Darkest Doom

Zajímavě vypadající strategická hra zasazená do alternativní temné historie Evropy XVII. století.

Hráči se stávají hrdiny, kteří se snaží v rámci 9 dní (herních kol) zabránit nástupu temnoty v zemi Betel. Hra nabízí 4 různé vítězné podmínky, velkou variabilitu, slušnou modifikaci výsledku hodu na kostkách a nechybí ani figurky.

Poštovné je EU friendly a DPH je již v ceně :)

LINK: https://www.kickstarter.com/projects/gamestartedizioni/darkest-doom?ref=6ieakm

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

30.3.2022 07:28:18

Mno, to vypadá zajímavě. Nahodím to na core ať mám EB a pak si to počtu :) Do češtiny to asi nepůjde (chtějí min 500 podporovatelů), což je možná škoda. Na první pohled velmi zaujala. 

Jenda

30.3.2022 10:57:41

Taky jsem to ted backnul kvůli EB. Chci počkat až budou venku pravidla. Je to za 99E včetně VAT což není špatná cena.

Tomovo herní okénko - najděte si na FB

30.3.2022 13:00:48

@enneki Souhlas, na první pohled a prozkoumání velmi zaujala. Artwork i design je pro mě vyloženě magnetizující. Čeština by jí moc slušela, tak se třeba v budoucnu dočkáme. Zatím si ji tedy nechám na svém seznamu přání a budu tajně doufat. V angličtině bych k ní neměl spoluhráče.

30.3.2022 19:48:22

Na 90% svuj pledge pustim. Pokud by nekdo chtel pledge s EB, tak ozvete :) Nejak to zadministrujeme. 

Jenda

9.4.2022 13:59:28

@enneki a můžeš prosím sdělit důvody? Dík

9.4.2022 17:15:29

Ono je to vzhledem k uvadene MSRP docela drahe. S postovnym je clovek nad, pak uz zalezi, zda ta expanze “zdarma” za to stoji. Ale myslim neuvadi, ze by byla exklusivni, tedy v retailu to mozna pujde stejne koupit. Zajimave je, ze paralelne probiha kampan na prvni pohled velice podobnou hru https://www.kickstarter.com/projects/svedastudio/legacy-of-thracks

Dari se ji tedy vyrazne mene. 

9.4.2022 19:41:43

@Pieman Popravde je to prvni kampan, kde mam nahozeno a nedostal jsem se zatim ani ke zkouknuti gameplaye, kampan sleduji jak z rychliku,… takze mi tady chybi nadseni jako u ostatnich mych backnutych her. Kompetitivku bych rad, mam tak akorat Blood Rage, Bang, Nemesis, ale…  nejak nejsem presvedceny. Budu rad, kdyz mi tu nekdo vypichnete cim je hra zajimava / jina a jake jsou core mechaniky primo ve hre (vice podminek pro vitezstvi jsem stihl jsem zaznamenal, ale jinak vubec nevim :D) 

Jenda

11.4.2022 08:16:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně ta hra přijde nijaká art pěkný ale není to must have….

11.4.2022 11:08:44

Snažil jsem se sledovat, čím je hra vyjímečná a proč do toho jít, či ne.

Cena je vyšší, o tom žádná, ale odpovídá to produkci.

Árty mohou být dost individuální, za mě ok+, ale není to AR

Herní mechaniky…jak již bylo zmiňováno, jsou zde 4 dost rozdílné cesty k vítězství. Dále pak je hybnou silou temnota, čili nepřátelé řízené pravidly pro pohyb s útokem a životem dle tažené karty, zamořování herní mapy temnotou a karty temnoty. Zajimavé je plnění úkolů (podobně jako třeba ve skyrimu) a mechanika střážců. 

Oběcně platí, že tam, kde u jiných her máme žetonky, které nám značí nějaký stav, zde je miniatura ve formě podstavce/věší figurky s místem pro hráčskou postavu.

Exklusivita jako taková uváděna není, ale nečekal bych velkou dostupnost. Poštovné za €18, když je DPH obsaženo v ceně, mi připadne na pohodu. Když něco beru z německa (fantasywelt.de), tak platím €12 a většinou je to v porovnání menší zásilka.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

11.4.2022 11:29:00

Ja si ten EB zakladni pledge necham. Myslim si, ze ta cena je ferova vzhledem k obsahu - plast a vubec. Navic ta semi-coop varianta. A solo mod,prestoze hrajes za vic botu. 

Snad to Taliani dobre testovali a vybalancovali. 

11.4.2022 18:57:43

Jinak dnes v 17:00 má být nějaké větší odhalení :)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

12.4.2022 13:31:08

Vybíráme z Bazaru

Koupím Podmořská města
Koupím Podmořská města
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas