Stellaris : Infinite Legacy

Na KS by v nejbližší době - 11.03.2021 - měla jít hra zpracovaná podle PC 4x vesmírné strategie Stellaris od Paradoxu.

Link KS kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/academygames/stellaris-infinite-legacy?ref=ksr_email_user_watched_project_launched

Link na BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgame/281647/stellaris-infinite-legacy

Co jsem zatím při letmém hledání našel.
1/ délka hry cca 2 hodiny (to si moc představit neumím, čekal bych delší), v základu pro 2-4 hráče (u speciálního vydání i pro 5-6 viz dále)
2/ 2 verze hry - základní - pro 2-4 hráče + SG, pak Deluxe s rozšířením pro 5-6 + SG
3/ jako EB klíč na Steam k PC hře /ale asi jen základní verze, hra má pokud se nepletu 6 velkých a asi 10 menších rozšíření..holt Paradox ala Crusader Kings..) a pak figurka Dimensionálního děsu
4/ vydání v roce 2022
5/ solo mode potvrzený není, ale údajně byla původně hra takto designovaná
6/ jak moc a jestli to je opravdu "legacy" hra jsem od tvůrce na BGG (ale při rychlém hledání) vysvětleno nenašel, zatím o tom všem spekulují spíš jen diskutující. Čekám, že bude upřesněno v kampani, jestli ej to jen název hry nebo opravdu legacy hra. A jestli ty 2 hodiny bude na herní sezení s nějakým savem a následně se pak bude dál pokračovat - když původní Stellaris je opravdu hra na hodně hodně hodin času - nebo jestli znovuhratelnost bude spočívat hlavně v jiných eventech a jiných rasách..
8.3.2021 10:59:11 | Upraveno autorem (porovnej)

infinite legacy
zni to, jako ze hra bude umoznovat hranim menit to, jak hra bude vypadat pro pristi partie, ale zaroven jejich "infinite" znamena, ze kdykoliv bude mozne zacit od uplneho zacatku nebo bude mozne "vymenit" imperium, za ktere hraju, a puvodni zustane nejakym zpusobem ve hre

INFINITE LEGACY
Stellaris Infinite Legacy is the first of Academy Games’ series of Infinite Legacy titles. An Infinite Legacy game develops and progresses from game to game like traditional legacy games but with the following key differences:

Not One and Done: An Infinite Legacy game can be replayed any number of times like a traditional board game.

Non-Destructive: An Infinite Legacy game tracks changes in the game through non-destructive methods that allow the game to be completely reset to its beginning state if one wishes.

Non-Linear: An Infinite Legacy game leads players through a storyline where the players’ choices impact how the direction of the story progresses. This results in thousands of combined story paths and a unique narrative in each game.

JUMP IN AND OUT
Time for a new empire? Abandon your old one and start a new one! Abandoned empires remain in the galaxy as Fallen Empires, for your new empires to encounter. At any point, new players can join the game with events and victory conditions that scale to accommodate empire levels.

8.3.2021 14:20:27

česky?
Prý o tom uvažuje pan Lišák.

8.3.2021 18:13:44

legacy
Takže ten Infinite legacy systém nápadně připomíná Oath: Chronicles of the Empire

8.3.2021 22:43:16

KS spuštěn
KS je spuštěný, do prvního postu jsem doplnil link na kampaň.

11.3.2021 17:15:36

Cena

Teda ta cena mi přijde dost děs běs. Kompletka s poštovným nějakých 5600. Vzhledem k tomu, že česká verze TI4 stojí přesně polovinu a u ní člověk dokonale ví, do čeho jde.

11.3.2021 19:21:19

Gaeirmund
Souhlas, ta cena je strašný randál. Já bch neměl problém jen se základní hrou, ale jít jen do holé hry, bez jakýchkoli SG za reálně 135-145 USD?
Když chceš mít SG, které reálně kolikrát dělají z KS důvod hru přes něj vzít, tak musíš jít do Deluxe a jsme na ceně, co píšeš?

Chápu, že cena je dražší, protože tady se musí platit i licence. Za mne to bude spíš vypustit, Stellaris je sice u mě jedna z TOP her na PC, ale...


11.3.2021 19:58:17

FiTB
Je otázka, jaký pledge by byl/bude k dispozici od FiTB.

11.3.2021 20:21:05

Fox
Zadny pledge od foxe nebude. Pouze bylo naznaceno, ze az hra vyjde, tak si ji David vyzkousi a zvazi jeji pripadne vydani.
___
redaktor Deskofobie

12.3.2021 08:56:15

Deluxe jasná volba
No když se tak dívám co se otevírá ve SG tak v Deluxe bude asi dost technologií, které člověk prostě chce mít (roboti, lepší starposty a kdo ví co ještě v budoucnu) akorát by teda mohli dát každé rase jiné lodě. Přijde mi to jako něco co by tam mělo být, přitom finanční náročnost takového SG je snad minimální.

12.3.2021 09:39:15

Yedle
OK, tak je otázka, jaká VERZE, rozšíření a SG by případně byly k dispozici pro české vydání.

12.3.2021 11:18:29

no
Tuto otázku bych pokládal za dva roky
___
redaktor Deskofobie

12.3.2021 11:33:55

:-D
Trochu pozdě když KS běží teď. Je mi jasný, že to teď nemůže nikdo vědět, jen by mě zajímalo, co je reálné a co úplně nereálné.

12.3.2021 12:49:16

DPH
Drobným malým písmem dole u cen poštovného a v update zmíněno, že DPH pro EU bude řešeno a pokud dobře chápu i vybráno v PM. Dalo se to čekat..

12.3.2021 23:59:56

Soubojový systém
Nemáte někdo tušení, jak budou probíhat souboje? Pokud by nebylo chřestění kostkami, hra nebude pro mě. :)

14.3.2021 23:05:26

Špatňák
kazdy souboj by mel byt resen hodem jedne kostky (asi d10), ktera zaroven urcuje zda si zasah a kolik das zraneni. ale urcite casem daji vic informaci
nekde v tomhle videu to zminovali https://www.youtube.com/watch?v=3rWUyaO2GDU
Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

15.3.2021 07:27:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Stellaris
Dovolim si tvrdit, ze Stellaris ma taku hlbku, ze v principe nie je mozne to simulovat na stole nejakym obmedzenym mnozstvom hernych komponentov co budu v krabici. Moze to byt len osekana zjednodusena "nejaka" vesmirna hra, ktora Stellaris moze tu i tam pripominat. Moze to byt ok, ale aj nemusi to byt ok.

16.3.2021 17:17:25

Vybíráme z Bazaru

Munchkin deluxe verze.
Munchkin deluxe verze.
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 41 minut

Offcanvas