ja se pripadne hlasim, jeste teda premejslim o Deluxe. Ale hlavne by me zajimalo, jak se to hraje, resp pocity a dojmy. Co rika Brano @Cardinalle ? ;) 

17.6.2021 12:22:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Foxici to nevydaju?

17.6.2021 13:15:43

@Onas no popravde sme to ešte ani nestihli zahrať, lebo pravidlá sa dosť výrazne zmenili iba pár dní pred začiatkom KS, a svoj návod som preto dodal doslova 1h pred spustením kampane. :) K novým pravidlám totiž prišli aj nové komponenty, takže bez nich to nemalo význam ani skúšať. :)

Ale plánujeme budúci týždeň, možno aj s nejakým gameplayom!

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

18.6.2021 23:14:47

a jazykova závyslosť je aká, nie som nejaký angličtinar iba slabý,…

 

aj ten solo mód by som chcel vedieť aký je, či sa dá dobre zabaviť,…

lebo doma by som to nemal s kým hrať.

19.6.2021 07:18:19

taky bych šel do deluxe, jestli bude hromadný pledge

21.6.2021 08:28:08

jps

Také bych se k někomu přidal (nejlépe z Brna)

23.6.2021 09:24:07

Skoda ze neni deluxe group pledge

24.6.2021 10:58:58 | Upraveno autorem (porovnej)

No o Deluxe se (bohuzel) asi vubec neda uvazovat, cenove to vychazi jeste o dost vic, nez dvojnasobek za Core pledge (group).

Jeste cekam, co na to teda vlastne Brano a pledge klidne zorganizuju - Praha. Co @Cardinalle , stihli jste zahrat?

27.6.2021 09:55:12

Hra o vyjednavani a maximalni hracske interakci, ktera ma solo mod, to me vzdycky pobavi :D

27.6.2021 11:23:16

Máme v pláne zajtra. 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

29.6.2021 22:22:06

Tak sme zahrali v 5 hráčoch, a skúsim nejaké postrehy.

V prvom rade chcem povedať, že nie sme herná skupina wargamerov, takže vôbec nie sme cieľová skupina na takéto hry. A Coalitions je o dosť viac vojnová hra, než som predpokladal. :) V každom kole hrá všetkých 6 národov naraz, každý národ jednu akciu, a z nich je 5 takých administratívnych, a šiesta je pohyb a boj. Takže iba jeden národ sa vždy hýbe a bojuje v každom kole.

Boj je vcelku jednoduchý - spočítajú sa jednotky na mape (každá za 1 bod sily), a potom národy môžu hrať karty, ktoré pridávajú silu. Karty sú v hodnote od 1 do 5, takže jedna karta je niekedy silnejšia ako celá skupina jedného generála aj s jeho vojskom. Hráči môžu hrať toľko kariet, koľko majú v boji jednotiek, takže niekedy sme zahrali aj 4 alebo 5 kariet. Z toho vyplýva, že karty boli pre boj absolútne kľúčové, a preto má Francúzsko dosť výhodu, keď tých kariet môže mať až 10. Na druhej strane - Frantíci mali spojencov len málokedy. 

Sekvenciu pohyb-boj je možné zopakovať až 3 krát v jednom kole, ale toto musí umožniť nejaký iný národ, ktorý nie je v koalícii s útočiacim národom. Toto je výborný prvok hry, všetkým sa nám páčil, a veľa krát sme ďalší pohyb už nedovolili, aj keď odmenou je zvýšená morálka národa, ktorý ten pohyb umožní. 

Presuny a boje zaberali veľkú väčšinu hracieho času, a to znamená, že ostatní hráči sa zatiaľ len prizerajú, ale to je asi bežné v každej bojovej hre viacerých hráčov. Veľkú časť času zaberali tiež vyjednávania a dohadovania sa o vzájomnom postupe, vyjednávania o budúcich koalíciach, atď. Takže asi ako v každej bežnej hre tohoto typu. :)

Ako som vravel, my nie sme cieľová skupina na takéto hry, a preto neviem dať spoľahlivé odporúčania alebo varovania. Mňa osobne veľa vyjednávania pri hre príliš neberie, nemám rád Hru o tróny (2nd ed. stolovú hru) a ani iné podobné hry, a už vôbec nie vojnové hry viacerých hráčov, kde sa vieme dohodnúť, že my dvaja zaútočíme na tamtoho jedného, lebo moc vyhráva, a pod. Také hry z duše neznášam, a Coalitions je presne taká hra. Ale viem, že sú skupiny ľudí, ktorí práve tieto hry obľubujú najviac. Im Coalitions bude veľmi vyhovovať.

Priestoru na vyjednávanie je veľa, presné manévre sú veľmi kľúčové, lebo body vplyvu pribúdajú pomaly a každý je dôležitý, a aj voľba koalície (prípadne neutrality) hrá významnú rolu. Neutralita znamená, že hráč nemôže útočiť, ale samozrejme dobyté územia si môže brániť, a navyše má dvojnásobný príjem, čo je strategicky tiež veľmi dôležité. 

Ak by kohokoľvek niečo ďalšie zaujímalo, kľudne sa pýtajte.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

2.7.2021 13:34:11

diky!

v kolik a jste to hrali a jak dlouho? Bude to (do)hratelny v tech 5ti - 6ti lidech?

2.7.2021 16:12:32

Hrali sme to v 5 hráčoch, a hrali sme asi 2 hodiny. Počet hráčov moc nehrá rolu, pretože stále hrá 6 národov. Takže v 6 hráčoch každý ovláda jeden národ, a v 3 je tých 6 národov rozdelených tým 3 hráčom. No a pohyb vykonáva iba jeden národ v kole.

Myslím, že aj tam, kde sa bude veľa diskutovať a vyjednávať, bude max. doba tak 3 hod., nie viac. 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

4.7.2021 11:16:25

Diky. A da se to k necemu prirovnat? A nebo jde rict, ze pokud se cloveku libi neco, bude se mu libit i tohle? VIm, uz jsi zminoval minimalne ty GoT.

4.7.2021 17:57:04

Najbližšie to má asi k tomu GoT, je to veľmi podobné. Iné hry moc neviem povedať, lebo ako som písal, toto nie je vôbec moja šálka kávy a takéto hry hrávam len výnimočne. 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

8.7.2021 10:12:42

Takze jak? Dame dohromady 6-pledge? Hlaste se!

 

Ja jsem jeden.

9.7.2021 09:58:01

+1

9.7.2021 10:10:40 | Upraveno autorem (porovnej)

+1

9.7.2021 11:39:44

jps

+1

9.7.2021 19:04:45

Tak zb ya nejaky posledni den - dva a nam take chybeji dva ucastnici. Prida se jeste nekdo?

13.7.2021 12:01:32

Backoval to někdo aspoň za 1usd? Rád bych to s někým vzal, protože v late pledgi člověk nemá nárok na polovinu obsahu… 

 

Celkové tu politiku phalanxu u jejich crowdfundingu nechápu…  je trochu přehnaně agresivní, člověk nestihne kampaň a už nemá šanci. 

12.3.2023 20:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Etherfields+d.5 hráč+SG ENG/poštovné v ceně
Akt. cena: 1849 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas