Autor: Athemetanis | 20.2.2019 | 0

Píše se rok 3487, Země je přelidněná a důchodci tvoří 84 % populace. Všechny obchody se přesouvají na blízkou planetku Shoptun. Závod důchodců o tu největší slevu nikdy nebyl napínavější a ceny másla klouzavější. Jen ten nejrychlejší důchodce ukořistí to nejlevnější máslo na trhu. Namaž si podrážky a vydej se do toho nejepičtějšího závodu tisíciletí, než prošvihneš poslední máslo v akci!

Vesmírný hon za slevami je závodní hrou se sci-fi důchodcovskou tematikou a svérázným humorem. Hráč se ocitá v roli důchodce, jež se snaží nejen strategizovat, ale také škodit svým soupeřům, za účelem dostat se do cíle jako první. 


Příprava hry:

Hráči rozloží na stůl hrací desku a zvolí si svou figurku, kterou umístí na začátek herního plánu. Je potřeba také pečlivě promíchat všechny tři balíčky karet, které se následně umístí k desce. Balíček pohybových karet slouží k pohybu na herním plánu, globální karty upravují pravidla na začátku každého kola, balíček „Nádobíčko” obsahuje tři typy karet:

  • Karty „Zdravotní pomůcka” přidávají bonus k pohybovým kartám.
  • Karty „Portál” za určitých podmínek přesouvají hráče nazpět po dráze. 
  • Karty „Akce” umožňují interakci hráčů navzájem.

Průběh hry:

Hra se hraje po kolech. Všichni hráči si na začátku nového kola dobírají pohybové karty a karty „Nádobíčko“ do plného počtu. Následně nejstarší hráč otočí novou globální kartu a všichni hráči ve hře jsou povinni následovat její instrukce. V případě, že nějaký hráč má kartu se symbolem másla, může ji zahrát. Poté následují jednotlivé tahy hráčů.

Hráč musí ve svém tahu zahrát právě jednu pohybovou kartu, pokud globální karta nestanoví jinak. Jestliže při pohybu stoupne hráč na pole, kde již stojí figurka jiného hráče, posune soupeřovu o dvě políčka dozadu a nahradí ji svou figurkou. Během svého tahu může hráč zahrát libovolný počet karet „Nádobíčko”.

Konec hry:

Hra končí, když se první hráč dostane do cíle. Na toto pole není nutné vstoupit použitím pohybové karty tak, aby se strefil přesně do cíle.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter - obrana proti čiernej mágie
Harry Potter - obrana proti čiernej mágie
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas