitě dvojčinnou
- kompresor se vzdušníkem/tlakovou nádobou

Bez ředění barev se v pistoli neobejdeš. Jsou sice barvy Vallejo Air, které jdou prý používat přímo, bez ředění, ale čert ví, jak je to ve skutečnosti.
Mimochodem, akrylu se neboj. Hádej, co jsou zač citadelácké barvy? Ano, akryl...

14.9.2013 19:22:50

...
Tak to se mi něco popletlo. Prý jsou nějaké barvy pro high level skillery. Myslel jsem, že to je akryl. Ale evidentně je to něco jiného, nebo jsem to špatně pochytil.

14.9.2013 19:26:07

airbrush
Zkoušel jsem to sice jen 2x, krátce a s mizerným kompresorem, tak alespoň postřehy začátečníka: Co se týče kompresoru tak určitě s tlakovým zásobníkem, cena je pro naše potřeby cca mezi 2500-3000 Kč. Model např. ten co nabízí rbx v Tomovkách naprosto dostačující, ale výběr na trhu je poměrně široký. Naprosto nedoporučuji např. takové typy co se občas objeví v Lidlu - cena je sice super, ale dělat se s tím skoro nedá (mám krátce vyzkoušeno - s pistolí pro naše potřeby se rychle přehřívá a pak se vypne než vychladne což je na hodinu, neposkytuje stálý tlak a vůbec ... :-( ).
Pistole klidně ta Fengda, velikost trysky 0,2-0,3 mm, horní zásobník na barvu, dvojčinná.
Barvy - Vallejo Air brush se skutečně nemusí ředit a leješ je (resp. spíš kapeš) rovnou do zásobníčku. Jinak můžeš použit klasické Citadelky nebo jiné barvičky na figurky, jen se musí trochu naředit. Buď vodou, ale mě se lépe pracovalo s ředidlem (thinner) - prodává se ve stejných lahvičkách jako barvy od Valleja, stojí 70-100 kč (32 ml). Přišlo mě, že barva je s ním trochu viskoznější a pistole si nanesenou barvu tolik "nerozfoukává". Ale klidně je možné, že jsem si to tou vodou předtím naředil moc což v kombinaci s nevhodným kompresorem bylo smrtící :-)
Největší opruz je jen při každé výměně barvy to čištění pistole.

14.9.2013 21:22:39

Vybíráme z Bazaru

Gemini Gauntlet
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas