Glory: A Game of Knights

https://www.kickstarter.com/projects/strategosgames/glory-a-game-of-knights?ref=thanks-share%7D&fbclid=IwAR2pmhhUQs9uaw6IiORUsMh1XZIhNMyLUBl8id6jjb-uT3C3M4jVLK7EwEU
Hra o rytířském turnaji, celkem zvažuji pledge, kvůli tématu.
27.11.2019 11:44:44

Glory
Tak já backnul, po shlédnutí gameplay videa s tvůrci hry bylo jasné, že hru musím mít.
Jde o hru o rytířích, jenž se utkávají v turnaji, která je z části euro - nejprve na herním plánu svými rytíři obsazujete místa, která vám dávají vylepšení pro samotný turnaj ( peníze, karty pomocníků, žetony víry, žetony síly, relkvie, apod.) a z části bojujete v turnaji s ostatními rytíři pomocí tří kostek, jejiž hodnotu můžete upravovat svými pomocníky, relikviemi, žetony víry a vylepšeními svého koně i své zbroje, kostky lze i přehodit, zvýšit jejich počet, nebo je nastavit na největší hodnotu. Za poražení soupeře dostáváte určitý počet vítězných bodů. Ve hře jsou také tři veřejně bodované úkoly pro všechny hráče, ale lze si vzít i tajný úkol. Hra je na tři kola, kdy po závěrečném bodování se určí vítěz.
Pro nás čechy je potěšitelné, že jedním z rytířů, proti kterým lze bojovat je i Jaroslav Lev z Rožmitálu. Autoři dělají dlouhá léta historický šerm a tak protivníci jsou historické postavy rytířů, včetně jejich erbů.
Na stránkách kampaně je i představení hry v češtině, ačkoli to bohužel neukazuje všechny možnosti hry, v porovnání např. s tím v polštině.
Neznám jinou takovou hru, je originální a já se na ni těším.
Omlouvám se za délku příspěvku, ale jsem nadšený.

27.11.2019 20:51:56

Pledge
Nakonec jsem neodolal. Jak píše Xira, ta hra je pro nadšence do historie must have :-) Navíc ty ilustrace na kartách prostě odpovídají té době viz vylepšování zbroje v anglickém videu.

27.11.2019 21:41:50

.
Tak hra má mé sympatie. Hlavně téma :) a taková turnajová hra by se u nás možná i hodila :D a hlavně se mi libi, že je jazykově nezávislá. Tak pak jen počkat na dobrou duši která by udělala překlad :)

28.11.2019 11:32:13

Glory

Ja tam mam zatim 1 usd, uplne me jeste ta hra nepresvedcila, ale.jak se.znam tak neodolam, rytirske tema mam rad :-)

29.11.2019 00:21:58

Glory
Já to nakonec vzal. Worker placement, který neurazí, kostky a trochu štěstí, obrovská variabilita, podle videí celkem dobrý solo mode. Odehrané by to mohlo být do 90 minut. A hlavně to téma... Paráda.
Takže, kdo ještě váhá, jděte do toho.:-)

9.12.2019 13:03:36

PM

Video v češtině

Mě se hra docela líbí, vypadá to na docela hezkou euro hru, jsou tam jako protivníci i dva rytíři z naší země (Jam Žižka z Trocnova a Jaroslav Lev z Rožmitálu) , video z představením hry v češtině (od Black lotus) je tady
https://youtu.be/I2ervNNJ9aU

Do konce pledge zbývá cca 8 hodin.

9.12.2019 15:02:19

česká pravidla
KS jsem prošvinul, ale zaujalo mě to.
Když je české video s představením hry, nebudou i česká pravidla? Jinak to vypadá na jazykově nezávislé komponenty.

Mohl bych se případně přidat k někomu z Prahy?

10.12.2019 11:01:48

Vybíráme z Bazaru

Earth Reborn
Earth Reborn
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas