3D tisk

Zdravím,
doufám že to nebude bráno jako komerční příspěvek, kdyby ano tak se omlouvám a smažte ho ;)
Jedná se o to, že v rámci brigády jsem se dostal k 3D tiskárně, čímž se mi otevřely nové možnosti. Jednou z nich je právě "vylepšování" deskovek, případně kompletace dřívě poztrácených dílů.
Dají se tisknout figurky, dílky, ... no prostě skoro cokoliv vás napadne nebo potřebujete. Tak kdybyste někdo měl zájem a chtěl toho využít tak mi napište a nějak se domluvíme. Pro zájemce jsem z Brna, takže případné předání je možné tak nějak v okolí, nebo pak pošta.

Jestli máte někdo nějaké zkušenosti s 3D tiskem, klidně napište budu jedině rád, když budeme moci sdílet zkušenosti. Hlavně co se týká postprodukce a tak, ... :)
28.6.2015 18:25:32

Modely
primarne je potreba mit 3d modely toho co chces tisknout, a to je problem. Me by kuprikladu zajimalo, kolik by vylso vytisknout lodicky z Eclipse: Ship Pack One, ale ac jsem se snazil sebevic, modely jsem nenasel. Disponujes i 3D scannerem, aby se daly oskenovat existujici figurky?

29.6.2015 10:19:09

to je pravda,
3D modely jsou často ten největší problém. Ale když člověk chvíli hledá, dá se na netu najít poměrně dost vymodelovaných věcí, často pod licencí CC.
V případě že se jedná o něco unikátního co ještě není vymodelované, pak je zde možnost nechat si to vymodelovat. 3D scanner nemám, ale z dobře nafocených fotek se dá vytvořit relativně rychle dost podobný model reálného předmětu. Už jsem několik takových předmětů dělal a není to nic tak náročného, že by se to bez scanneru nedalo ;)
Zde pak přichází "problém" že zatímco samotný tisk je relativně levný, práce grafika je poměrně drahá. Když to ale vezmu konkrétně na sebe, mám to jako brigádu, takže nehrozí přepálené částky jako u profesionálních grafiků, ... všechno je kdyžtak o domluvě... .

29.6.2015 16:22:39

Cyclades / Kemet
Mno tak kdyby byl někdo schopen udělat figurky ze hry Cyclades a Kemet tak by to bylo bomba konečně by to rozšíření C3K dávalo smysl. Problém budou ty 3D modely pokud by je někdo splašil šel bych do toho.

29.6.2015 16:43:48

M

cena?
Jak to vidíš s cenou? Např. dílky na http://www.sculpteo.com/en/s/roolz/black-fleet (pro info: nahrazují 8mm kostky). Ideálně kdybys mohl dát +/- odhad zvlášť na návrh a zvlášť na výrobu.

29.6.2015 19:57:24

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas