EVE: War for New Eden

https://www.kickstarter.com/projects/titanforgeminis/eve-online-the-board-game

31.1.2024 10:55:00

Já jdu rozhodně do toho, vypadá to skvěle a ten soubojový systém unikátně 

31.1.2024 19:17:58

Jako, taky jsem měl nutkání to podpořil, ale neměl bych to s kým hrát :-(

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

1.2.2024 13:44:25

Jo, taky mě to láká. Kdysi jsem hrál staré EVE, docela pěkné, ale už si to nepamatuju. 

EVE online mám moc rád - tady mám trochu obavu, jak se to povede dostat na desku stolu.

1.2.2024 13:52:46

Je o tom spoustu videí. Několik jsem ji viděl a přesvědčilo mě to

1.2.2024 15:19:37

Tangram: rád se přidám na hraní :D pokud to bude mít lepší uspěch než TI u vás, tak to bude fajn :)

Za mě to vypadá moc pěkně a nemít TI4 s expanzí, tak do toho jdu, ať mám doma takovou pěknou velkou scifi hru, navíc podle času co uvadí by se to nemělo táhnout na 8+ hodin jak TI.. Ale kdo ví :D Já ale už čekám na Andromeda's Edge, takže i proto vynechávám, to už bych těch vesmírných věcí měl moc v mojí malé poličce :D

 

1.2.2024 15:41:17

Mě by zajímala průměrná hrací doba jestli to do dvou hodin jde v pohodě odehrát, protože pokud to je 3+ asi raději vytahnu jinou hru…

1.2.2024 19:13:54

@justArnold Já třeba od takovéhle hry chci velký herní zážitek a nechci jí hrát hodinu a půl, to by mě zklamalo, ale ve videích říkali, že mezi těmi 2-3 hodinami to může být

3.2.2024 09:50:00

Kdyby to mělo solo mód, tak je to jasné all in. Bez něj to je sázka do loterie za dvojnásobnou cenu oproti Eclipse. 

5.2.2024 01:00:05

Early Bird základ byl 124 eur včetně VAT, poštovné je 15 eur, tzn., že cena je o nějaké 3-400 nižší, než Eclipse (jinak to bude o 5 eur dražší). Ten musíš brát taky jen v základu, protože rozšíření k němu zatím nejsou a ty co letos vyjdou budou mastné jak vepřové koleno :)

5.2.2024 10:45:14

Srovnání s Eclipse jsem psal spíš proto, že je to hra vlastně dost podobného ražení, ale ověřená a setrvale v top10, což se bohužel o většině kickstarterů s licencovanými naleštěnými figurkami říct nedá.

Eve mám rád, paříval jsem to dlouho a hra vypadá pěkně, ale zatím mě ta kampaň nepřesvědčila. Jednak absencí solo režimu a jednak absencí hotových pravidel ke stažení ( i když podle všeho existují, jestli to recenzenti už hráli). 

Většina dodatečného obsahu snad mimo titánů vypadá postradatelná. Pátý hráč pro takovouhle hru mi přijde jako zbytečnost, imho to už ve čtyřech lidech bude peklo. A 200% velikost celé hry? Ehm… kdo má doma stůl 2x4 metru? :D 

5.2.2024 12:14:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasím s tím, že základ vypadá úplně dostatečně, ale kdo by proboha chtěl hrát 4X strategii v solu? :D je hromada her, pro které je sólo vhodné, ale hrát Eclipse nebo TI4 v solu?

5.2.2024 22:58:12

@Infidus 4X deskovky vycházejí z PC strategií, které se “solo” hravály vždy. Voidfall nebo Civilizace: Nový úsvit jsou sice odlehčené 4X, ale v solu taky fungují perfektně! TI, Eclipse a bohužel ani Eve solo nemají, přitom pořádná vesmírná 4x s možností sola na trhu prostě chybí. Voidfall by to mohl splnit, ale bohužel zas nejde sehnat v té “pořádné", o figurky neošizené verzi galactic boxu. Takže prekérka. Ale těch cca 200 EUR s poštovným za core Eve+titány+modely struktur… no svrbí mě prsty, ne že ne. Zatím hážu 1 USD na odemčení pledge manageru a třeba se to ještě nějak v kampani vyvrbí.

5.2.2024 23:34:20

@Dansemacabre a co #Space Empires: 4X s rozšířením #Space Empires: Replicators to je 4x strategie jak vyšitá se skvělým sólem (omlovám se za off topic)

6.2.2024 06:48:07

@Dansemacabre Ale Voidfall není 4X strategie, ale heavy euro, u toho je sólo běžné. A spíš, než že to nejde realizovat jsem to myslel tak, že tyhle hry jsou postavené na interakci mezi hráči. Jako bys chtěl hrát fotbal bez soupeře :)

6.2.2024 09:10:59

@totalpan  u Space Empires me odpuzuje vizual, vypada to jak z 80. let. Hromada papirku na stole.

@Infidus s tim Voidfall eure mas vlastne pravdu. Pokud interakci myslis politiku, tak jeji absence je zkratka dan, kterou lze pro solo hrani obetovat. Pokud.je interakce i skodeni, utoky a invaze, tak to je vsechno mozne i v solu. Civka to udelala fakt pekne, bezne hraju solo proti dvema protivnikum a je to epicky zazitek. Chapu ale, ze je tezke to vymyslet a odvadelo by to pozornost tvurcu smerem od hlavniho zameru. 

6.2.2024 09:20:05

Space Empires solo by se mohl klidne jmenovat Excel Spreadsheet: The Board Game. Pomer vlastni hry vs. rezie botu neni priznivy.

6.2.2024 13:16:47

Rulebook ke stažení! 
https://www.kickstarter.com/projects/titanforgeminis/eve-online-the-board-game/posts/4024243

nebo přímo soubor:
https://drive.google.com/uc?export=download&id=1vSfmcUNzNAafk-feZ0zBE14UJwM5wINC

12.2.2024 12:16:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rialto (CZ)
Rialto (CZ)
Akt. cena: 13 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas