Autor: Ursulus | 11.2.2020 | 0

Uprostřed obývacího pokoje stojí roztrhaný gauč a kolem něj je v prachu spousta střepů a sutin. Na malém stolku pod oknem stojí skupinka po zuby ozbrojených zvířátek a pozoruje zavalitého cizince, který k nim právě přistoupil směrem od rozmlácené televize. „Já jsem křeček a jsem fakt dobrý v opravování věcí. A taky mě mají všichni rádi, přísahám.“

Kolonie je kooperativní dobrodružná hra pro 1-4 hráče, ve které se ujmete role malého hlodavce, který se snaží přežít v post-apokalyptickém světě, ze kterého záhadně zmizeli lidé, a zároveň se snaží, aby jeho kolonie prosperovala. V každé hře musí hráči prozkoumávat nebezpečný svět, který se jim bude postupně odhalovat spolu s tím, jak budou procházet knihou příběhů. Budou se snažit shánět zásoby, plnit úkoly a bojovat se zuřivými predátory. Ale pozor, to vše s ohledem na neúprosně ubíhající čas. Čím déle necháte svoji kolonii bez ochrany, tím větší tragédie může nastat. Hra se hraje jako kampaň na pokračování, tudíž každé herní sezení bude mít konkrétní dopad na celou hru. Abyste kampaň vyhráli, musíte splnit cíle jednotlivých postav a spolu s tím zabránit, aby vaše kolonie podlehla zkáze.


Příprava hry:

Do středu stolu umístěte knihu dobrodružství a vedle ní postranní panel, který slouží jako ukazatel hrozeb. Poblíž položte mapu a na příslušné políčko i ukazatel polohy. Každý hráč si zvolí svoji postavu a k ní dobere požadované komponenty a karty (ve hře 2 hráčů ovládá každý hráč 2 postavy). Zamíchejte jednotlivé balíčky karet akcí, předmětů, setkání, atd., vytvořte balíčky karet misí, nepřátel a prostředí. Žetony průzkumu seřaďte lící dolů podle čísla obtížnosti. Poblíž knihy připravte i ukazatel kampaně, kostky a zbylé situační žetony.

Průběh hry:

Hra se skládá z jednotlivých hráčských tahů, které jsou střídány tahy nepřátel.

Tah hráče:

 1. Dobrání karet: Dobírá se do limitu pěti akčních karet v ruce. Pokud vám zbyly karty z minulého tahu, můžete libovolné množství odhodit.

 2. Vyřešení kalamity: Vyhodnoťte efekt karty se speciálním symbolem. Pokud se již na aktuální straně příběhu tato událost řešila, kartu ignorujte. V opačném případě hoďte kostkou a vyhodnoťte výsledek podle aktuálního ukazatele času. Pokud je hodnota rovna číslu uvedenému na kartě, nebo vyšší, musíte událost vyhodnotit.

 3. Umístění hrozby: Umístěte černé karty hrozby na patřičné ukazatele na herní desce. Pokud se zde již nachází karta nepřítele, umístěte kartu hrozby pod ni.

 4. Provedení akcí:
  • Pohyb: Zahrajte libovolný počet karet a posuňte se o tolik polí, jaká je jejich celková hodnota.
  • Vyjednávání: Pokud je situace bezpečná, můžete vyhodnotit komunikační test s nepřítelem na stejném políčku. V případě úspěchu odstraňte kartu nepřítele a kartu hrozby.
  • Průzkum: Proveďte test a při úspěchu získáte žeton průzkumu a příslušnou odměnu.
  • Obchod: Můžete vyměnit předměty s postavami na vašem políčku.
  • Podpora: Můžete předat karty hráči, který má méně než karty v ruce.
  • Aktivování schopnosti
  • Uzdravení se
  • Útok na blízko
  • Útok na dálku

 5. Kontrola hrozeb: Situace je nebezpečná, pokud je počet karet hrozeb roven nebo vyšší počtu nepřátel ve hře. V tu chvíli hráči vyhodnotí tah nepřátel.

Tah nepřátel:

Podle hodnoty nepřátelské karty bude určena jeho rychlost, síla a dosah.

 • Pohyb: Nepřítel se nehýbe, pokud již sdílí políčko s postavou hráče, v opačném případě se pohne směrem k nejbližšímu hráči. Figurky se nemohou pohybovat diagonálně.
 • Míření: Nepřítel zaútočí na hráče, pokud je v dosahu anebo v dohledu.
 • Útok/obrana: Nepřítel útočí a hráč se brání vyhodnocením požadovaného testu.
 • Odhození: Po vyhodnocení je karta odhozena a následuje vyhodnocení další karty nepřítele, dokud nebudou vyhodnoceni všichni nepřátelé ve hře. Poté následuje tah dalšího hráče.


Konec hry:

K vítězství v kampani musí hráči splnit osobní cíle minimálně 4 postav. Kampaň končí neúspěchem ve chvíli, kdy ukazatel morálky nebo populace klesne na 0.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Studená válka 1945–1989 - insert
Studená válka 1945–1989 - insert
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas