Autor: Lapin | 1.4.2015 | 0

Linie spolubojovníků, kteří si cení života svého i svých bratrů. Velkolepí ochránci světa Itharia pod bílým praporem se znakem vyšitým zlatou nití. Archanděl překonávající všechny hradby. A navíc: (téměř) jediná žena mezi Vyvolavači, křehká dívka, která strávila svůj dosavadní život ve věznicích a nyní je kamenem vyvoláváni určena k vedení Strážců z Citadely pěsti. Lze tomu snad odolat?

Balíček rozšíření Strážci pro hru Summoner Wars: Války Vyvolavačů, který vede Sera Eldwynová (jedinou další ženou Vyvolavačkou je královna Maldaria, druhý vyvolavač Fénixových elfů), je založen na kooperaci jednotek. Mezi běžnými jsou totiž Strážní rytíři, kteří znemožní soupeři útočit na cennější jednotku, Lukostřelci, z nichž lze kumulováním vytvořit enormně silnou střeleckou jednotku, a Kaplani, kteří místo útoku mohou odebírat zranění – a s kouzlem Svatý zápal se z nich stanou nebezpeční válečníci.

Tato frakce je snad více než ostatní založená na zvláštních schopnostech a kouzlech: to je na jednu stranu činí silnějšími, než se zdá dle statistik ceny (jen jedna běžná jednotka stojí méně než 2 magie), síly (žádná běžná jednotka nemá více než 1 kostku v základu) a života (žádná jednotka nemá méně než dva životy), na druhou stranu stačí např. Chorál ochromení (u Pralesních elfové) a Strážcům nastávají velmi horké chvilky.

Mezi kouzly je jistě pozoruhodné např. Vzedmutí magie (odlišné od Vysátí magie u jiných frakcí), které Vyvolavači přidá 3 magie a možnost vyvolávat. Velmi užitečným je i kouzlo Nadpřirozená výdrž, tedy odebrání jednoho žetonu zranění z každé běžné jednotky. Naopak Snímání bolesti či Zrození hrdiny jsou použitelné jen ve specifických situacích.

Strážci jsou frakce sice strategicky náročnější než jiné (a v jistých ohledech tak i slabší), zato však s ohromujícími schopnostmi a kouzly. Ničení vlastních jednotek je pro ně nepřijatelné a proto je jejich stylem hry spíše aktivní obrana, léčení a bránění zranění.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard: Osobní složky
ISS Vanguard: Osobní složky
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas