ENDLESS WINTER - Paleoamericans

https://www.kickstarter.com/projects/fantasiagames/endless-winter-paleoamericans

Kombinace areacontrol+workerplacement+deckbuilding.

Ilustrace od The Mica, ale neni to pokracovani "Najezdniku a Architektu", i kdyz herne jim to bude asi blizke.
27.10.2020 14:33:37

pledge

bude někdo organizovat hromadný pledge?

27.10.2020 14:43:44

ad pledge
Rozhodnu se, az si zkusim TTS verzi (az bude k dispozici).
Zatim se mi to na prvni pohled libi.

27.10.2020 15:49:47

Super
Taky se mi to libi. Sleduju to na bgg uz nekolik mesicu. Tak bych se pridal. Jen teda moc nechapu jakoze si budem pri hre kreslit jeskynni malby? Nevim no

28.10.2020 12:42:16

Názor..
Já to studoval a ač se mi líbí ta produkce, tak herně je to podobné hrám co už na trhu jsou... navíc s minimem interakce mezi hráči. Co vás konkrétně (vyjma produkce) zaujalo?

28.10.2020 13:35:37

Hromadný pledge
Já bych se tedy, s dovolením, případně také přidal.:-)

29.10.2020 19:54:05

dandyy
Jediná unikátní věc je, že si můžeš zvolit (zaplatit) sílu akce, kterou provádíš. Není to worker placement, ale spíše action selection s bonusem pro prvního. Člověk si vybírá ze 4 sloupečků akcí a platí je většinou kartami tlupy z ruky. Studoval jsem pravidla, koukal jsem na gameplay a jsem tedy dost zklamán (zkusím ještě na TTS). Přijde mi to takový slepenec mechanik (které často nedávají tématicky smysl), který není úplně doladěný. První hráč má obrovskou výhodu, zvláště v sudých kolech - o to se sice soutěží, ale rozdíl 1. vs 2. je myslím moc. V prvním kole se zdá, že 4.hráč nemá dobrou akci - přichází tedy o bonus, nevím, jestli ta kompenzace je dost. Jelikož akcí není moc, tak špatné karty v první ruce vás mohou také dost poškodit. Area control je přátelský, nemá cenu se s někým přetlačovat, když získáte oba. Akce jsou různé, ale v zásadě budete hrát všechny, jelikož se v zásadě nemůžete specializovat - při nákupu karet tlupy si musíte brát různé.
Vzhledem k tomu, že hra půjde do retailu, tak se podle mě vyplatí počkat (to platí o většině euro her na KS).

31.10.2020 14:30:19

dandyy
Práce s kartami (workery), provázanými s hlavními akcemi. Příjemná kombinace použitých mechanik (megalitické stavby/bonusy, postup na stupnici idolů ovlivňující body obdržené na konci hry, akční spoty s různou silou prováděných akcí a bonusem pro prvního hráče, který je zvolí, fáze rituálu na konci kola, kdy se dá změnit pořadí hráčů, a tak dále). A samozřejmě téma a artwork.;-)
Za mě dobrý. Lidi, co za tím stojí, mají už leccos za sebou (třeba Rurika).
Ale určitě přivítají každou připomínku ohledně dotaženosti nebo vyváženosti.:-)
Moc pěkné video představující hru (od Paula Grogana, který má na starosti pravidla):
https://m.youtube.com/watch?v=D2G-nse6X6U

2.11.2020 09:44:20 | Upraveno autorem (porovnej)

stastlivec
Vzhledem k tomu, že to má přijít až příští prosinec, tak si na doladění zjevně nechávají hodně času;-) Ono testování v izolaci není nic moc.

2.11.2020 12:16:36

Ostrava
Hodně nad tím uvažuju, našel by se někdo z okolí Ostravy, kdo by se chtěl podělit o poštovné? Pokud ano, pak bych měl další argument, proč do toho jít :-)

5.11.2020 09:19:02

Shaman - Praha / Kladno
Ahoj, tak mě taky ukecali na Shamana - “Really sharp”, said Rahdo :)) Jestli chápu dobře, tak množstevní sleva není a jen se snižuje poštovné pro druhý kus, přičemž úspora je pak asi tak 4 eura / 1 kopie. Jestli někdo chcete, abych pro něho (ni:)) přiobjednal druhou, tak se mi ozvěte. V tomhle případě to vidím jedině na osobní předávku (Praha, Kladno).

8.11.2020 11:27:32

JJ
Sleva je jen v podobě úspory za 1+1 kopii. Takže já si to nakonec vezmu sám.
Akorát nevím, jestli vzít Pathfindera, nebo Shamana. Ani v posledním update se pořád ještě nevymáčkli, o čem vlastně bude to "Cave Paintings".:-)

8.11.2020 17:38:08

Shaman
Já beru určitě Shamana kvůli řece a raftům - expanzi, která dramaticky mění mapu. Věřím, že hra s ní bude úplně jiná. Když se povede i malování, tak to bude prima. Nějak se mi nechce přijít o herní obsah. A z add-onů přihodím big box ;)

8.11.2020 18:00:34

shaman

Já vezmu Shamana s boxem, kdyby se 1 zájemce chtěl přidat, tak předání okresy Náchod, Rychnov, případně v Hradci králové.

8.11.2020 18:00:40

Cave Paintings
Tak ve 12. update už popsali i tuhle expanzi. Je to zase úplně nový prvek, je tam pro každého hráče mazací deska s popisovačem, fakt se kreslí a zahrnuje to tři akce - nakreslení bodů, nakreslení propojovacích čar a osvětlení stěny jeskyně, které “zlevňuje” náklady malování. Mě osobně “draw” hry neberou, ale aspoň to vyzkouším. Zručnosti v tomhle případě netřeba, jsou tam obrysy mamuta (z druhé strany desky obrysy unikátního zvířete) nakreslené. Plus jsou k tomu samozřejmě komponenty (např. nový mapový hex) umožňující dělat akci malování. Tím zase narostla variabilita a je to další prvek odklánějící hru od Vikomtů úplně jinam. Možná to už bude mišmaš (pak to jednoduše nebudeme do hry zapojovat), ale každopádně i ta diverzita rozšíření mě utvrdila v rozhodnutí pořídit Shaman level.

10.11.2020 09:17:45

Čeština?
Fakt do toho nikdo nepůjde? Tlama?;-)

11.11.2020 16:15:11

Vybíráme z Bazaru

Battle of Five Armies - nova, pouze rozbalená
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas