Autor: PatrikBolas | 18.10.2018 | 0

Ragnarök se blíží a severské klany hrdinných Vikingů bojují o své místo u bohatého stolu po boku Ódina v bájné Valhale. Nevadí jim zemřít. Je to jejich úděl, jejich vytoužený osud. Blýsknout se v očích valkýr, bojovat bok po boku s ledovými obry, a třeba se i utkat se samotným Fenrirem. Ragnarök se blíží, tak bojuj a zemři se ctí!

Hráči ve hře Valhalla představují jarly, kteří vedou svůj klan vikingských válečníků do boje s protihráči. Cílem hráčů je vytvářet skupiny válečníků a hrdinně umírat v soubojích, protože jedině tak se dostanou do Valhally a získají vítězné body. Vyhrává hráč s nejvíce vítěznými body na konci hry.

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích, ve kterých provádí jednu z následujících akcí:

  • Vyloží z ruky na svou desku hráče libovolného válečníka.
  • Vyloží z ruky na svou desku hráče dva válečníky, jejichž celkový počet zbraní je nižší nebo roven 3.
  • Zaútočí na nepřítele.
  • Doberou si dvě karty ze společného balíčku, z nichž si jednu ponechají a druhou odhodí.

    Po provedení jedné z akcí si hráč na tahu vždy dobere novou kartu způsobem popsaným v bodě 4. Poté hraje hráč po jeho levici.

Útok na nepřítele

Každý hráč může zformovat jednotku o maximálním počtu čtyř válečníků. Souboj začíná útočník, který hodí šesti kostkami, pomocí kterých aktivuje válečníky. Každý válečník vyžaduje určitou sadu zbraní (symboly na kostkách), jinak se boje neúčastní. Hráč může opakovaně přehazovat libovolný počet kostek vždy odstraněním jedné z kostek. Aktivovaní válečníci dají dohromady bojové číslo, které lze dále navýšit bojovými kartami a schopností jarla. Poté je na řadě obránce, který taktéž hází kostkami, aktivuje své válečníky, použije bojové karty a schopnosti jarla. V souboji zvítězí hráč s větší celkovou silou.

Pokud vyhraje útočník, vezme obránci jeden žeton štítu a pošle všechny své aktivované válečníky do Valhaly. Pokud vyhraje obránce, nevezme si a ani nepřijde o žeton štítu, a může do Valhaly poslat libovolné aktivované válečníky. Není možné zaútočit na hráče, který nemá válečníky a/nebo své štíty.

Konec hry:

Jakmile je dobraná poslední karta ze společného balíčku, nebo jakmile jeden z hráčů přijde o svůj čtvrtý žeton štítu, spouští se konec hry. Každý hráč odehraje ještě jeden plnohodnotný tah, načež nastane Ragnarök. Během něj útočí všichni hráči najednou. Nevybírají si protivníka (a nemohou tedy získat další štíty), jen se snaží poslat své poslední válečníky do Valhaly jejich aktivováním pomocí kostek.

Následně si každý hráč sečte vítězné body. Každý válečník ve Valhale přináší 1–3 vítězné body, každý cizí štít získaný v boji a každý vlastní ubráněný štít přináší další body na základě počtu hráčů. Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

Rozšíření:

Základní krabice hry Valhalla obsahuje šest rozšíření:

  • Lokiho klamy: Přidávají nová pravidla, která odměňují hráče, který prohrál souboj.
  • Thorova podpora: Do bitev zapojuje ostatní hráče, kteří mohou pomoci jednomu z bojujících hráčů a v případě jejich výhry získat odměnu.
  • Valkýry: Jsou balíčkem o 40 kartách, který se přidá do základního balíčku. Nové bojové karty a válečníci poskytují další vítězné body, pokud se do Valhaly dostanou požadovaným způsobem. Lze kombinovat s Trpaslíky za použití speciálního pravidla.
  • Trpaslíci Svartalfheimu: Jsou 40 karetním balíčkem, který se přidává do základního balíčku. Nové bojové karty a válečníci silně ovlivňují soupeře během soubojů. Lze kombinovat s Valkýrami za použití speciálního pravidla.
  • King of the Hill: Odměňuje hráče, který zůstává dlouho neporažen.
  • Bratři ve zbrani: Umožňují hru v týmech.
Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Horde Box - malovaný
Zombicide Horde Box - malovaný
Akt. cena: 10000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas