Autor: winter | 19.1.2024 | 0

Slavíme „Den mrtvých“, neboli Fiesta de los Muertos. V tento svatý den mrtví znovu ožívají! Bojí se jen toho, že se na ně zapomene. Dokud na ně pamatujeme, žijí v našich vzpomínkách, jestliže však na ně zapomeneme, budou navždy jen bloudit...

Fiesta de los Muertos je kooperativní hra, ve které musíte uhodnout totožnost zesnulých (či fiktivních) postav uvedených na kartách.

Příprava hry:

Každý hráč obdrží hrací plochu – lebku, tabulku odpovědí a fix. Zamíchají se karty postav a položí se zakryté lícem dolů na stůl.  Každý hráč si vytáhne jednu kartu postavy, přečte si její jméno tak, aby jej neukázal ostatním hráčům, a položí kartu postavy lícem dolů před sebe. Následně otevře svoji hrací plochu – lebku a vepíše dovnitř jméno své postavy. Poté lebku zavře, takže jméno postavy je schované.

Průběh hry:

Každý hráč na svou hrací plochu – lebku, tentokrát na její odhalenou část, do prostoru mezi zuby, tajně vepíše jedním slovem nápovědu, která podle něj souvisí s jeho postavou. Poté začerní jeden zub v dolní části lebky a předá celou lebku dalšímu hráči ve směru hodinových ručiček tak, aby nápovědu viděl pouze následující hráč. Ten si po převzetí nápovědu v duchu přečte, smaže ji a místo ní vepíše opět jedním slovem nápovědu, která souvisí s vymazaným slovem. Opět začerní další zub a předá dále. Takto postupují všichni hráči až do okamžiku, kdy jsou začerněny na všech lebkách všechny čtyři zuby.

Všichni hráči umístí své lebky lícem nahoru (s viditelnou jednoslovnou nápovědou) doprostřed hracího stolu a přejdou k závěrečné fázi „uhodněte postavu“ ve které se rovněž odhalí po zamíchání všechny karty postav, případně se k nim doplní další, aby jich bylo celkem 8. Každý hráč individuálně přiřadí každé lebce konkrétní postavu z vyložených karet, k čemuž slouží tabulka odpovědí. Jakmile tak všichni učiní, dojde k vyhodnocení.

Konec hry:

Postupně se otevře každá lebka a vyhodnotí se odpovědi hráčů. Za každou správnou odpověď se na lebce zaškrtne políčko na počítadle dle počtu hráčů. V případě, že správně tipovalo maximálně o jednoho hráče méně, než je celkový počet, zesnulý našel klid a lebka se může zavřít. V případě, že nějakou postavu uhodnou všichni, hráči navíc obdrží jednu pamětní kost jako bonus (slouží jako žolík při vyhodnocení). Naopak v případě, že neuhodnou alespoň dva hráči či více, zesnulý klid nenašel a lebku zavřít není možné. Pomoct však mohou právě pamětní kosti – jedna kost = jedna správná odpověď hráče navíc. Po vyhodnocení všech lebek je hra dohraná. Čím více postav se podařilo uklidnit, tím lépe.

Součástí hry jsou rovněž volitelné karty omezení, které slouží ke zvyšování obtížnosti hry. Slouží k omezení možností nápověd – přikazují, aby nápověda byla např. věc, místo, začínala na vybrané písmeno či omezuje počet slabik. Hra obsahuje rovněž prázdné karty postav, které umožní do hry přidat další postavy.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Destiny 3x booster box
Star Wars Destiny 3x booster box
Akt. cena: 80 €
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas