Proč číst knihu, když můžete mít hru, která tak vypadá a příběh můžete prožít

Autor: Jeny (Michal Janák) | 3.6.2015 | 7

Dnes jsem rozbalil hru, která je vhodná pro hraní s menšími dětmi a prvotní obavy, že to bude pouze nafouknutá bublina s cílem vytáhnout nekřesťanské peníze za pexeso s prasátky, byly zbytečné.

Pravidla jsou vskutku jednoduchá a lehce vysvětlitelná a ani malé děti předškolního věku by s nimi neměly mít problém. Troufám si říct, že tuto hru je možné hrát i se čtyřletými dětmi a budou se u toho skvěle bavit.

Herní díly jsou velmi pěkně provedené a to jak materiálem, tak grafickým zpracováním, které je velmi trefné k tématice tří malých prasátek - prostě si nemůžu pomoct, ale ty růžové kostky jsou prostě skvělé a trefné...


O co ve hře jde?

Herní děj vychází přímo z pohádky Tři malá prasátka. Házíte kostkou a máte možnost 2x přehodit s tím, že si můžete ponechat libovolný počet kostek do dalšího hodu, kromě symbolů vlka - ty přehodit nelze. Na základě získaných symbolů můžete postavit až 2 dílky domů a podle množství stejných symbolů si můžete vybírat, jak stabilní vaše zdivo bude a o kolik těžší bude tím pádem pro vlka vaše stavení sfouknout.

Hra ovšem není jenom o stavění si domečku na svém písečku. Pokud padnou dva symboly vlka, tak přichází vlk - to znamená že v tomto kole daný hráč nebude stavět, ale naopak se postaví do role vlka a vybere si hráče, kterému zkusí sfouknout jeho domeček. K tomu slouží ruleta, do které foukne a podle výsledku zboří danému hráči části domů daného typu zdiva (slámy, dřeva nebo kamene).

Pokud dojde určitý počet dílků pro stavění (dle počtu hráčů), hra končí a počítají se vítězné body. Ty se získávají za každý postavený celý dům (dům, který má střechu), a poté se obodují jejich části dle kvality materiálu. Jeden vítězný bod také přinese každý květináč s květinou.
V pokročilé hře pak přibývají karty, které přidají nějaký ten bod navíc buď v průběhu hry nebo na jejím konci.


Hodnocení:

Hra je sice založena na náhodě (=na tom, co padne na kostkách) a nějak super taktizovat se zde nedá, ale je určena pro hraní s menšími dětmi a tento úkol splnila dokonale. Hra je rychlá, jednoduchá a hlavně velmi zábavná díky foukání do ruletky pro sfouknutí domu. Krásně hráče vtáhne do tématu, a pokud dětem přečtete před spaním přiloženou pohádku, zhruba na 50% se jim bude zdát o prasátkách, která staví dům ze slámy, dřeva a kamení, a na 50% o tom, jak se v roli vlka snaží sfouknout nějaký domeček a sníst schované prasátko. Proto bych tuto hru doporučil všem, které jenom trochu zaujala. Přinese vám mnoho zábavy a po pár hrách si určitě i menší děti budou schopny toto samy zahrát s kamarády.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

La Granja
La Granja
Akt. cena: 366 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas