Autor: Lusinda | 5.10.2016 | 0

Údolí Loiry v 15. století. Vlivní šlechtici strategicky budují svá panství. Nakupují a prodávají zboží a dobytek, staví na svých panstvích honosné stavby a investují do vědeckého pokroku. Existuje spousta cest ke slávě a prosperitě. Kterou si zvolíte Vy?

Hráči ve hře The Castles of Burgundy: The Card Game pomocí strategického obchodování a prodeje budují v roli šlechticů svá panství. Hraním karet, které slouží mimo jiné též jako kostky, si volí různé možné akce, jako je obchodování, stavba měst, získávání vědeckých znalostí nebo dolování. Vítězem se stane hráč, který má na konci hry nejvíce vítězných bodů.  


Příprava hry:

Každý hráč obdrží 1 kartu projektu, 1 panství a 1 sklad. Tyto karty si vyloží před sebe na stůl a bude pod ně postupně během hry přidávat různé získané stavby a komodity. Dále hráči obdrží nějaké zboží, zvíře, trochu stříbra a pár dělníků do začátku. Tyto karty si vyloží před sebe pod kartu skladu. Zbývající karty zboží, zvířat, vítězných bodů, bonusů, herních kol, akčních karet a dělníků se položí v dobíracích balíčcích lícem nahoru na herní stůl. Dále se vyloží na stůl karty nabídky se symbolem kostky 1-6 pod sebe a vždy na začátku herního kola se vedle nich vyloží akční karty budov do dražby. Z dražeb budete získávat karty jako projekty, které se poté budete snažit umísťovat na svá panství. Nakonec hráči obdrží 6 akčních karet, které si položí lícem dolů před sebe na stůl a nesmí se na ně dívat.


Průběh hry:

Hra se hraje na pět kol a každé kolo se skládá ze šesti tahů. Počínaje začínajícím hráčem si každý hráč vezme do ruky 2 horní karty ze svého skrytého balíčku akčních karet a podívá se na jejich symboly kostky (Všechny ostatní informace na těchto kartách ignoruje.) Začínající hráč odloží na odhazovací balíček zvolenou akční kartu z ruky a provede jednu ze šesti možných akcí:

  1. Vezme si kartu budovy z vyložené nabídky dle symbolu kostky na odhozené akční kartě (musí se shodovat s číslem nabídky pro zvolenou kartu budovy) a přidá ji pod svou kartu projektů.
  2. Umístí získaný projekt pod svou kartu panství dle symbolu kostky na odhozené akční kartě (musí se shodovat s číslem na kartě budovy) a ihned vyhodnotí bonus postavené budovy.
  3. Prodá všechno nakoupené zboží shodující se symbolem kostky se symbolem na odhozené akční kartě.
  4. Doplní si dělníky (nezáleží na symbolu kostky na odhozené akční kartě).
  5. Vezme si stříbro (nezáleží na symbolu kostky na odhozené akční kartě).
  6. Vymění dělníky/stříbro za vítězné body (nezáleží na symbolu kostky na odhozené akční kartě).

(Navíc lze kdykoli během své akce odhodit 3 stříbra ze svého skladu, vzít si z dobíracího balíčku akčních karet 3 horní karty do ruky a jednu z nich okamžitě použít buď jako akční kartu a ihned provézt novou akci, nebo jednu z těchto karet umístit do svých projektů.)

Poté, co všichni hráči zahráli jednu z akcí, si doberou do ruky další akční kartu ze svého balíčku, tak aby měli v ruce opět 2 karty, a postupně provedou opět jednu z výše uvedených akcí. Jakmile takto vyčerpají svých 6 akčních karet, začíná další kolo hry, obdrží nových 6 karet a do nabídky dražby se rozdají též nové karty budov.

První hráč, který umístí na své panství první trojici určitého typu budov (jsou rozlišeny též barevně), obdrží bonusovou kartu dané trojice, za kterou má na konci vítězný bod k dobru. Každý hráč, jenž dokončí trojici typu budov na svém panství, obdrží vždy jeden z bonusů pro současné herní kolo vyznačených na kartách herních kol. Za každou dokončenou trojici budov se Vám na konci hry počítají vítězné body, za nedokončenou nezískáte nic. Dále můžete získat body za prodané zboží, prodané dělníky a stříbro a za skupiny různých druhů koupených zvířat.


Konec hry:

Hra končí po pátém kole, jakmile všichni hráči dokončí své akce. Sečtou se body za trojice budov na panstvích, body za prodané zboží, bonusy za prvenství postavených trojic budov, vítězné body získané během hry a body za skupiny rozličných druhů zvířat a jeden bod za post prvního hráče v posledním kole. Hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Final girl Core Box
Final girl Core Box
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas