Primal: The Awakening

Dnes večer (21:00 CET) startuje kampaň. Systém vylepšování zbraní a předmětů vypadá zajímavě. Kombení karet do sekvencí také. Možná zbytečně moc figurek, ale je to KS, takže klasika.

Zvažuje někdo? Názory?

https://www.kickstarter.com/projects/reggiegames/primal-the-awakening/?ref=cnmvoi&token=5bb67f12
--------------------------------------------------
No Game - No Life
19.1.2021 08:07:48

KS
normalne podporuji kampane na druhe vydani nebo rozsireni, ale tady zrejme udelam vyjimku a pujdu rovnou do prvni kampane. Vypada, ze by to mohl byt takovy odlehceny Kingdom Death: Monster. Zaroven to ve me vyvolava dojem, ze by to mohlo byt jako Dark Souls (video hra), tj. epicke souboje s monstry. Predlohu Monster Hunter jsem nehral.

19.1.2021 10:05:24

.
Je tam early bird na prvních 24 hodin. Ale jen na all-in. Figurky vypadají velmi dobře, jinak jsem to zatím moc nezkoumal, na to je čas. Zatím jsem to backnul.

19.1.2021 22:10:41

:)
Práskl jsem tam all-in kvůli slevě, v základu jsou 4 lovci, 12 monster a jedno velké 1, odemčou se další v sg, v tom all-inu jsou navíc 2 lovci a 6 monster. Hádám za 100 dolarů a poštovné navíc vs retail kdyby ty 4 expanze stály cca. 4.000 Kč tak se dá asi bez toho obejít, nic ks exclusive tam není. Základem hry je gazilion karet, ty figurky jsou tam kvůli plánku s 5 políčky. Poštovné bych počítal tak 1000 Kč.

20.1.2021 05:59:53

Cena
Cena mě dost odrazuje, přeci jen ty figurky tam mají podobnou funkci jako v AR hrách, né-li menší. Zatím zvažuji, jestli ano nebo ne. Maximálně ale budu brát jen Core, na All-in už nemám prostředky (bral jsem All-in u ISS).
--------------------------------------------------
No Game - No Life

20.1.2021 06:15:07

Pledge
Před začátkem jsem měl v plánu jít do all-in. Zatím jsem tam kvůli tomu EB jako all-in, ale to co nabízí, mě zatím nepřesvědčilo za to dát 240€, takže uvidím jestli tam přidají něco co mě přesvědčí.

Škoda že nemají možnost vzít hru bez miniatur monster třeba o 80€ levněji to bych neváhal. Ale přijdou mi tu ty miniatury zbytečný, když ve výsledku se s monstry jen otáčí dokola (i když chápu že na KS jsou miniatury skoro až nutný).

20.1.2021 11:37:48

kubijo
Nejzbytečnější miniatury mi snad příšly v Divinity Original Sin the Board Game. Protože je ale nutili koupit, šel jsem od toho.

Primal nebackuji, čekám Oathsworn, kde je taky boj s bosem a je o dost příběhovější...

20.1.2021 11:46:40

oathsworn

koukám, že Oathsworn bude nejdřív na vánoce :D - zažil jste někdo KS, terej by přišel včas?

20.1.2021 11:57:38

KS včas
Já jo, Tudor před 2 lety přišel naprosto bez problémů.

20.1.2021 12:11:07

G4nd4lf
Musím říct, že jo, měl jsem projekt naprosto na čas - X-ODUS. Paradoxně to dělalo malé studio jako svojí prvotinu.
Dodání věcí z KS do půl roku po termínu bych bral jako standard, resp. bohužel trochu normální věc /vždyť se stačí podívat, o kolik oproti plánům se často zpozdí běžný klasický retail/ a naprosto v pohodě.
Věc jiná, jak autoři o projektu informují, pokud vidíš, že na hře makají a projekt postupuje, tak to člověk snese - bereš, že hru vyvíjí a testují a raději mít odladěnou věc, než čekat na verzi 1.5, aby se to dalo hrát.
Jsou ale tací *kouká na Grimlord Games*, kterí absolutně neinformují, update dají nicneříkající jednou za 3 měsíce a jsou rok a půl po termínu a konec absolutně v nedohlednu a kterým backeři nestojí ani za odpověď. A paradoxně, pořád se najde v komentech nebo FB skupině nějaký vořežprut, kterému tohle jednání přijde v pohodě a má tendenci je ještě omlouvat...

20.1.2021 13:03:10 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mam rad boje s bossama, propracovany AI system a tak, ale tohle mi prijde hodne suchoparne a zdlouhave a vypada to, ze bez jakehokoliv pribehu. Tohle je za tyhle penize pass (300 dolaru plus posta). Tesim se na Oathsworn (kde je mapa a nejaky pohyb a vymysleni strategii) a pokud jste ho propasli a tady vam chybi pribeh, doporucuji kouknout na Sankokushin, ktery vypada alespon podle dosavadnich informaci bombasticky a na ks bude v 1. kvartalu

20.1.2021 17:47:29 | Upraveno autorem (porovnej)

...
vůbec mě to neoslovilo... nechápu ten hype okolo ( 1,1 mega prvý den)... Oathsworn mě teda láká mnohem více a jsem rád ,že ho mám backnutý

20.1.2021 18:04:18

překomplikované
Pomineme-li, že cena je docela vysoká, tak se zdá, že to s komplikovaností systému přehnali. Působí to těžkopádně a bude složité na nic nezapomenout. Když už srovnáváme s Oathswornem, tak tam je vidět, že si byli vědomi, aby hráče nezahltili věcmi, co musí držet v hlavě. Soubojový systém tak byl poupraven, aby se karty v kombu neposouvali na konci kola, ale jen hraním dalších karet.
Navíc tento typ hry, kdy jsou jednoduché karty, ale složité interakce vede k problému alfa hráče, jelikož není těžké nahlédnout, co daný hráč může spustit za efekty.
Oathsworn (a např. Spirit Island) jde opačnou cestou - složité karty, ale "jednoduché" interakce. Zde je těžké si představit, co jednotlivé postavy dovedou, ale dá se jednoduše formulovat požadavek, co má hráč zkusit udělat a ten už si to musí vymyslet sám.

21.1.2021 16:46:58

:)
Je to drahá sranda, primárně je to karetka, v základu 1200 karet+se tam další nějaká stovka může odemknout. Základ s poštovným min. 4500 Kč. Tolik za to nedám, i kdyby se toho tam odemkla tuna. Jsem zvědavý na čitelnost těch karet, font vypadá hodně malý.

21.1.2021 19:01:50

Primal
Mě to až tak překomplikovaný nepřijde. Ale čím víc nad tím přemýšlím tím víc se kloním ke zrušení pledge (ta cena mě prostě hrozně odrazuje). I když jsem zároveň přemýšlel nad tím, že bych do toho šel a pak prodal miniatury monster, že by se třeba nějaký peníze vrátily i když nějak nevím jaká je po miniaturách poptávka jestli by o to někdo zájem měl :D

21.1.2021 20:48:14

Zvažuju objednat retailers pledge, je tu někdo, koho by hra zajímala? 

30.8.2022 18:54:35

1.9.2022 07:58:41

Vybíráme z Bazaru

City of Spies: Estoril 1942
City of Spies: Estoril 1942
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas