Autor: Majdina | 18.11.2021 | 0

Nebozí královští zahradníci zmatkují a snaží se vyvarovat královnina hněvu. Lze vůbec Jejímu Veličenstvu vyhovět? Královna si přeje, aby stromy rostly co nejdále od sebe a aby celou Říši divů zaplavily ty nejpřepychovější růžové keře na celém širém světě. Leč pokud mezi nimi nepovede upravená cestička, po níž by mohly důstojně kráčet šachové figurky, bude to jistojistě zahradníky stát hlavu! Alenka nemá tušení, jaká neuvěřitelná dřina ji čeká, když nabídla zahradníkům pomocnou ruku. Pomozte Alence vytvořit pro Srdcovou královnu tu nejkrásnější zahradu podle jejího gusta!

Alenčina zahrádka je rodinnou hrou, kde je cílem hráčů splnit co nejlépe požadavky Královny a vytvořit tu nejkrásnější zahradu ze všech. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů, který je tak jmenován Královským dvorním zahradníkem.

Příprava hry:

Každý hráč si vezme herní plán, který položí před sebe na stůl. Všechny herní dílky se rozdělí do sáčků podle jejich tvaru. Hru zahajuje hráč, který naposledy zaléval květiny. Tento hráč obdrží žeton začínajícího hráče.

Průběh hry:

Začínající hráč si zvolí jeden ze sáčků s velkými dílky, ze kterého náhodně vybere tolik dílků, kolik je ve hře hráčů, a položí jej do středu stolu - tím vytvoří nabídku dílků. V prvním kole vybere ještě 1 dílek navíc. To zajistí, že na konci každého kola zůstane v nabídce 1 dílek. 

Začínající hráč si jako první vybere 1 dílek z nabídky a umístí jej na svůj herní plán. Totéž po něm postupně provedou všichni ostatní hráči po směru hodinových ručiček. Na konci kola zůstane v nabídce vždy jeden dílek, který bude opět k dispozici všem hráčům v následujícím kole. 

Další kolo zahájí hráč po levici aktuálního začínajícího hráče. Vezme si žeton začínajícího hráče a opět si vybere jeden ze sáčků s velkými dílky a z něj vylosuje právě tolik dílků, kolik je hráčů ve hře. 

Získání bonusového dílku - pokud je na plán umístěn zahradník, který vodorovně či svisle přímo sousedí s jiným zahradníkem, jež byl na plán umístěn v předchozích kolech, získává hráč bonusový dílek o velikosti 1 pole. Bonusové dílky se umísťují na plán až na konci hry.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy některý z hráčů nedokáže na svůj herní plán umístit dílek. Poté ale ještě můžou všichni hráči umístit své bonusové dílky, které získali během hry. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Body se získávájí za:

  • šachové figurky - 5 bodů za každou šachovou figurku na šachovnicové cestičce,
  • růže - za každou plochu růží o velikosti 1,2,3,4,5 políček získává hráč 1/4/9/16/25 bodů,
  • houby - 8 bodů za každý sloupec s alespoň 2 houbami,
  • stromy - pokud jsou v řadě alespoň 2 stromy, dostane hráč tolik bodů, jaká je vzdálenost mezi těmito stromy.

Body se ztrácí za:

  • nezaplněné oblasti - odečte se 5 bodů za každou neobsazenou oblast na plánu bez ohledu na počet políček,
  • neumístěné bonusové dílky na plán - odečte se 5 bodů za každý bonusový dílek, pro který hráč nemá místo na svém plánu.
Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Railroad Ink: Azurově modrá edice
Railroad Ink: Azurově modrá edice
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas