Autor: CzechWin | 9.4.2019 | 0

I přestože víkend přinese oteplení až sedm stupňů Celsia, očekáváme, že se bude v ranních a večerních hodinách tvořit náledí. Po ránu počítejme s mrznoucími mlhami a při mrznoucích srážkách můžeme čekat i ledovku. Počasí u nás budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, které budou postupovat přes střední Evropu do Evropy západní, takže oblačnosti a srážek bude hodně.

Ve hře Petrichor jeden až čtyři hráči používají karty představující čtyři typy počasí, aby manipulovali s mraky nad poli a ovlivňovali nadcházející počasí. Každý hráč se snaží zajistit, aby na rostoucích plodinách převažovala právě jeho voda, až nastane sklizeň. Body se udělují za největší množství vody na destičce na polích během sklizně a za největší množství hlasů na dvou zvolených efektech počasí v každém kole.

Příprava hry:

Hráči rozmístí destičky tvořící pole podle počtu hráčů. Každý hráč si vezme komponenty potřebné ke hře a hrací desku. Nebožák, který byl naposledy stižen deštěm, dostane ukazatel prvního hráče. Každý hráč umístí jeden ze svých ukazatelů počtu bodů na stupnici vítězných bodů a druhý na stupnici vyhraných hlasování. Zamíchá se balíček karet počasí a každý hráč z něj dostane určitý počet karet. Zbývající karty budou tvořit dobírací balíček. Zbývající komponenty jsou umístěny do společné zásoby. Hráči hodí třemi kostkami sklizně a umístí je na plochu sklizně na desce. Hráči umístí ukazatel kola na stupnici kol. Nakonec počínaje hráčem sedícím vpravo od prvního hráče a dále proti směru hodinových ručiček si každý hráč vezme mrak, vloží do něj jednu svou kapku vody a umístí jej na některou prázdnou destičku na polích.

Průběh hry:

Hra se skládá ze 4 (krátká) nebo 6 (dlouhá varianta) kol. Každé kolo se skládá ze čtyř fází:

  1. Fáze akcí: V každé fázi akcí hráči vykonávají tahy zahráním karty z ruky, dokud jeden z hráčů neodstoupí. Poté všichni ostatní hráči vykonají ještě po jednom dalším tahu a pak tato fáze skončí. Hra začíná od prvního hráče a pokračuje ve směru hodinových ručiček. 
  2. Fáze počasí: Počasí má vliv na stav polí a působí na všechny hráče, ať pro ně hlasovali nebo ne. Nyní se vyhodnotí právě dvě políčka počasí, která obsahují nejvíce hlasů (od všech hráčů dohromady). Zvolená políčka se vyhodnotí po směru hodinových ručiček od Mrazu.
  3. Fáze sklizně: Pokud nastane fáze sklizně, budou sklizeny všechny vzrostlé plodiny. Hráči obdrží vítězné body podle toho, kdo má více kapek vody na sklízených destičkách. Fáze sklizně nastane pouze tehdy, jestliže probíhá poslední kolo hry a/nebo všechny tři kostky sklizně ukazují ikonu sklizně.
  4. Fáze úklidu: Hra se připraví na další kolo. Fáze úklidu se přeskočí, pokud je aktuální kolo poslední.

Konec hry:

Konec hry se spustí, jakmile skončí 4. (resp. 6.) kolo hry. Následně každý hráč získá počet bodů rovný číslu, které je uvedeno na jeho aktuální pozici na stupnici vyhraných hlasování a hráč nebo hráči, kteří mají nejvíce žetonů pšenice, získají také bonus 12 vítězných bodů. V případě shody získají tyto body všichni hráči ve shodě. Hráč s nejvyšším celkovým počtem bodů vítězí. V případě shody vítězí hráč, který je nejvýše na stupnici vyhraných hlasování. Je-li stále shoda, pak vyhraje ten, kdo jako první doběhne k nejbližšímu poli a natrhá obilí – nebo je vítězství společné.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Offcanvas