Rune Stones

Co říkáte na hru Rune Stones? https://www.kickstarter.com/projects/1016374822/rune-stones

Mechanika mne velmi zaujala - deckbuilding, kde si pořizujete karty, za ty krystaly, za krystaly runy a za runy magické kameny, které vám dávají trvalé výhody do konce hry.

Pokud by šlo jen o mechaniku, neměl bych nic proti. Ovšem přemýšlím o ceně. I s rozšířením a dopravou jsem na $77, což je zhruba 1800. Není to na takovýto obsah hry moc drahé? Když to například porovnám s Břinkem, který bych řekl, že je na stejné úrovni a cena je 1100.

Pak je tu druhý faktor a to je hra Luxor (kterou nabízí k přikoupení). Luxoru na kickstarteru skončila před rokem v březnu kampaň, ve které byl za €50 + pošta (1300kč), ovšem podle dat heureky (https://stolni-hry.heureka.cz/piatnik-luxor/) se u nás v říjnu 2018 prodával za průměrnou cenu 850Kč.

Chápu, že je to KS kampaň, kde už jsem dal celkem desítky tisíc, ale přece jen mi to u této hry přijde dost, podle komentářů by měla být v retailu brzy po Essenu, její rozšíření v půlce příštího roku. Z KS by měla dorazit již v říjnu. Nemá žádné strech goaly, takže by měla být na obou místech totožná...

Máte ten samý názor, nebo je cena adekvátní a utrvrdíte mě tím v to, že mám v kampani zůstat? :-D
9.8.2019 07:42:58 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Hra mě též zaujala, na rozdíl od těch obřích plasťáků co poslední dobou na KS jsou by se tohle mohlo dostat na stůl velice často. Příjemný vizuál a zdá se i slušná hratelnost. Co se týče ceny, základ za 45$ je rozumná cena, 62$ s rozšířením a extra dílky run už to trochu skřípe, protože rozšíření mi přijde dost "chudé" za těch 17$ navíc. Doprava 15$ (10$ u core boxu) tomu také nepřidá. Otázkou je, jak se doprava změní při odběru více kusů. Např pledge za 175$ kde je 3x hra vč. rozšíření má dopravu 30$. Kusově by tak vyšla jedna hra na 68$ včetně dopravy, což je rozdíl 10$ oproti samostatnému nákupu. Pokud se vytvoří nějaký hromkadnější pledge, asi se přidám s kompletem, pokud do toho půjdu sám, asi jen core box.

9.8.2019 08:35:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Queen games

Queen games mají vždycky hodně levné ceny v essenu, kde je šance, že se bude hra i s rozšířením prodávat za 50,luxor za 25 apod.
Taky se mi to líbí, počkám do essenu

9.8.2019 09:03:39

...
Kdyby se někomu chtělo mi ji přivézt z Essenu, určitě bych nebyl proti :-)

Pokud ne, klidně udělám hromadnou pledge (Brno)

9.8.2019 09:30:14

Varianty
Ahoj všichni, teď jsem to objevil a láska na první pohled - parádní eurovka s krystalicky čistými mechanismy alá Splendor. Jdu do toho, jen je tedy otázka JAK(?). Chtěl bych to ideálně včetně rozšíření, ale 80€ (65+15) mi už přijde docela dost, resp. core box má v tomto případě o dost lepší value for money - jen 55€ (45+10). Takže asi uvažujeme podobně nad variantami:
A) Sólo jen core box za těch 55€.
B) Hromadný pledge s rozšířením (3ks) = 68,33€ ((175+30)/3). Jde do toho někdo? Kdyžtak napište, jsem z Prahy a za 70€ to beru okamžitě. Nebránil bych se ani vzít to po dohodě na sebe.
C) Essen - tam nejedu a upřímně si nejsem jistej, jestli to opravdu daj levněji, když to tam teprve jde do světa (třeba Luxor jo, to dává logiku, ale tohle těžko). Ani vůči backerům by to nebylo úplně fér. No, jsou to jen spekulace, každopádně, jestli je někdo ochotný to tam odsud dotáhnout, tak mých 70 je stejně jako ve variantě B nachystaných :)))

17.8.2019 23:32:55

Kadylek
Řešili to v diskuzích a doporučovali jim zrušit pledge a vyzvednout na esenu, že to bude min o 10% levnější (provize kickstarteru). Navíc psali, že mají sklady 10km od essenu, takže kdyby hra došla, ihned doručí novou.

Já osobě bych do hromadné pledge šel, klidně ji i vezmu na sebe. Ale jsem z Brna :(

18.8.2019 16:59:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Pajajezek
Na Brnu neni nic spatnyho :) Jinak u me se trochu zmenila situace. Ona ta kampan zjevne funguje tak, ze je dany pocet early bird pledges (i dalsich typu pledge), a kdyz nekdo z backeru svuj EB zrusi, tak se zpatky uvolni pro ostatni backery. Takze v noci na dnesek se mi povedlo vyuzit jednu uvolnenou EB pledge (je jich celkem 800) za 59 + postovne. S tim uz asi dokazu zit. Do Essenu se urcite nedostanu, protoze nemame hlidani. Ale i to bylo chvilku v uvahach ;) A kazdopadne se na to moc tesim, bude to Spiel des Jahres :D

18.8.2019 20:01:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadylek
Díky, budu to sledovat, ani jsem si nevšiml, že je to omezené na počet a ne na čas :-) Stihl jsem jen $62, $59 by bylo lepší a multipledge pak ztrácí smysl (nějakých 170 rozdíl).

//edit: už se mi taky povedlo dostat na $59 :)

19.8.2019 09:50:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Pajajezek
Gratuluji :) Tak ted uz se muzeme jen tesit na europecku ;)

19.8.2019 11:56:42

Vybíráme z Bazaru

Le Havre
Le Havre
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas