Tokyo highway

Na KS se nyní objevilo rozšíření k zajímavě vypadající dexterity hře. Cena působí lákavě. 

https://www.kickstarter.com/projects/itten-games/tokyo-highway-rainbow-city?ref=android_project_share

Protože základ už je chvíli venku, hrál někdo? Máte na to názor?

24.1.2024 21:47:30

Už jsem měl prst na tlačítku, nicméně po zběžném pohledu na cenu poštovného jsem velmi rychle strčil obě ruce zase do kapes.

25.1.2024 07:25:10

@kjus len teraz či do svojich (alebo cudzích) pre peniaze, či si zrušil nákup… 

Aby som nebol OT - Tiež som na to pozeral a skúsenosti s hrou ma zaujímajú tiež :)

1.2.2024 16:41:57

My hru máme. Je to celkom fajn dexterity hra, ale hrali sme ju len párkrát. Problém je, že je to skôr kratšia párty hra, ale na tento typ hry je limit štyroch ľudí málo. Zároveň tam nie je nejako veľká stratégia a hry sú podobné, takže sa mi to nechce hrať často. Ale je to zábavné stavať a vyzerá to skvelo na stole.

S tým 2-player addonom to pôjde hrať až v šiestich. Nové autíčka plus nálepky pravdepodobne pomôžu stavať strmšie cesty (a strmé cesty sú zábavné na stavanie a teda postaviť tam autíčko, aby sa neskĺzlo je celkom umenie). A rôzne druhy autíčok pomôžu toy faktoru, ač si nemyslím, že zase tak veľmi zvýšia level stratégie.

V každom prípade, keďže rozšírenie adresuje niektoré z našich pripomienok, tak do neho pravdepodobne pôjdeme.

1.2.2024 23:31:55

Jakou mohu tedy očekávat reálnou cenu včetně poštovného, cla apod. prosím? Plný pledge (core+exp+2p) je cca 1600 Kč a pak?

1.2.2024 23:42:11

@jankie VAT je 21% z celé částky včetně poštovného. Poštovné pro Českou republiku v tabulce nemají, ale asi to bude něco kolem Německa nebo Polska. Ty tam jsou.

4.2.2024 18:27:59

@chubbop Je tam i Česko. Hra s rozšířením bude na poštovném stát 27 dolarů.

4.2.2024 19:07:50

Díky za odpovědi. Takže base+exp+2p lze očekávat nějakých (70 USD + 30 USD) * 1,21 = 2.800 Kč
 

Hra je designově opravdu krásná, ale stala by se jednou z mých nejdražších her. Stojí to za ty peníze? Chtěl bych to jako “párty” hru, když se nás sejde více než 4. Nečeká se pak dlouho na tah? Je zábava sledovat stavbu ostatních?

Shipping table:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EKiFaZGXBBI3Obn_xhldnF32Mil1B1Le4Zs5T_dy3-Y/edit#gid=0

5.2.2024 10:45:19

Za ty peníze to nestojí, já mám původní základ pro 4 hráče, tenkrát jsem to někde sehnal za pár korun. Hra je zajímavá, ale zase tak často se na stůl nedostává, možná by v těch 6 byla zajímavější. Na tah moc nečekáš (pokud teda není někdo extrémně nešikovný a pořád mu něco nepadá). Na normální hru moc jednoduchá (v podstatě jen stavíš a snažíš se překřížit cizí silnici) a na párty hru to zas není ta pravá zábava - je prostě zajímavá a to je asi tak vše.

5.2.2024 11:07:15

Buď to dokážu ulovit někde na veletrhu, nebo se to dostane do distribuce v Evropě. To poštovné v kombinaci s daní je prostě příliš.

5.2.2024 12:03:30

@totalpan právě si chci koupit i tu verzi “čistě pro 2 hráče”, kterou jde spojit se základní hrou a mít tak hru pro 6.

Jednotvárnost hry má právě řešit toto rozšíření, které přidává nejen nové komponenty, ale i nové bodování, tzv. mission board.

Proti častému padání jsou nově dole cesty pogumované.

Tímto by se snad vyřešilo něco z toho, co zmiňuješ. Bohužel ten tvůj závěr vidím podobně :(

5.2.2024 16:18:51

Já moc nevidím důvod proč kupovat základní (původní) hru. Ta nová - Rainbow city - je nejnovější iterace samostatně hratelné hry. Tedy ještě vylepšený základ. Kdybych kupoval, tak jenom Rainbow city + možná 2p exp. pro vyšší počet hráčů. Ale jinak hratelné ve dvou je to taky i bez 2p exp.

Já osobně počkám na retail nebo podle toho, jestli budou nějaké KS Exclusive stretch goals.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

5.2.2024 17:02:54

@Havelock rozšíření bez základu ti je k ničemu - nemáš stavební materiál (válečky a ty lízátka), já chtěl brát Rinbow (gumová auta a stickery) + rozšíření pro další 2 hráče ale za tu cenu kdy více jak ⅓ tvoří doprava opravdu ne

@jankie přesně takhle jsem uvažoval, ale tahle s prominutím “blbina” za to nestojí, teda za tyhle peníze, třeba to opravdu půjde v retailu sehnat za rozumnější peníz

5.2.2024 18:16:04

@Havelock Pokud to bylo na mne, tak pokud zmiňuji nákup base, tak jsem myslel ten nový, aby už měl vylepšené komponenty a navíc základ vůbec nemám. Pro ty co mají původní base game je tam upgrade kit.
 

@totalpan Od sté hry ve sbírce mám již pokryto, co jsem chtěl, a soustředím se na tyto blbiny jako Mord im Arosa, String Railway, Sidereal Confluence, Sonora, Waldschattenspiel… jenže tato je dost drahá díky poštovnému, jinak bych bral bez váhání.

(hra se hraje sluchem, hra se hraje provázky, heavyeuro kde 9 hráčů hraje zároveň, flick'n'write, hra se hraje stínem…)

EDIT+OT: @totalpan slušná sbírka :-O kam to dáváš? Kdybys měl tip na nějaké takovéto blbiny (ale stále hratelné), uvítám :) Nedávno jsem bral tady na bazaru Mantis Falls, který převádí zážitek s hry se skrytým nepřítelem na pouhé dva hráče místo 6+ a je to zatím super.

5.2.2024 19:25:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@totalpan asi si nerozumíme. Rainbow city není rozšíření, ale samostatná hra s více obsahu než původní základ. To by mi stačilo. Kupovat původní základ je podle mě zbytečnost, protože pak potřebuješ ještě upgrade a není v něm nic, co bys potřeboval. Rozšíření pro dva hráče má smysl spíš jen v případě, že chci hrát v 6, když mám velkou krabici.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

5.2.2024 20:55:35

@Havelock aha, já to špatně pochopil, já mám sten starý základ a tak bych bral jen tu expanzi za cca 20 (budovy a gumový upgrade) + 2p epanzi za 25, což je vyjde dohromady stejně jako nová Rainbow edice. Ale stejně je to pálka, protože + 27 pošta + 21% VAT

6.2.2024 06:57:13

@Havelock zle si to pochopil. Rainbow City je naozaj len rozšírenie - “expansion set”, v ktorom samozrejme chýbajú všetky stavebné materiály základnej hry. Stačí si pozrieť Pledge Levels obrázky, tam je to relatívne jasne popísané.

Base Game + Expansion Set je pre všetkých čo nemajú základ, a vyzerá to že to posielajú v rovnakej krabici ako keby si kupoval čisto len Expansion set (asi preto to nedorozumenie), akurát teda v tomto prípade to bude obsahovať aj stavebné dieliky, plus tie protišmykové nálepky už budú automaticky aplikované na tie paličky.

 

Ale bohužial ako ostatní píšu, s poštovným a VAT je to privela, snáď sa to dostane aj do obchodov s tým rozšírením za rozumnejšiu cenu.

7.2.2024 10:58:00

@Denis347 ano, je to tak; ale nechtělo se mi ztrácet čas přesvědčováním přesvědčeného. ;-)

Osobně mi nejde ani tak o SG co budou v retail chybět, není tam nic důležitého. Ale chci to jedině pro 6 lidí a v obchodě podle mne bude chybět ta 2P verze. :(

7.2.2024 11:58:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Všem se omlouvám. Opravdu jsem byl přesvědčenej, že to takhle je. Vycházím totiž z videa, kde to měl chlapík pohromadě v jedné krabici, ale už neuvedl, že je to základ + rozšíření, ale celou dobu mluví o jednotném produktu Rainbow city a co všechno to obsahuje. Asi to dostal komplet kvůli review a už nevěděl, že jsou to dvě části. Tak ještě jednou omluva za desinformaci.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

9.2.2024 21:32:58

Vybíráme z Bazaru

Hra Medvěd Wrr
Hra Medvěd Wrr
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas