Autor: Hologos | 5.11.2020 | 0

Trosečníci jsou párty hrou, ve které spolupracujete až do té chvíle, kdy se vám to hodí. Ocitáte se v roli trosečníků na pustém ostrově, kteří se zoufale snaží zachránit, než přijde bouře, která celý ostrov smete. Abyste ale dokázali odplout, musíte postavit dostatečně velký vor a také zajistit dostatek jídla a vody. A když některá ze surovin dojde, někdo musí z kola ven.


Příprava hry:

Vložte do sáčku dřevěné kuličky. Z dvanácti karet voru vytvořte balíček a umístěte ho poblíž herního plánu. Zamíchejte karty vraku a rozdejte každému hráči počet karet odvjíející se od počtu hráčů ve hře – zbylé karty vraku umístěte lícem dolů do stojánku na karty. Z dvanácti karet počasí vyberte a odstraňte kartu hurikánu (s přeškrtnutým symbolem přesýpacích hodin) a dalších 5 náhodných karet. Těchto 6 karet zamíchejte a položte pod zbylé karty počasí. Celý balíček umístěte lícem dolů na herní plán. Žeton dřeva umístěte na políčko 0 na stupnici voru. Žetony vody a jídla umístěte na počítadlo zásob v závislosti na počtu hráčů. Z dvanácti karet stavu vytvořte balíček vedle herního plánu.


Průběh hry:

Jedno kolo hry se skládá z následujících fází:

 1. Předání karty prvního hráče
 2. Otočení karty počasí
 3. Provádění akcí: Ve směru hry, počínaje prvním hráčem, si každý hráč vybere a vykoná jednu z následujících čtyř akcí:

  • Rybaření: Vytáhněte kuličku ze sáčku a posuňte žeton jídla na počítadle zásob o počet políček rovný počtu ryb na kuličce (1 až 3). Kuličku vraťte do sáčku.

  • Nošení vody: Posuňte žeton vody na počítadle zásob o počet políček rovný číslu v kapce na aktuální kartě počasí (0 až 3).

  • Sběr dřeva na vor: Posuňte ukazatel dřeva o 1 políčko. Pokud chcete, smíte oznámit, kolik kuliček vytáhnete ze sáčku (1 až 5) a poté je vytáhnete. Pokud mezi nimi není černá kulička, posuňte ukazatel dřeva o počet kroků rovný počtu tažených kuliček. Kdykoli ukazatel dřeva dosáhne políčka 6, přidejte na herní plán kartu voru a ukazatel vraťte na políčko s číslem 0.

  • Prohledávání vraku: Vezměte si do ruky vrchnu kartu z balíčku karet vraku.
 4. Kontrola zásob: Nejprve se rozděluje voda – posuňte žeton vody zpět o počet políček rovný počtu přeživších a za každou chybějící vodu vyřaďte ze hry (hlasováním) jednoho hráče. Poté se rozděluje jídlo – posuňte žeton jídla zpět o počet políček rovný počtu přeživších. Za každé chybějící jídlo je potřeba opět hlasování vyřadit ze hry jednoho hráče.

 5. Kontrola konce hry


Konec hry:

Hra může skončit třemi způsoby:

 1. Všichni hráči mohou opustit ostrov, protože na každého hráče připadá 1 karta voru, 1 voda a 1 jídlo. Tito hráči zvítězili.
 2. Dorazil hurikán. Hlasujte tak dlouho, dokud na každého hráče nezbude 1 karta voru, 1 voda a 1 jídlo. Tito hráči zvítězili.
 3. Všichni zahynuli a tedy prohráli.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Dominion nová ve fólii
Dominion nová ve fólii
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas