Space Race


narazil jsem na tenhle zajímavý projekt:

https://www.kickstarter.com/projects/boardcubator/space-race-0?ref=discovery_category_popular

co na to říkáte?
10.5.2019 19:24:17

Space race
Backnuté od prvej hodiny. :)

Pôvodná, čisto kartová hra Space Race je tu vylepšená, mechanizmy vyzerajú veľmi zaujímavo, a navyše je to "domáci" projekt, takže jasná voľba. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

10.5.2019 21:54:38

táke jsem dotoho šel
DELUX backnutý v prvních minutách ;-)

karetka Space Race: The Card Game je super a tahle hra zní vychází, navíc vypadá parádně a to nejen kvůli modrému designu a modelům raket.

Navíc jsou kluci také Brňáci takže "skoro sousedi". Škoda jen že zatím je jen možnost poštovného po CZ za 8€, ocenil bych osobní vyzvednutí v Brně klidně i za nějaký poplatek třeba 2€... (nebo free by bylo samozřejmě nej...)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

11.5.2019 08:49:03 | Upraveno autorem (porovnej)

také mám deluxe

jen mě trochu zarazilo že se tu o tom nepíše

11.5.2019 09:08:14

totalpan
Ale píše.
Hra tu má svoji stránku.

Jinak mám taky samozřejmě backnutý deluxe.
Zprvu jsem byl naštvaný, že do toho nějak nezakomponovali původní karetku, kterou jsem nedávno koupil a rozšíření backnul na KS. Ale pak jsem vychladl, karetku prodal a těším se na tohle.

11.5.2019 09:28:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
máš pravdu, nějak mi to uniklo a docela mě mrzí že jsem nestačil podpořit dříve, nevadí raději později než vůbec :)

11.5.2019 09:33:19

Space race

Taky mám deluxe, ale všiml jsem si spíš náhodou až po pár dnech. Musí to do nás víc tlačit :)

11.5.2019 12:05:37

aktualita
nejen že má hra již zastoupení v katalogu Space Race ale byla tu i aktualita (na hlavní stránce) v den spuštění kampaně

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/crowdfunding-space-race-5898/

;-)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

11.5.2019 12:59:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Diky za info
Podporeno


..Deskovky Teplice..

11.5.2019 13:00:45

Kampan
Se mi zda ze se to nejak zaseklo. Uz dlouho tam je prekroceny goal za 140tis a je porad jako off a nic dalsiho neukazali. :(

12.5.2019 07:24:15

Beholder

pozor na cenu v dolarech a v euro, prekroceno jeste neni, je tam nejakch 130 751 eur (146 ... je v dolarech)

12.5.2019 09:45:14

totalpan
No jo, pravda.
Nicméně ten pocit že se to nějak zastavilo mi zůstává.

12.5.2019 09:53:56

Zaseklo...
Jde o to že v prvních dnech bylo součástí zdarma rozšíření studená válka, takže všichni co o hře uvažovali beckli v prvních dnech... A teď to vypadá že se tím vyčerpala zásoba přispěvatelů co o hru mohou mít zájem když to někoho nepřesvědčilo na začátku teď už nemá důvod se zapojit...

A jistě tomu ani nepomohly skoky mezi jednotlivými strech goali které byli obrovské... + se objevují po jednom (nikdo neví na co se těšit do budoucna...)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

12.5.2019 13:59:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaseknutí
Každý den udělají teď cca 1000 euro, takže na těch 140k to bude chvíli trvat. Mi přijde, že se nažhavili tím počátečním boostem a trochu to s těmi rozestupy mezi SG přepískli.

Ale je hezké, že tam jsou ty denní updaty s milestone, tak člověk má pocit, že se něco děje.

12.5.2019 14:27:22

Cold War expanze

Mám v plánu jít do deluxe verze, ale nestihl jsem začátek a mám dotaz. Vyplatí se mi ještě přikupovat za 15e expanzi Cold War?

12.5.2019 19:48:53

PM

Stretch goals
No mě přijdou ty stretch goals nejenom poměrně drahé co se týče rozestupů peněz (a taky je podle mě velká chyba že je uvádí v eurech přičemž nahoře se myslím většinou uvádí vybraná částka v dolarech), takže jejich odemykání trvá dlouho, ale také mi třeba ten poslední přijde vcelku o ničem. Jestli budu mít vložku krabice černou nebo modrou je mi opravdu jedno, ta krabice stejně bude kromě hraní zavřená, tudíž že by to měl být milník kvůli kterému bych to měl backnout mě to fakt nepřesvědčí.
A co se týče posledního milestone day bonusu, tak to je úplně směšné. To není bonus který by jakkoliv hru vylepšoval, dal do ní něco speciálního, nebo lepšího. To že někdo má šanci vyhrát hru nemá být jako stretch goal, ale jako něco mimo, když už tomu potřebují udělat reklamu a podpořit prodeje.

Zkrátka alespoň co se týče stretch goalů a vedení kampaně se vydavatel má z mého pohledu ještě hodně co učit, zvlášť když to srovnám s kampaněmi ostatních na KS zavedených firem, tak tohle mi přijde hodně amatérské. Což je škoda, protože hra samotná mi přijde zajímavá a tak jsem ji backnul už na začátku.

12.5.2019 20:06:14

SG
Bohuzel je to tak.
Zacatek byl slibny (vylepseni meeplu, plastic tray,...) a pak to zazdili SG za 140 tis, ktery je zcela nezasadni ( takove pitominky se davaji az nakonec, kdy uz venku vsechny zasadni SG a bakeri stale pribyvaji )

12.5.2019 21:35:30

SG
dost možná už všechny plánované zásadní SG proběhli... za mě ani žádné SG být nemusí, hru jsem potpořil na začátku protože se mi líbila taková jaká je v tu chvíli a nic víc nepotřebuju...a né každá firma chce a může si dovolit zdvojnásobit (či strojnásobit) hru na SG jako to dělá CMON

stejně tak přesně tento vývoj byl od začátku celkem jasný, když dáš něco první 3 dny navíc (zadara) a víc jak měsíc dopředu to reklamuješ a propaguješ, tak se dá očekávat že budeš mít ty 3dny nával který následně opadne...
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

12.5.2019 23:42:37

1a2a3a4
To je sice hezke. Me se hra taky libi od zacatku jak je i bez SG, ale v tom pripade postrada smysl za to platit predem a muzu si pockat na retail ne?

13.5.2019 10:08:17

Retail
Nehrozí, že to do retailu vůbec nepůjde? Co jsem pochopil z toho jejich manifestu, tak mají v plánu dělat v podstatě KS exkluzivní hry.

Jinak souhlasím, že černý vnitřek krabice je takový SG dost na nic.

13.5.2019 13:30:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Fruiko
Je to mozne. Card game ty nesla do retailu. Ja jsem tim svym prispevkem chtel rict, ze od KS kampane se ocekavaji rozumne nastavene a lakave SG. To me ma motivovat k utraceni penez rok pred vydanim hry.

Pokud to nekdo postavi tak, ze KS kampan "osuli" s tim ze ber jak je nebo mas smulu, protoze retail nebude, tak se mi to lehce, rekneme, nelibi :)

13.5.2019 15:52:56

Group pledge

Měl by někdo zájem se přidat k hromadnému pledgi?

Při vícero kusech bude i nižší cena. Dáme-li 10+, tak 55 € a také nižší poštovné (to ještě neznám) a každých dalších 10 kopií znamená úsporu 1 € / hra.

Předpokládám, že všechny extras budou součástí.

V případě zájmu se rovnou zapište sem: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g-DoG5vNeoiTLCHptuY1x-9_0h1gC37e-iZ36tpNb44/edit?usp=sharing a uvidíme, co z toho bude :)

13.5.2019 16:37:28

@Beholder
Ahoj, dlouho jsme se neviděli ;). Chci ti jen napsat, že na svůj názor a pocit máš samozřejmě právo, ale je třeba se na to podívat i z druhé strany. Ono to tvoje "osuli" nemusí být zlý "vyčůraný" úmysl. Já tu firmu a lidi v ní trošku znám. Jsou poctiví skrz naskrz, ale nemohou se bohužel prozatím pouštět do něčeho o čem si nejsou jistí, že bude zafinancováno. Je zajímavé, že nevzešli z deskoherní komunity tak jak třeba kluci z Rexher. Přesto mají ale úžasné schopnosti vydat opravdu dobré hry, výrobně dokonale zpracované o které je v jejich kampaních celosvětový zájem. Pokud se jim bude dařit v jejich "Kickstarterech", tak se časem třeba i můžeme dočkat retailu.

14.5.2019 13:13:48

Kren
Ahoj :)
Tak to zas ne. Urcite v tom nevidim zadnou necestnost nebo neco. Jen mi prijdou prilis vysoke rozestupy mezi SG a nevhodne zvolene poradi SG (pokud teda opravdu ten vylepseny potisk boxu neni opravdu strop a nic vic autori nechystaji).

14.5.2019 18:16:20

PM

SG
Naštěstí si ty nevhodně zvolené SG autoři uvědomují, včera šel jako update dotazník co dělají špatně, dnes byl kromě té barvy krabice ve stejné cílové částce přidán větší box, aby se do něj vešlo i rozšíření. A to se mi zdá jako přesně ten typ SG, který tam měl být už dříve. A možná i na menší cílové částce.
Taky si myslím že tam mělo být víc addonů, takhle lidi kteří si backnout collectors edition už na začátku nemají důvod přidávat peníze. Třeba taková neoprenová herní podložka místo té klasické jako addon by mohla přinutit lidi zvednout svojí částku.
Také ty plastové rakety hned na tom prvním obrázku zas nevypadají tak skvěle, jak by to mohlo vypadat, když to srovnám se vzorky figurek, které používají větší firmy.
No zkrátka hra se mi zdá pěkná, autoři se určitě snaží, nicméně je zkrátka vidět že s vedením KS kampaně nemají velké zkušenosti a také asi že za sebou nemají až tak moc peněz. Což samozřejmě není nic proti nim a myslím že jim to do budoucna pomůže lépe postavit případné další KS kampaně.

14.5.2019 23:02:17

SG

Na můj vkus to moc hrotite. early bird má dycky problém se zaseknutim, to se stává všem - prosím nesrovnavejte to s CMON, to je jiný příběh. SG jsou pro mě takové pozlatko a nějak se tím nezatezuji a řada i větších firem to dokáže kazit daleko víc. Mám radost, že malá ceská firma má na kickstarteru takový úspěch. Pledge tedy beru v tomto případě jako podporu a ne jako v jiných případech, kdy je ks jen eshop...

15.5.2019 07:42:01

Vybíráme z Bazaru

Teraformace Mars Ares CZ
Teraformace Mars Ares CZ
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas