Cestovní magnetická verze her

Magnetická guma se mi docela osvědčila jako materiál na rychlou výrobu her u kterých plánuji cestovní použití. Na netu existuje několik prodejců, já jsem sáhl po tom prvním co mi nabídl Google - http://www.sehnal.info/www_magnety/page6.html . Nařezali mi kolik jsem chtěl, přišlo to za pár dní. Ještě ji mám schovanou :-)

Pro výrobu her používám oboustranně černou gumu. Uvedený dodavatel má v nabídce dokonce i gumu s horní stranou bílou pro potisk. Ovšem neodvážil jsem se ji koupit a vsunout do laserové tiskárny, tak netuším jestli by to šlo.

Doporučuji spíš tlustější gumu, protože papír oslabuje sílu magnetu. Předpokládám že silnější guma silněji drží ale neměl jsem možnost porovnání. Magnetická guma má určitá omezení, protože jedna strana magnetuje dobře ale druhá hůř. Při výrobě pozor abyste lepili potisk na tu správnou stranu. Zjistíte to lehce, přehnete gumu a přilepíte ji na sebe. Jedna strana drží u sebe výrazně více než ta druhá. A navíc síla není rozložena rovnoměrně ale jakoby v hnízdech. Takže občas se některé (zvláště drobné) částečky chtějí mírně pootáčet a nechtějí lícovat.

Za jiné vlastnosti ale zas chci magnetickou gumu pochválit. Jde nádherně stříhat nůžkami, přitom její tloušťka už je použitelná na výrobu i větších kartiček. Na rozdíl od houževnatého kartonu, ze kterého při řezání i stříhání bolí ruce, je guma luxusní. No a voda ani vítr jí taky nevadí tolik jako kartonu.

Pokud jde o fufníky, nejdřív jsem chtěl využít barevné magnety z papírnictví. Ale když jsem zjistil že stojí okolo 5 Kč/kus a navíc jsou pro moje potřeby velké, rozhodl jsem se je vyrobit taky z gumy.

Tisknu na samolepicí papír z papírnictví, který lepím na gumu. Mimochodem, až donedávna jsem nevěděl že laserová tiskárna má několik modů tisku pro různé typy papíru. V nastavení vlastností tiskárny je volba např. Kancelářský papír, samolepicí štítky, karton a podobně. Dokud jsem to nevěděl, byla kvalita tisku mizerná, protože se to na samolepicí papír dostatečně nezapeklo, dělalo to šmouhy na tiskovém válci a barva se stírala. Od doby co nastavuju správný papír, mám tisky jak víno.

Jako podložku používám také gumu, ale samozřejmě že funguje i lednička nebo jakýkoli jiný rovný plech. Guma je dobrá i v tom, že se dá nastříhat na několik kousků rozumného rozměru (třeba A4) a ty pak jdou jednoduše smagnetovat k sobě na rozměr větší plochy dle potřeby.

Mám takto uděláno např. zmenšené Carcassonne na dovolenou, vypadá zajímavě. Jen nejde odlišit fufník ležák od stojáka, ale holt u cestovní verze se to musí skousnout.

Loni o dovolené jsme hráli nejvýše položenou partii Carcassonne v letadle do Španělska. Na palubu nás pustili bez problému, měli jsme to mezi časopisy a nikdo si ničeho nevšiml.

Pár fotek:
V letadle http://parking.kvalitne.cz/carcalednice/DSCN5498_500.JPG
Na lednici http://www.parking.kvalitne.cz/carcalednice/Carcalednice.jpg
Detail http://www.parking.kvalitne.cz/carcalednice/Carcalednice2.jpg
27.7.2009 09:16:13

magneticky papir do tiskarny
Neco podobneho jsem uz nekde cetl, ale popsal jsi to moc krasne, hlavne ta myslenka, ze pokazde kdyz jdu do lednice budu premyslet jaky tah zahrat :)

A abych taky prispel do mlyna, na trhu existuje i primo magneticky papir do tiskarny, v podstate podobna folie jako pises, ale jsou tenke a maji na sobe uz od vyroby z jedne strany vrstvu vhodnou pro tisk (myslim, ale omezeno pouze na inkoustove tiskarny) Dalsi doporuceni bylo, ze by se meli pouzivat v tiskarnach, kde papir vjizdi pod valce v rovine, aby se pri tisku moc neprehybal.
Nejvetsi nevyhoda je pak cena, mam pocit, ze A4 snad nejakych 30+kc. Na druhou stranu odpada spousty prace a staci rozstrihat. Nemam vsak ale zatim osobni zkusenosti.

27.7.2009 09:51:18

guma
vypada to dobre. To taky zkusim - ted, kdyz jsem nasel Pocket Vinci, bych aspon mohl trenovat i na sluzebce v Koreji.

28.7.2009 14:02:33

Vybíráme z Bazaru

Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas