Massive Darkness 2: Hellscape

Ahoj, 4.8. se nám rozjede KS kampaň na druhý díl Massive Darkenss. Neplánujete někdo udělat hromadný pledge?

https://www.kickstarter.com/projects/cmon/massive-darkness-2-hellscape
22.7.2020 08:59:02

Pledge

Já uvažuji o:
Hellscape a Heavenfall
Gates od Hell
Four Horseman
Druid
Zombicide crossovery pack

Zbytek mi nepřijde zajímavý.

Jaký máte názor vy?

24.8.2020 22:44:48

KS
Hodil jsem tam 1$ a rozhodnu se az po otevreni PM, mozna pujdu do nejmensiho bundelu.

25.8.2020 00:38:17

Skupinová pledge
Tak pánové, komu mám napsat o přidání se ke skupinovce? Kdo to zorganizuje?

25.8.2020 06:47:00

Pledge
Já beru gameplay all in + MD1 tiles. Zbytek nepotřebuju a vím, že pokud bych něco z add-onů vynechal, hryzalo by mně to a trápilo a pak bych hledal na ebay :-)

25.8.2020 22:46:47

Praha
Já to beru a pokud se chce někdo přidat, napište. Výrazně upřednostňuji osobní předání v Praze (Jižní město).

27.8.2020 22:41:07

Skupinové pledge
Já už mám zaplacených 145 USD tak případně k sobě mohu taky někoho přibrat až se bude řešit pledge manager. Raději s osobním předáním - Praha (Jižák), Pardubice, Rokytnice nad Jizerou

28.8.2020 13:08:52 | Upraveno autorem (porovnej)

neodolal jsem...
Ale myslím, že základ + stretchgoaly za 100USD budou stačit na hodně dlouhou dobu. Z těch dodatečných krabic mi nejzajímavější přijdou Gates of Hell, které ale stejně půjdou do retailu a ve výsledku pak vyjdou bez poštovného levněji.Ten zbytek je klasické CMON: tuna plastu a minimální dopad na gameplay...

Nejsem si moc jistý, jestli přidávat kampaň nebo ne. U všech CMON her je nejzajímavější progres od začátku a dynamika hry, neumím si moc představit hrát to kampaňově a pak muset před každým hodem deset minut počítat všechny nasyslené bonusy a vylepšení a nové schopnosti a nevím co ještě... Ale zas mě tam nalamuje těch 14 nových scénářů.

3.9.2020 15:06:02

Full refund kvůli VAT

Ahoj, žádal někdo CMON o plné vrácení, kvůli toho že v kampani neuvedli že se bude doplácet VAT?? Já o tom celkem uvažují, protože platit 60€ navíc je opravdu hodně....

24.1.2021 15:24:21

Targoss
Já o to nežádal, ale na KS hodně hráčů píše, že o to žádají. Akorát že to trvá. I po týdnu nemají žádnou reakci na refund.

Já zatím čekám zda cmon nezmění nějak svůj přístup. Ale nakonec to asi stejně zaplatím, protože tu hru chci a když to budu pak shánět na netu, tak za to vysolím eště víc. Chtěl jsem brát i obaly na karty, tak holt tu již zaplacenou částku za ně změním na dopravu a doplatím již jen minimum.

24.1.2021 16:22:10

Refund
Taky zatím vyčkávám, třeba s tím něco ještě udělají i když to tedy nevypadá, CMON o VAT mlčí. Hodili update ke Gate to Hell zatímco nespokojené backery ignorují.

U mého Havenfall pledge dělá VAT 37 dolarů, to budu asi v případě nutnosti akceptovat. Příště si podporu kickstarteru od CMON hodně rozmyslím, tady u mně ztratili reputaci. Jedna věc je uvědomit si, že musím odvést DPH, druhá je napálit částku neočekávaně v pledge manageru a dělat, že je vše v pořádku.

24.1.2021 20:58:47

EU
Hrají hodně na Ameriku a myslím, že si neuvědomují, že tímto nasírají zbytek světa. Asi tam mají docela sociální bublinu. Někteří US borci, co dělají pořady o BG, se k tomu vyjadřují, že je to hnus. Jiní říkají, že se jich to netýká a že to není tím pádem takový problém.

Pro mě si taky budu do budoucna rozmýšlet CMON projekty na KS. Takové prasárny prostě nemám rád. A chápu, že oni si daň nevymysleli, ale ta nekomunikace jde čistě za nimi...

24.1.2021 23:37:13

Čert to vem...
Já už PM uzavřel a přidanou částku jsem zaplatil. Zprvu to byl šok, začal jsem přepočítávat, čeho všeho se z plánovaných rozšíření budu muset vzdát. Nakonec to i s navýšenou částkou nevychází zas tak příšerně. A když si člověk uvědomí, kolik materiálu přibylo v rámci SG, tak se to pořád vyplatí. A opravte mě, jestli se mýlím, ale mám pocit, že doprava byla nižší než obvykle.

Co mi ale přijde horší než navýšení ceny je fakt, že se nikdo neobtěžoval o tom dopředu informovat. Pokud to nevěděli už v průběhu kampaně, mohli o tom alespoň vydat update a aspoň trošku to lidem vysvětlit. Styl mrtvých brouků má jakousi nahořklou pachuť.
______________
aka WantonDuke

25.1.2021 00:03:01

:)
CMON mně už xkrát svými praktikami přesvědčil k tomu, že nejrozumnější věc co se dá u jejich kampaní udělat je tam dát dolar a řešit vše až v PM - pravidelně záměrně podhodnocená tabulka poštovného, cvičení se SG rozestupy, když tam backeři lijí peníze na začátku kampaně příliš rychle (cthulhu death may die), pokusy o poddimenzování obsahu v základní krabici a jakoby odemčení ve sg (trduvang), dělení obsahu mezi zálad a expanze (project elite). Jsou to vykuci a je potřeba se mít na pozoru.

25.1.2021 06:12:03

czechImenhotep
Možná lepší se všem jejich kampaním vyhnout ne ?
Mně třeba poslední 2-3 roky odradil den 1 kamoaně od toho, abycho to podpořil a následně jsem ani nesledoval. Jediný celkem dobrý KS projekt za poslední dobu od nich, který nabídla relativně dobrý poměr cena/výkon u základní krabice byl Bloodborne, samozřejmě ale ten kdo chtěl mít komplet, tak vykrvácel :). U něj ale zase nebylo během kampaně moc jasné jak nebo jestli vůbec bude gameplay fungovat.

25.1.2021 09:57:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Mlčení
Oni už to určitě nezmění a víc se k tomu vyjadřovat také nebudou. Co by k tomu mohli říct? Buď obcházeli jsme daně (což je postihovatelné i zpětně) nebo chceme/potřebujeme o 20% vyšší zisk z Evropy. Obojí je PR pohroma. Takže to přejdou mlčením a budou doufat, že odejde meně než 20% lidí. Což se zjevně děje - většina buď zaplatila více nebo zmenšila objednávku, aby se vešli do alokované částky. CMON si může mnout ruce.

25.1.2021 15:41:18

CMON - bohuzel korporatni zumpa

Ja jsem byl potom, co jsem otevrel PM, docela zdesen... vetsinou to pro me je jen klik klik, purchase, schvalit v bance, pokud je potreba a jede se dal - vim, co jsem chtel a mam propocitano kolik zaplatim a tady... divam se na to kolik to po me chce a najednou VAT plus handling... WTF? Jdu zkouknout KS page, tam je, ze jsou EU friendly...
Me zde vadi hlavne to, ze o tom nekomunikovali - vsechny kampane, u kterych se VAT doplacelo to nekolikrat zminovali a upozornovali na to - zde narazim na to, ze uz je to ponekolikate, kdy CMON lze a uvadi sve zakazniky v omyl (proto full refund musi udelat) - napr. to co provedli u Marvel United, ikdyz o tom museli dopredu vedet.
Celkove to nakladani s VAT u KS je seda zona trosku, pokud neni B2B prodej, tak by prodejce mel uvadet cenu ihned s VAT, nikoliv ji pak uctovat az pri checkoutu, but anyway... hlavne ta nekomunikace a ignorance backers, hruza a des (to, ze Zombidice maji jiz X mesicu po estimated delivery a stale nejsou schopni rict v jakem stavu je vyroba/doprava - to jim jeste clovek znajici KS odpusti, ale...).

Sam jeste pockam na jejich vyjadreni (cas je myslim do zacatku brezna na PM) a pak uvidim, asi zazadam o refund, ta hra se mi libi, ale dost se timto prodrazi a mezitim se objevilo dost jinych projektu a s jejich tempem bude delivery stejne az mid 2022.

Uprimne vsak doufam, ze spousta EU backers budou chtit refund a aspon jim ukazi, ze takto ne... ale mam pocit, ze to nebude vyznamny pocet...

26.1.2021 16:25:40

Gromthar
Právě u bloodbornu jsem all-in s vidinou že ty předražené expanze nikdo soudný nebral a bloodrage digital kampaň taky nebyla marná. CMON vnímám jako bandu lidí co umí figurky a grafiku a jejich hry/kampaně mají velmi kolísavou kvalitu, pod vše se sice podepisuje Lang, ale dělá na tom bůhví kdo, a teď tam navíc ve vedení CMONu skončil. Zachytil jsem že pracují na hře podle počítačové hry The Last of us. Z mého pohledu se soustavně chovají způsobem, který neodpovídá tomu, že už dávno nejsou jediní, kdo dokáže na KS vypotit tuny plastu a vybrat sedm cifer. Bohužel ale stále kdyby udělali další reskin zombicide bez jakýchkoliv změn v mechanikách, tak pár míčů vyberou. Dokud jim to tam lidi budou sypat jak ovce, nemají důvod ke změně chování. Stačí se podívat kolik lidí tady dalo all-in a kolik základní pledge. V zásadě mají pravdu, prostě tam nahulí tuny plastu a hotovo, jaképak bavení se s backery ohledně doměření VAT, tak se nevydělává.

Ten massive darkness nemusí být špatný, ale jak píše sareon podobných her je spousta. Pokud na ně někdo bude bonzovat KS tak ten je podrží nejen proto, že je to dojná kráva, ale hlavně příklad pro ostatní kolik se tam dá vydělat.

26.1.2021 17:28:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Refund
Po dlouhém rozhodování jsem nakonec včera požádal o plný refund. Z původních asi 3 dnů na refund už uvádí 14 pracovních dní.
V automatické odpovědi mají ftipně napsáno, že mají velké množství požadavků :)

12.2.2021 17:49:46

pravda
To je bohužel pravda, vše co tu říkáte. Já mám MD1, cca půl 3/4 roku, většinu už nabarvenou. Ta hra je vcelku dobrá, má samozřejmě nějaké nedostatky, hlavně ve vybalancování v počtu hráčů a na konci hry. Figurky jsou ale krásné, téma mi taky sedlo.

U MD2 mi přišlo dost nelogické, že by člověk bojoval s anděly, nicméně vyřešil jsem to tím, že jsem to chtěl backnout bez Heavenfallu. Každopádně teď vážně uvažuju, že proto jak ze zachovali a vlastně chovají pořád jim to nesypnu. Dostal jsem před rokem a půl Zombicide černý mor a docela mě to chytlo, ale ten základ se ohrál za chvíli a dvě karty ze sklepení byl výsměch, takže jsem uvalil dost peněz do věcí co byly buď jen na kickstarteru nebo za drahý peníz. Skoro se za to stydím, platit tolik peněz za ubohý plast.

Mají to prostě dobře vymyšlené, pokud člověk má slabost k estetice, tak ho uloví. Smutnější je, že teď spousta her na KS je tak dělána, že mají smysl jen přes KS, samotná základní krabice je pak tak osekaná, až hrůza. Naštěstí je dnes takový výběr, že to není problém.
Já osobně mám slabost pro figurky a u MD2 už cca týden se tak vrtám v PM a nevím zdali to vzít, když už bych to vzal, určitě s pár menšíma rozšířeníma, crossoverem s BP, mosty a 3D terénem... ale jak říkám bojuji s morálkou, protože nechci to úplně podporovat, ale zkoušel jsem to hrát na tabletop simulátoru a je tam přesně to co mi chybělo v jedničce a s tím, že to jde propojit s jedničkou je u mě rozhodování ještě horší :D
Jeff

12.2.2021 18:01:54

..
Ja zavru oci a pujdu do toho. Ale je to posledni kampan CMON, kterou jsem podporil. S temito cenami mi prestava davat smysl cely KS pro nasince. Dobre veci stejnak vyjdou Cz a za ty veci co preplatim abych to mel "komplet" si radsi koupim dalsi hru treba od Lisky. Neb co si budem povidat ted se ty hry tak tocej ze vyuziti bonusovych veci u jedne hry je fakt naprosto minimalni.

..DeskoHerky Teplice..

12.2.2021 18:29:45

Czechimenhotep
Bloodborne taky all-in, včera přišel i s předraženými expanzemi :)))

12.2.2021 18:31:31

Demon dragon
Zaznamenal jsem kdesi zmínku, že se řeší něco kolem rozšíření s drakem. Ale nemohu k tomu nic najít, netušíte někdo?

Mám tak zatím základ + Heavenfall a váhám, co s tím.

12.2.2021 20:36:35

Kauza Démon Dragon
Tu obrovskou figurku draka měl CMON vystaven před pár lety na nějaké předváděcí akci. Ale nikdy ji nepoužili v žádné hře. No a teď ji recyklovali do MD2. Fanoušci z toho byli dost nasraní, protože celkově ta expanze tu hru neobohatí. Na redditu si fans stěžovali že CMON přidává do MD2 nevyužité figurky jen aby tahali další peníze z lidí...

12.2.2021 21:42:43

MD2
Hodil jsem tam 1$ a asi u toho zustane. Kdyz budu chtit pekny figurky, tak podporim Games Workshop.

12.2.2021 23:29:40

Postovne

Bude to niekto brat? Na postovnom sa da celkom usetrit ak by sme to brali viaceri..

28.2.2021 23:16:40

Vybíráme z Bazaru

Gizmos v anglictine
Gizmos v anglictine
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas