Autor: Wolfsen | 3.2.2015 | 0

"Budko, budko, kdo v tobě přebývá?! Můžete to být právě vy, nebo vy! Není to zrovna luxusní palác, natož orbitální stanice, ale pořád lepší než tamhleten kanál!"

Ve hře Na prodej představují hráči realitní makléře, kteří se snaží levně koupit, draze prodat a co nejvíc na tom vydělat.


Příprava hry:

Každý hráč dostane stejný počáteční obnos (liší se podle počtu hráčů). Ve 4 hráčích se ještě z balíčku nemovitostí a šeků odstraní po 2 kartách, aby byl jejich počet dělitelný počtem hráčů. Nakonec se oba balíčky zamíchají a může se začít.


Průběh hry:

Hra má dvě fáze. V první hráči nakupují ze svého počátečního jmění karty nemovitostí a ve druhé je prodávají za karty šeků. Obě fáze mají několik kol (podle počtu hráčů), na jejichž začátku se vždy vyloží tolik karet nemovitostí (ve fázi první) nebo šeků (ve fázi druhé), kolik je hráčů.

V první fázi se draží o karty nemovitostí. Kdo chce zůstat v dražbě, musí nabídnout částku alespoň o jeden (tisíc) větší než předchozí hráč. Kdo chce dražbu opustit, vezme si z nabídky nemovitost nejnižší hodnoty a zaplatí (větší) polovinu nabídnutého obnosu. Poslední hráč si sice vezme nejvyšší kartu, ale zaplatí celou nabídnutou částku. Pak začíná další kolo dražby. Draží se tak dlouho, dokud nedojdou karty.

Druhá fáze je o něco svižnější. V každém kole se otočí tolik šeků, kolik je ve hře hráčů. Všichni hráči si tajně připraví jednu z karet nemovitostí, které získalí v předchozí fázi. Až mají všichni připraveno, karty naráz otočí a hráči s hodnotnějšími nemovitostmi si vezmou hodnotnější šeky a naopak.


Konec hry:

První fáze hry končí, když dojde balíček nemovitostí. Druhá fáze a s ní i celá hra končí dobráním balíčku šeků. Hráči sečtou hodnoty svých šeků a zbytek svého počátečního jmění a kdo má nejvíc, vítězí.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Rallyman Dirt - komplet
Rallyman Dirt - komplet
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas