Autor: Paco | 23.5.2016 | 0

Rváč vletěl do jeskyně a všecky zburcoval, že k nim leze strašný medvěd. Probuzení spáči nevěděli, co se děje, a zmateně hledali poházené zbraně. Jeden druhému se ve tmě pletl. Běda, že nemají oheň! Dostane-li se přesilná šelma k nim do jeskyně, bude hrozné zápasit s ní v těsné prostoře.

- Lovci Mamutů, Eduard Štorch

Hráči ve hře WildLife hrají za jeden z šesti živočišných druhů (lidé, mamuti, orli, medvědi, krokodýli a hadi) a snaží se výchovou potomstva, rozšiřováním svého teritoria, útoky na ostatní a dalšími možnostmi získat co nejvíce bodů úspěchu.

Příprava hry:

Každý hráč umístí na stupnici úspěchu svůj ukazatel, dostane 8 žetonů jídla a 10 Wildlife karet (karty akcí). Karty schopností, adaptace a zbylé Wildlife karty se umístí na hromádky vedle hracího plánu. Bodovací figurka se umístí na začátek stupnice pro velké bodování a válečky na bodovací stupnice oblastí. Každý hráč poté umisťuje dle možností svých živočichů určité množství jejich populací ze své zásoby na hrací plán, který je rozdělen na oblasti.

Průběh hry:

Každý hráč hraje za svůj tah tři karty z ruky a to kdykoli během vykonávání těchto pěti typů akcí.

  • Akce z Wildlife karet - dle symbolu, které na sobě karty mají. Je zde symbol terénu (umožňuje tři úrovně akcí na mapě, a to migraci, rozšíření vlastní populace nebo výměnu populace protivníka za populaci svou), kola (hráč vezme kartu adaptace na určité prostředí a zlepší tím možností svých akcí na tomto typu terénu), šipky (lze si vzít kartu schopnosti), blesku (kartu lze využít jako kartu terénu, kola nebo šipky) a textová karta (kdy hráč vykoná text zde vyobrazený). Během této akce musí hráč navíc poskytnout jednu Wildlife kartu k dražbě za jídlo ostatním hráčům.
  • Volná migrace - lze zdarma migrovat tak, jako kdyby hráč zahrál Wildlife kartu s migrací.
  • Výměna žetonů jídla - hráč může výměnou za posun na stupnici úspěchu získat nebo ztratit určitý počet jídla. Jídlo ve hře hráč získává pomocí Wildlife karet, karet schopností a v dražbě.
  • Využití karet schopností
  • Dobrání Wildlife karet - tolik, aby jich každý hráč měl znovu deset.

Bodování ve hře probíhá dvěma způsoby. Tzv. malé bodování nastává, když některý z hráčů doplní poslední políčko do některé oblasti, umístí tam váleček a za toto dostává body úspěchu. Pokud byl odebrán váleček z určitého místa na tabulce velkého bodování, pak nastává toto bodování. V tomto bodování dostávají hráči body za osídlení oblastí, za největší stáda svých živočichů, za adaptace, schopnosti a množství jídla.

Konec hry:

Hru je možné ukončit dvěma způsoby. Jedním je, když některý z hráčů vyčerpá populace ze své zásoby. Druhým je, když se poslední váleček dosadí na zcela obsazenou oblast. V případě, že nastane jedna z těchto okolností, provede se poslední velké bodování a hra končí. Vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů úspěchu. 

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Maximální warp (nová)
Maximální warp (nová)
Akt. cena: 3 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas