Barvení - modely a postavičky pro WWII

Ahoj,
jsem novým vlastníkem válečných her s miniaturami. Rád bych začal i s barvením figurek/modelů - a toto mi přijde jako vhodné pro začátek. Tedy hlavně bojové techniky (vozidel, tanků atd.), pěchota bude horší.

Pročetl jsem zde pár vláken a potřebuji poradit s dvěma věcma:
1) Vallejo nebo Citadel - které a proč?
2) Jaké barvy/odstíny koupit. Zatím to vidím jen na jednotky USA, Německa a Ruska. Takže určitě zelená, hnědá, černá, bílá, červená...na postavy určitě barvu kůže (jakou?)...
5.11.2014 15:13:31

re
zdravím, bohužel s vallejo zkušenosti nemám. Tedy, já osobně bych citadelky na reálnou techniku nepoužíval, jelikož mi přijdou poněkud komixový. Např. na Warhammera se hodí skvěle i na ostatní sci-fi a fantasy, ale historická technika, nevypadá tak dobře. Samozřejmě se s nimi dá nabarvit i T-34, ale dá to moc práce, když použiješ barvy na modely mělo by být jednoduší dosáhnout realistického vzhledu.

jaké barvy, no záleží jak moc to chceš mít realistický, u miniatur na hraní na tom tak nezáleží, ale asi bych se nějaké základní specifikace držel, doporučuju nějaké historicko modelářské weby.

na pěknej obličej tak tři barvy, hodně jednoduše, nějakou tmavší, třeba hnědou na to barvu kůže s tím, že necháš tu hnědou v záhybech prosvítat a vystínuješ světlou barvou kůže

5.11.2014 18:31:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Barvy
Je úplně jedno jaké barvy použiješ, jestli Vallejo, Citadel nebo řeba Army painter (pod názvem Warpaints). Všechny jsou kvalitní a je i podobný výběr barevných odstínů. Dovolil bych si nesouhlasit z Boldrickem, že se na reálnou techniku moc nehodí protože jsou moc komixové - podle mě záleží na volbě palety, odstínů je k dispozici dostatek i těch ne tolik pastelových, ale tlumených. A vždycky se dá i něco domíchat ručně a zase tak velká práce to není.

5.11.2014 19:48:54

re Micc
Máš pravdu, ale moje zkušenost z kamenejch obchodů (neb jako staromilec na netu nakupuji jen zřídka :-) ) je, že na zmiňovanou T-34 snáze koupím humbrolky než citadelky.
takže tak :-)

6.11.2014 07:48:21

Díky...
...já se nákupu na netu moc nebojím, ale spíš nevím, co použít.
Takže je celkem jedno, jaké barvy (název/výrobce) použít? OK.
Ještě by mě zajímalo, zda už někdo barvil a ideální by bylo třeba hodit i info jaké barvy přesně použil (odstín, číslo barvy...atd).

Díky moc.

10.11.2014 08:50:05

Vybíráme z Bazaru

Za hranou
Za hranou
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas