Autor: Dejf | 23.9.2015 | 0

První prasátko si postavilo dům ze slámy. Ale vlk přišel, obydlí svým krhavým zrakem změřil a jednou mocně fouknul. V tu ránu z domku nezbylo nic, než prasátko, choulící se pod postelí. Druhé prasátko si střechu nad hlavou zbudovalo ze dřeva. Vlk si dům změřil, nabral do plic vzduch a fouknul směr novostavba. Leč domek vydržel. Šelma však svého úsilí nezanechala, nadmula se jako balón a vypustila z plic hotový uragán. I dřevěný domek se poroučel. Vlk tušil, že třetí prasátko si svůj dům zbuduje z cihel a přemýšlel, zdali je vůbec dokáže odfouknout. Jenže ouha - třetí prasátko si postavilo jedno patro ze slámy, dvě ze dřeva a střechu z cihel. Jak kdyby mu to napadalo na kostkách...

Tři malá prasátka jsou kostkovou hrou pro celou rodinu. Ve stylovém balení najdou hráči pětici hracích kostek, dále karty odměn, devět částí domku ze tří stavebních materiálů (sláma, dřevo a cihly) a jednu foukací ruletu.

Hráč na tahu hodí všemi kostkami. Libovolný počet kostek smí dvakrát přehodit (hodit znovu) - s jednou výjimkou - padne-li na kostkách vlk, kostka přehodit nelze. Kromě vlka může na kostkách padnout symbol dveří, okna nebo střechy. Podle toho, kolik shodných symbolů se hráči povedlo v kole naházet, získá díl nebo díly domu. Slaměný díl vyžaduje dva stejné symboly, dřevěný tři a cihlový dokonce čtyři. Z těchto dílů pak buduje hráč svůj dům, nebo domy, protože lze stavět naráz i více budov. Domy nemusí budovat z jednoho materiálu - slámu, dřevo a cihly lze, na rozdíl od pohádky, libovolně kombinovat. Do domu lze přidávat nové díly až do té doby, dokud není uzavřen střechou.

Padnou-li však hráči dva nebo tři symboly vlka, toto kolo nic nepostaví, nýbrž v roli lstivé šelmy uškodí svým protihráčům. Vybere si jeden konkrétní dům (dům - nikoli hráče), vezme do ruky ruletu a zafouká na šipku, která se roztočí a zastaví na symbolu jednoho z materiálů. Všechno, co je v daném domě z daného materiálu se poroučí k zemi a majitel domu o tyto díly přichází.

Hra končí ve chvíli, kdy zmizí zásoba tolika druhů dilů, kolik je hráčů. V tu chvíli se počítají body. Započítávají se však pouze dostavěné domy - tedy ty, které mají střechu. Domy bez střechy hráčům žádný užitek nepřinesou. Za každý slaměný díl v dostavěném domě získá hráč 2 body, za dřevěný 3 a za cihlový 4 body. Další body se pak rozdělují za speciální ocenění - nejvíc domů, nejvyšší dům a podobně.

Tři malá prasátka jsou svižnou a nenáročnou hrou, jedna partie zabere čtvrt hodinky, maximálně třicet minut. Hrát se dají ve dvou až pěti hráčích, přičemž ani při hře ve dvojici hra vyloženě netrpí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

World od Warcraft: Wrath od the Lich King
World od Warcraft: Wrath od the Lich King
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas