Autor: uhlik | 26.3.2019 | 0

Nepřátelská mateřská loď se nezadržitelně řítí k Zemi. Lidstvo bylo nuceno kvůli neustálému bombardování povrchu vyhledat úkryt v podzemních základnách. Jako vůdce jedné z těchto základen se snažíte zkonstruovat zbraň schopnou vetřelce zničit, zatímco se musíte potýkat s nepřátelskými stíhačkami a postupně rozšiřovat svou základnu.

Solitérní hra Under Falling Skies využívá unikátní mechanismus umísťování kostek kombinovaný s pohybem nepřátel.

Karty tvoří dráhu s mimozemskou mateřskou lodí v horní části a podzemní základnou úplně dole. Každé kolo umístíte postupně jednu po druhé kostky na různé místnosti ve vaší základně. Při umístění kostky ale zároveň posunete všechny nepřátele ve stejném sloupci, takže musíte pečlivě zvažovat, kam kterou kostku umístit. Vyšší hodnoty na kostkách sice znamenají lepší efekty místností, ale zároveň rychleji posouvají nepřátele. V každém sloupci smí být jen jedna kostka, takže s každým umístěním sami sebě omezujete budoucí možnosti. Naštěstí můžete díky efektům místností sestřelovat nepřátelské lodě, nebo vyrábět roboty, kteří zvýší vaši pracovní sílu. A nesmíte zapomínat ani na výzkum a zásoby energie.

Během hry pozvolna narůstá napětí, jak se mateřská loď na konci každého kola posouvá níž a níž. Podaří se vám dosáhnout konce počítadla výzkumu předtím, než vaše základna obdrží příliš poškození, nebo než se mateřská loď dostane až do zemské atmosféry?

Hra byla vytvořena pro 2019 9-Card Nanogame P&P Design Contest na stránce BoardGameGeek.com.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas