Darkest Dungeon

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/darkest-dungeon-the-board-game?ref=bgggamepage

hra podle všeho nepůjde do retailu...
20.10.2020 20:00:53 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Zkouknul jsem jedno video hry a pak už se jen díval na videa pc hry. Když vezmu PC hru, které se tak strašně snažili držet, tak mi tam nesedí právě figurky a soubojový systém. To je jakoby si nejdřív někdo řekl musí tam být miniatury za každou cenu a pak teprve to okolo toho stavěl tu hru. Přitom PC předloha je naprosto striktně 2D, jaképak pozicování v dungu s panďuláky. Hra jako taková podle mně svými mechanikami není dost dobře do deskoherní podoby převoditelná. Aneb PC Vás celou dobu šikanuje a zobrazené šance na hit apod jsou výsměch a lež. To by se v té hře muselo házet nějakou kostkou smůly, nebo by se při úspěšných hodech kumulovala smůla apod. V konečném důsledku to má pěknou grafiku (a která hra na KS dnes nemá), zbytek je o házení kostkou a s modifikátorech a balících karet (právě v tomto mají PC hry navrch, počítač si to pořeší za vás, nemusíte to sledovat a hlavně odsýpá to a je tam nějaké napětí) a figurky ve hře, kde se v předloze chodí zleva doprava a postavy stojí v lajně? Jako deskovkář po shlédnutí všeho okolo mám chuť si koupit základní PC hru, kterou jsem nehrál a po shlédnutí videí na youtube bych si to i zahrál-bohužel ne tu deskovou hru, která proti tomu nebude mít odpich. Dokonce jsem viděl i video, kdy se několik lidí u pc hry radí co dělat, obávám se, že to bude zábavnější možnost než tohle a za podstatně méně peněz.

3.11.2020 20:58:29

All- in
Pomalu a jistě si říkám, že mi to za to nejspíš nestojí...
330 doláčů je víc než dost...
A to ani neznám PC předlohu.

Sklouzávám pomaloučku k dropu...
Takže pokud se chtěl někdo přidat ke mě, tak s tím moc nepočítejte...

3.11.2020 21:24:10

pass
Jsem out po odkrytí 1: expanze, kdy bylo jasné, že celková cena all-in bude 400 dolarů s poštou cca. Za ty prachy tam je moc figurek a málo hry samotné, To že neudělali questbook, nebo nějakou delší spojenou kampaň (pokud mi to neuniklo, protože to sleduji už jen po očku), tak je to strašně random jen aby to bylo znovuhratelné. je to defakto takovej random skirmish. Figurky paráda, atmosféra paráda, zbytek od vydavatele po hratelnost z videí teda nic moc.

4.11.2020 00:20:25 | Upraveno autorem (porovnej)

pass
Já jenom zírám, že Darkest Dungeon bude pravděpodobně úspěšnější než Bloodborne. To jsem opravdu nečekal. No řekněme, že jsem rád, že budu mít Bloodborne a tuhle záležitost můžu s klidem vynechat.. :)

4.11.2020 09:33:40

Drop
Tak jsem s tim praštil...
Počkám si radši na novou hru od Chip Theory games :-)

4.11.2020 15:51:13

re: miner
Tak jsme po odhalení několika dalších expanzí zašel sem.. a
přečetl jsem si příspěvek od minera..

Už samotné nabalování expanzí kde jde jen o figurky a nic navíc mě trochu začínalo odrazovat (i když jsem stejně chtěl jen core +1 exp..).. A po přečtení zmíněného příspěvku mu musím dát za pravdu..

Hra vypadá opravdu jen jako random skirmishovka, která má docela zbytečný board... a chybí tam nějakých pár pevně danných věcí či rovnou kampaň..
Doma mám cca polovinu všeho k Descentu druhé Edice a myslím, že si s tím asi vystačím i nadále pokud budu chtít kluky pozvat na nějaké fantasy dungeonování.. Jednak má Descent celkem svižný gameplay a druhak ten random co mi chyběl v kampani z questbooku mi dodala appka (nebo chytrý protihráč :)

Pokud bych ale chtěl fakt jen skirmish hru s náhodným vším, tak je tohle dobrá volba, mají to zpracované fakt pěkně a tematicky taky..
Jen já asi potřebu nemám, ač mě hodně zaujalo téma, tak ty peníze investuju jinam :)

5.11.2020 00:14:56

Vybíráme z Bazaru

Insert: Duna Imperium + rozšíření, od korunky
Insert: Duna Imperium + rozšíření, od korunky
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas