Autor: Elenistar | 4.2.2009 | 0

Vrata se otevírají a vás vítá nadšený jásot z tribun. Lidé v dávných časech měli odlišné představy o kulturní akci. Přišli se kochat tím opojným krvavým představením. Je jim jedno, kdo zemře. Na tomto místě se můžete spolehnout pouze na sebe. Pouze na síle vašich paží a rychlosti nohou záleží čí smrti bude dav přihlížet. Ve hře plné dech beroucího napětí a očekávání se ocitáte v roli otroka, který se vždy na chvíli mění v hrdinu. Rek, o němž si hlasitě každý povídá. Jste sportovec dávných věků. A dřív nebo později dopřejete to potěšení ze slávy druhým.

V aréně se mohou střetnout protivníci různého ražení. Divoký barbar s obrovským mečem se vyznačuje svou bezkonkurenční kondicí. Šermířka mu je podobná asi jako den s nocí. Její precizní seky vyváženým mečem umí být neskutečně bolestivé. Mnoho toho nevydrží, to je pravda. Tuto nevýhodu kompenzuje brilantní mrštností a osobním kouzlem. Obě postavy jsou do značné míry vypočitatelné. To se však nedá říci o vrahovi. Tento chladný zabiják využívá svých dlouholetých zkušeností. On ví čím a kam. Vlastní arzenál rozličných zbraní a do poslední chvíle protivník netuší, co na něj chystá. Skupinu neohrožených gladiátorů uzavírá dvojice skřetů. Slyšíte dobře. Tito borci fungují jako perfektně seřízený stroj. Svůj výškový handicap dokážou bez potíží vyrovnat počtem. Hlavní role jsou představeny, o čem ta hra vlastně je?

Nebude překvapením, že o boji. Nic jiného zde nenajdete. Součástí hry je hrací plánek představující arénu, pět sympatických cínových figurek a čtyři balíčky karet. Každá postava má svůj. Je osobitý a plný speciálních útoků a střehů. Dále jsou zde žetony předmětů a klasická šestistěnná kostka. Ona hranatá věc, která nedá spát mnoha hráčům po celém světě, se používá poněkud specifickým způsobem. Útočník s ní nehází, ale skrytě na ní nastavuje číslo. To představuje sílu jeho útoku. Obránce má potom určitý počet pokusů uhádnout, kolik puntíků na kostce nepřítel nastavil. Chce mě jen škrábnout? Nebo mi zasadit smrtelný úder? Kdybych stál ve střehu proti tomuto typu útoku, měl bych větší šanci odhadnout jeho sílu. V následujících okamžicích útočník pomalu odhaluje kostku. Na jedné straně je radost a vzrušení. Z protější strany jsou slyšet jen skřípající zuby.

V aréně využijete svůj neomylný odhad, nečitelnou tvář hráče pokeru, nápadité plánování, ale hlavně vaši chladnokrevnost. Vyhrává ten, kdo přežije. Filosofie je jasná. A když se u stolu sejdou gladiátoři čtyři, může začít ta pravá týmová řež. Císař již čeká, čeká na vaše: „Ti kdož jdou na smrt, tě zdraví“.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Human Punishment: The Beginning
Human Punishment: The Beginning
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas