Autor: Gelsomina | 8.4.2020 | 0

Je konec léta a zlatou barvu má nejenom obilí, ale pomalu už i listy na stromech. Ten, kdo se chce dobře připravit na zimu, nezahálí, ale sbírá a sklízí a plní spíže. I parta křečků má spoustu práce, než studený podzimní vítr shodí ze stromu poslední lístek. 

Hamster Clan je kooperativní hra pro nejmenší děti. Hráči představují křečky, kteří se pohybují v systému chodbiček, sklízí tři druhy úrody (mrkev, obilí a jetel) a nosí je do příslušných spíží. Po jednotlivých polích herní plochy se pohybují pomocí hodu kostkou (čísla 1-4). Cílem je sklidit všechnu úrodu než ze stromu opadají všechny listy.


Příprava hry:

Nejprve se složí herní plán (puzzle ze 4 dílů). Žetony mrkve, jetele a obilí se rozloží na příslušná pole podle obrázku. Všechny žetony listů se umístí na strom v pravé horní části plánu. Do chodeb se umístí 4 pohyblivé prvky. Každý hráč si vybere figurku křečka, za kterého bude hrát, a postaví ho doprostřed herní plochy do jídelny. Figurka ježka se postaví vedle herního plánu.


Průběh hry:

Hráči se střídají v hodech kostkou a pohybu po herní ploše. Po některých chodbách se pohybují pomocí pohyblivých prvků (lanovka, výtah, vozík a kolo). Když se dostanou na pole s úrodou, smí si vzít jeden žeton. Křeček potom putuje do spíže, kam žeton položí. Hráči se mohou strategicky domlouvat, kdo půjde pro jakou úrodu, a pokud se dva křečci potkají ve stejné místnosti, mohou si hráči žetonky předat mezi sebou. Na začátku každého kola první hráč otočí jeden list na stromě žlutou stranou nahoru. Když jsou všechny listy žluté, první hráč místo otočení jeden list sundá a položí ho vedle figurky ježka do jeho pelíšku. Hráči musí společnými silami sklidit všechnu úrodu do spíží, než se ze stromu odstraní poslední list.


Konec hry:

Pokud se hráčům podaří přesunout všechny žetony úrody do správných spíží a na stromě zbývá ještě alespoň jeden list, hráči vyhráli. Pokud to nestihnou, prohráli.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 666
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech komponenty a krabice z hry
Na křídlech komponenty a krabice z hry
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas