The Dead Keep - fantasy dungeon od CMON

Další, tentokráte převlečené Zombicide od CMON, které se za pár dní objeví na platformě GameFound:  

The Dead Keep by CMON - Gamefound

26.2.2024 19:43:56

No já vzhledem k nedodanému Trudvangu a k ceně tohle taky s klidem pasuju. Už to na mě začíná být předražené :)

19.3.2024 19:06:38

Jak říká @Tangram cena je opravdu až někde ve vysinach nebe. A upřímně řečeno zase tak neco nového nenese… tuna figurek, paul bonner jsou hlavní lakadlo. Jinak zombicide s tunningem a příběhem, který bude o ničem: udělej tohle spawne se zombie, rozhodnes se pro tohle dostaneš meč… 


Raději kdyby udělali nějaké menší rozsirko na příběh pro černý mor, btw stále od nich nemám komiks a bílou smrt.


Každopádně pokud by bylo CZ trichu by me to zvedlo ze židle ne ze ne… jako graficky je to totiž naprostá lahoda (pro me)

Jeff

19.3.2024 22:09:05

The Dead Keep Preview - A Dungeon Delving Campaign (With Single Shot Modes!) - YouTube

Velikostí figurek mi hra evokuje nový Descent. Myslím, že po jejich namalování bude výsledný efekt k nezaplacení! A na všechno ostatní pak už je Mastercard :) 

20.3.2024 09:17:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja slintám pri pohľade na obrázky od Paula Bonnera, a uvedomujem si, že práve vďaka ľuďom ako on ma tak baví fantasy. Škoda tej prepálenej ceny, ale holt všetko niečo stojí. Doba lacných deskoviek už je za nami.

20.3.2024 09:32:40

Mno co na to říct…

  • znovu použitý systém naroubovaný na opakující se fantasy téma
  • art od Paula Bonnera
  • hafo plastových figurek
  • cena

…do toho by šel snad jen blázen. Ale počkat… co na to říct?

  • miluju fantasy a systém Zombicide/MD se mi líbí
  • art od Paula je luxusní, miluju ho
  • plastové figurky - no ty bych i oželel ale k hrám od CMON patří
  • co jiného s prachama? :D

…ano, jsem blázen a šel do toho :D Nutno ale podotknout, že Zombicide se mi vždy líbil, jen mi nesedí zombie tématika, toto mi tak nějak sedlo.

20.3.2024 15:03:07

Pro mě je Black plague srdcovka, ostatní Zombicidy mě v podstatě nezajímají, tahle fantasy variace s Bonnerem.. must have pro mě :) Objednáno se vším všudy :) S tím se budu u barvení doslova mazlit :)

20.3.2024 15:54:00

No… já taky objednal, protože žádnou ještě Zombicidu nemám, jen první MD, a tahle fantasy variace se mi zatím líbí ze všech Zombicide nejvíce.

20.3.2024 16:35:56

The Dead Keep Gameplay - A Special Assignment (youtube.com)

Gameplay video o délce 90 minut.  

21.3.2024 16:17:05

Tak jsem v tom taky complet :-) … a jdu do toho pravě že jde o tvorbu Paula Bonnera a Raphaela Guitona.  Podobnost, herní “jednoduchost” se Zombicide hrami  které mám téměř všechny až na White Dead který mě moc neoslovil je pro mě velké plus. A ty parádní miniatury bude velká zábava nabarvit. 

24.3.2024 15:57:32

@Addaon Přesně tak to mám :) btw z White death jsem si teď předobjednal ty kušaře, terracoťáky a lezce, je to plně kompatibilní, nevím teda jak ti živí kušaři, ale s těma něco vymyslím, beru spíš do sbírky a na rozšíření už tak bohaté škály nepřátel, ale Black plague prostě miluju :)

3.4.2024 12:30:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Nicméně je docela zajímavé, že v CMON tuhle hru mj. prezentují jako kampaňovou záležitost, ale nějak jim stále činí problém tuhle kampaň blíže představit…  

Myslím tím, jak bude kampaňové snažení přesně fungovat, vyjma nuancí typu speciálních Talismanů přenášených mezi misemi. 

A také je zajímavé, že CMON pozvolna rozjíždí spoustu dalších projektů a přitom má stále za sebou takových restů. Kupř. po mnohoslibné komiksové edici (Vol.2), jež měla být dávno distribuována,  je aktuálně ticho po pěšině.  

3.4.2024 12:56:50

@mart Komksy Vol2 už v některé zemi jsou, k nám by měly taky snad dorazit do 1-2 měsíců, alespoň tak bych si to představoval :) Nicméně souhlasím, že těch projektů mají rozjetých neskutečně.

Co se kampaně týče, nečekám na rovinu nic náročnějšího a propracovaného :) Na druhou stranu Příval temnoty lidi vynášeli do výšin, jak je to nad Zombicidou a mě to vůbec nebavilo. Budu se opakovat, ale Zombicida je skvělá pro vlastní mise, scénáře, když si někdo zahraje na vypravěče a hráči jedou dle základních mechanismů Zombicidy s několika vhodnými story rules, tak z toho je pak skvělá zábava. Lepší systém jsem zatím neviděl, který by mě tak vtáhl do hry a užíval bych si vybíjení nepřátel.

3.4.2024 13:43:35

@Serenitka V souvislosti se Zombicide: Černý mor lze ještě zmínit docela netradiční věc, že stále pro hru vycházejí nové mise. 

Aktuálně je venku další unikátní scénář: 

Mission_B54_The_Rescue_Weapon.pdf (zombicide.com)

 

3.4.2024 13:57:31

@Serenitka  Jsem rád že nejsem sám a souhlasím. Zombicide jsou za mě srdcovka, hlavně Černý mor a Zelená horda tedy. Dlouho jsem váhal protože kamarád měl všechno kompletní a hrálo se primárně  u něj. Ale přeci jen jsem si to musel do sbírky pořídit co se dalo sehnat, a ještě mě čeká dost k barvení čemuž se věnuji když mám chvíli  čas. Rozhodně nelituji, už se těším nejen na ten na pohled úžasný obsah ale i na to dobrodružství zda se nám podaří získat to počem Parton touží, či po nás zbydou jen ta jména vrytá do stolu, u nějž se sejdou stejně tak jo my další dobrodruzi toužící po bohatství a odhalení co se za zdmi prokleté tvrze skrývá.

3.4.2024 16:19:38

CMON - The Dead Keep Dev Diary #2: Is the Keep DOOMED?

Doom is one of many distinctive game mechanics featured in The Dead Keep. The others immediately coming to my mind are Mist, the magical fog shrouding the fortress, Mana, the resource borne from the Mist and fuelling powerful game effects, or Talismans, artifacts the adventurers can earn and keep from a game to the next, building their strength and character… Among others. Listing and explaining all of them here would take too much space. To know more on the subject, I would suggest checking the campaign’s page, videos, and rule book. There is a LOT to discover.

5.4.2024 07:30:56

The Dead Keep by CMON - Addressing Frequently Asked Questions - Gamefound

There have been many questions about a regular retail version of the products. However, this has not been confirmed yet and we are still studying the possibility of producing it.

If we do produce a regular retail version of The Dead Keep and the Goblin Chaos expansion in future, the contents of the product will be very different from the products offered here. For example, most of the miniatures are likely to be replaced by standees.

15.4.2024 11:40:02

Ještě někdo zvažujete?

Group děláslevu na all in, 500 kč asi. Kdyžtak mi napište zprávu.

16.4.2024 16:21:19

@Design a má to smysl pokud tedy nejste sousedi? Pro tebe jo, pro toho, kdo se přidá za mě už moc ne, sám si ještě zaplatí cca 140Kč za zásilkovnu od tebe k němu a bude na to čekat dýl, spoléhat na tebe s přebalením a odesláním.. atd.. to by mi za těch ušetřených 360Kč asi nestálo, jinak taky jsem backnul, hned první den :)

17.4.2024 09:08:20

Ppl parcel 80Kč +- 30kg

Jinak to je otázka, pro někoh  400 Kc třeb  jo.

Nicméně jsem stále nebacknul a zvažuju…

17.4.2024 09:16:59

CMON - The Dead Keep Dev Diary #3: Items Design

Any gameplay-defining items?

We took inspiration from Paul Bonner’s illustrations to create the adventurers’ equipment. Talismans, for example, are items adventurers can earn and keep from one quest to the next. Most character concepts show trinkets, medals, and suiting trophies we could use as a gameplay element.

These concepts were also used to create necromantic equipment. Game-wise, these magical items are quite weak on their own, as they are damaged or broken weapons. Fuelled with mana, the mystical energy found in the Dead Keep’s green mist, they become potent weapons. A wise adventurer will look for a mana source and manage their mana reserve accordingly!

19.4.2024 17:56:38

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Lesní království (rošíření) nové
Talisman: Lesní království (rošíření) nové
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas