Autor: lenae | 26.3.2019 | 0

Píše se rok 1905. Cestujete v luxusním Orient Expressu z Paříže do Konstantinopole, když je jednoho rána nalezena mrtvola Edgara Ratchingtona, který cestoval sám. Zpočátku se zdá, že neexistují žádné indicie o tom, kdo spáchal tento čin. Všichni cestující tvrdí, že mají na noc alibi. Dokonce prý nikdo z nich pana Ratchingtona ani neznal. Pro mistra detektiva Achilla Pussota, který náhodou také cestuje ve vlaku, by objasnění této vraždy byla hračka – ale beze stopy zmizel. Když najdete jeho notes, je vám hned jasné, že si musel činu všimnout už v noci a že už mu byl na stopě. Teď jste vy tou poslední nadějí, že se najde pachatel nebo pachatelka, než vlak dorazí do Konstantinopole. Pospěšte si, čas utíká!

Cílem hry Exit: The Game – Dead Man on the Orient Express je vyřešení všech hádanek okolo tajemné vraždy a vydání pachatele/pachatelky policii dříve, než unikne.


Příprava hry:

Na stůl si připravte knihu a dekódovací kotouč. „Podivné dílky“ a „uzavřené listy“ zatím nechte v krabici. Karty roztřiďte podle zadní strany do tří balíčků, přičemž dávejte pozor, abyste ještě neviděli žádnou přední stranu:

  • karty s hádankami
  • karty s řešením
  • karty s nápovědou

Zkontrolujte, jestli jsou karty s hádankami a řešením roztříděné podle písmen nebo čísel ve vzestupném pořadí. Karty s nápovědou roztřiďte zvlášť podle symbolů. Pak je položte na kraj stolu. Karty se stejným symbolem položte na sebe tak, aby vždy karta „1. TIP“ ležela na kartě „2. TIP“ a ta zase na kartě „ŘEŠENÍ“.

Průběh hry:

Vaším cílem je se společně co nejdřív objasnit vraždu. Jakmile začne hra, můžete si prohlédnout všechny stránky v knize. V průběhu hry budete nacházet různé předměty, které jsou zamčené kódem s trojmístným číslem. Abyste je mohli odemknout, musíte zjistit správný kód a nastavit ho na dekódovacím kotouči. Na vnějším okraji kotouče je zobrazeno 10 různých symbolů. Každý symbol zastupuje jeden kód, který máte vyřešit. Vy ale musíte sami přijít na to, který symbol patří ke kterému kódu. Proto byste si měli pečlivě všímat všech detailů. Když myslíte, že jste některý kód rozluštili, nastavíte jej pod příslušný symbol na kotouči. V okénku nejmenšího kotouče se pak objeví číslo. To zastupuje číslo karty s řešením, na kterou se pak můžete podívat. Pokud byl váš kód nesprávný, musíte hledat řešení dál nebo zkusit nejdřív hádat dál na jiném místě. Pokud byl kód správný, prozradí vám karta s řešením, jak pokračovat.


Konec hry:

Hra skončí, až vyřešíte poslední hádanku a podaří se vám objasnit vraždu (to vám prozradí jedna z karet). Na začátku hry spusťte stopky, abyste věděli, kolik času jste potřebovali. V přiložené tabulce zjistíte na základě uplynulého času a počtu použitých nápověd, jak úspěšní jste byli.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Offcanvas