Autor: sydo | 3.4.2009 | 0

Nyní nás polnice svolává znovu - ne k tomu chopit se zbraní, ačkoli zbraně potřebujeme, nevolá nás do boje, ačkoli jsme připraveni bojovat - volá nás k převzetí břemene dlouhého temného zápasu.

John F. Kennedy, inaugurační projev, leden 1961

Twilight Struggle je deskovou hrou z prostředí tzv. "Studené války" vedené v letech 1945 - 1989 mezi SSSR a USA, kteréžto strany hráči ve hře představují. Svět se po druhé světové válce teprve vzpamatovával z prožitých hrůz a už se schylovalo k dalšímu boji. Tentokrát ne pomocí masivních armád a válečných strojů, ale prostřednictvím politiků, špionů, vědců a zrádců. Nastala éra studené války, plná intrik, politických dohod, občasných vojenských konfliktů a hlavně všudypřítomného strachu z nukleárního armagedonu.

Twilight Struggle patří mezi hry, ve kterých jsou akce hráčů řízeny kartami, které mají k dispozici. Tyto karty symbolizují známé události z různých období války (Varšavská smlouva, Vietnamská válka...), které hráči mohou použít k financování převratů, šíření propagandy nebo třeba výzkumu vesmíru (Laika, Gagarin apod.). Cílem hry je rozšiřovat vliv své mocnosti ve světě a kontrolovat co nejvíce zemí.

Každý hráč má na začátku kola k dispozici 8 karet a v jejich vykládání se střídá se soupeřem (tedy vždy po vyložení jedné karty). Na počátku hry lze za kolo vyložit 6 karet, s postupující hrou se tento počet zvyšuje. Na počátku každého kola si hráči doplní karty na 8 (a později ve hře i na více) karet.

Hra končí po deseti kolech vítězstvím hráče, který za svá území získal více bodů. Hra může skončit i dříve, pokud některý hráč dosáhne 20 bodů, ovládne Evropu nebo vyvolá nukleární válku.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 17 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror LCG The Forgotten Age + 6exp
Arkham horror LCG The Forgotten Age + 6exp
Akt. cena: 60 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas