Cyclades Legendary Edition

Tešíte sa?

https://www.kickstarter.com/projects/opensesamegames/cyclades-legendary-edition

23.2.2023 12:42:18

Zajímavé, čekal jsem to poté, co oprášili Kemet. Starou verzi Cyclades (vše co k tomu vyšlo) určitě nebudu prodávat, protože v nové verzi moduly osekají a nechají jen něco a mně se hodně líbilo, že každá hra byla malinko jiná podle toho, co jsme vybrali za moduly.

Určitě je zajímavá modulární mapa - obrázek viz https://www.dicebreaker.com/games/cyclades-legendary-edition/news/cyclades-legendary-edition-kickstarter

Pokud to bude mít dobré recenze, možná si pořídím i novou verzi a starou hodím na chatu :-)

23.2.2023 13:03:26

Vie niekto kedy by to malo celé vypuknúť?

Peter
Člen Trenčianskeho Boardgames klubu

8.3.2023 14:14:27

Q2 2023

8.3.2023 14:20:33

Tak už sa to spustilo, 7 jazykových verzií, zatiaľ bez CZ.

29.6.2023 14:22:19

Čekal jsem, že bude o kampaň větší zájem…

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

29.6.2023 14:36:57

Komiksovatější, kolotočářštější, víc plastu, asi lepší miniatury. Jedno božstvo navíc, modulární plán, všechno v jedné krabici. Znovu to malovat nechci, takže pass.:-)

_____________
liščí pohůnek

29.6.2023 15:04:38

Ja bych chtel vojaky a lode dreveny a zbytek plast, sakra :)

29.6.2023 15:21:53

Nevím nevím, říkal jsem si že pass, ale pak jsem viděl cenu a ta není tak děsivá… uvidíme, každopádně půjdu do těch kovových mincí, a pak se uvidí, jestli přiberu i novou hru :-)

29.6.2023 18:57:13

Vypadá to pekne, cena priaznivá, pravidlá jasné, prehľadné a vylepšené. Len neviem, či odolám figúrkam, navyše, keď SG budú zrejme zamerané hlavne na ne. Škoda, že sa tu toho nikto nechytil. No, uvidíme o 40 dní.

29.6.2023 22:40:13

Ja bych si asi vzal tu meeple verzi, achjo (to mam do Kyklad uplne vse). Nekdo z Brna a okoli, ze bychom to spojili?

30.6.2023 13:17:05

Ja beru Ultimate pledge za €120 ale bez minci. 

1.7.2023 16:01:47

Já jsem zatím taky ultimate. 

Honza z F-M city

2.7.2023 23:19:22

Chtěl jsem do toho jít, ale nevím, jestli to nakonec nepassnu a nepočkám, až to bude v retailu. Takhle bych asi šel do Ultimate pledge + mincí, ale to je 150 eur + cca 35 eur doprava, to je přes 4 a půl tisíce. To je hodně. V retailu to bude tak za 2500 + mince třeba za 800-1000, což už je snesitelnější. Sice to bude bez 3D budov, ale ty člověk stejně nepotřebuje. Ta doprava tam udělá dost. Navíc těžko říct, jestli to nakonec nevyjde i v češtině ;)

5.7.2023 22:34:54

Je otázka, co všechno se dostane do retailu.Ve FAQ píšou, že to budou nějak adaptovat.

6.7.2023 12:30:48

No já třeba zatím čekám, jestli před koncem kampaně od některého českého vydavatele přijde oznámení o lokalizaci alespoň retail verze. Hru v Česku původně vydali REXhry, ale zatím se k tomu oni ani nikdo jiný nehlásí.

Kdybych si mohl vybrat, dám přednost české retail verzi oproti anglické KS verzi. Na druhou stranu raději bych spíš backnul KS verzi, než se pak spokojit s anglickým retailem, a to právě z toho důvodu, že z kampaně zatím není úplně zřejmé, co všechno z ní pak bude KS exclusive (zatím jsou tak označeny jenom 3D budovy a jeden set kostek, ale nepředpokládám, že to u toho skončí).

6.7.2023 13:51:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Takisto tak trocha dúfam, a čakám od rexíkov @aneken @Eyron  oznámenie lokalizácie tejto peknej hry. Minimálne tej meeplovskej verzie. Vôbec nie je drahá a bolo by fajn mať ju u nás krásne preloženú a dostupnú pre všetkých.

7.7.2023 04:09:17

… duplicitne …

7.7.2023 04:09:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky asi počkám na retail a snad českou verzi (mám původní cyc. skoro komplet). Testoval jsem na původní verzi s upravenou stupnici dražby, jiné rozložení karet bytostí a těch málo hrdinů, Hádes zaměněn za Héru, nahozen nový Appolon, budovy se stavý zadarmo. 

Celkový dojem velice dobrý, hra má lepší spád, dražba brutálně zrychlila, lodě jsou důležitější skrz Appolona a rohy na vodě. 

Variace z původní hry jsou fajn, ale vypadá to, že vlastně vše z původní verze nechali a s krásnou lehkostí osekali zbytečné. 

 

12.7.2023 10:54:21

@Jerzy79 @BigBobek V kampani zatím není vůbec nic KS exclusive co by bylo potřeba překládat. Krom +- 40 karet hrdinů a monster s minimem primitivního textu tam z komponent není nic k přeložení. Pokud se rozhodne to někdo vydat v čj tak aktuálně spáchat v češtině tu KS verzi by nemusel být problém. ve finále tam může být Ks exclusive pár karet.

Klasicky jsem příznivcem co nejlevnějšího pledge, ale tady mám jiný názor. Ta hra je nadčasová, není to KS věc, kde to odehrajete kampaň a prodáte to. Co mi u původní základní krabice vizuálně vadilo byly kartonové žetony budov a kartonové rohy (prosperity tokens). 

Ten meeple pledge je prostě vizuálně divný. Standees na hrdiny, monstra jako ležící žetony a pak ještě meeply.

Představné pravidlové změny..zní všechny prostě výborně..mohli tam jen nahulit nové figurky a hotovo. 

12.7.2023 11:35:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Tahle hra mě láká. Textu tam moc není a obsahu tam ještě zřejmě přibude, pokud to neoznámí nějaký český vydavatel, budu asi muset zase něco backnout.

17.7.2023 14:26:59

No, nakonec potvrdili, že všechny Strech goaly nebudou v základní retailové krabici. Sice budou dokoupitelné zvlášť, ale i tak do toho bohužel budu muset jít :D Snad se jich ještě dost odemkne, zatím mají docela brutální mezery ke získání stretch goalů (hlavně u těch figurkových).

18.7.2023 11:43:27

Je reálná šance, že to někdo u nás lokalizuje? Do kampaně se už asi nikdo nepřidá, ale třeba v budoucnu?

26.7.2023 10:49:48

Asi se odpovědi / náznaku nedočkáme (což vůbec nechápu u takový bomby…). U nás je jazyk jedno, rád bych jen podpořil CZ vydavatelství, ale fakt nebudu riskovat, že mi zbydou oči pro pláč, tak jdu do EN. I s mincemi ;)

30.7.2023 16:11:54

Už tam jsou odemčeny celkem zajímavé stretch goaly, takže už celkem i dává smysl to vzít z KS ;)

31.7.2023 10:41:25

Jj, pujdu do toho, taky se mi libi a na CZ verzi to beztak nevypada. A kdyz jo, tak me uplakane ocko otrou SG.

31.7.2023 11:22:35

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas