Autor: gelefier | 15.3.2009 | 0

Piráti jsou rychlou karetní hrou z pirátského prostředí. Jednoduchá pravidla a velikost dělají z této hry dobrého kamaráda na cesty. Více, než kde jinde, ji oceníte kdekoliv tam, kde potřebujete zabít čtvrthodinku času.

Ve hře jsou 3 druhy karet - obchodní lodě, pirátské lodě a karty pirátů. Každá z obchodních lodí převáží určitý počet zlata. Ten, komu se podaří pomocí svých pirátských lodí ukořistit nejvíce zlata z obchodních lodí ostatních hráčů, nebo úspěšně ubrání své obchodní lodě, se stává vítězem hry.

V každém kole se může hráč rozhodnout zda doplní karty, vyšle obchodní loď nebo zaútočí na plující obchodní loď. Pokud obchodní loď propluje celé kolo, aniž by na ni někdo zaútočil, získá ji hráč, který ji vyslal. V opačném případě ji získává hráč s nejsilnější pirátskou lodí (sílu lze i postupně navyšovat). Na konci hry se sečtou hodnoty získaných obchodní lodí a hráč s nejvíce body vyhrává.

Hru lze hrát každý hráč za sebe nebo v týmech po dvou pirátech (varianta zvyšující možnosti kombinací a planování v týmu).

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Offcanvas