Autor: AbstractList | 7.11.2023 | 0

Ret-Talus, pán Padlého království, objevil první Vyvolávací kámen, který mu dodal moc. Po tisíc let dominoval světu Itharia, aniž by ho kdokoli mohl porazit. Až když Dane Lightbringer objevil druhý kámen, byla moc Ret-Taluse otřesena. Tento objev dal lidem Itharie naději, protože ukázal, že Vyvolávacích kamenů může být vícero. Časem bylo nalezeno více a více kamenů a objevili se další vyvolávači, nespojili se však proti společné hrozbě kvůli dávným sporům a touze po větší moci a místo toho začali válčit mezi sebou.

Summoner Wars je taktická karetní hra pro dva hráče. Každý hráč ovládá vyvolávače jedné frakce a na bojiště vyvolává a útočí s jednotkami, nebo čaruje kouzla a snaží se zničit nepřátelského vyvolávače. Druhá edice přináší zjednodušená pravidla, novou grafiku a nové (ale samozřejmě i staré) frakce, za které se dá hrát.

Příprava hry:

Každý hráč si vybere balíček frakce a podle plánku na rubové straně karty vyvolávače si rozestaví základní jednotky na bitevním poli, které zahrnují dvě běžné (common) jednotky, jednu bránu a vyvolávače samotného. Následně se určí začínající hráč, ten dostane do začátku dvě magie, protivník tři. Oba si doberou do pěti karet a hra může začít.

Průběh hry:

Jedno kolo hráče se dělí na šest fází, které se postupně vyhodnocují:

  1. Vyvolávání (Summon): V této fázi je umožněno vyvolat jednotky z ruky na bojiště zaplacením jejich ceny magií. Jednotky se mohou vyvolávat pouze vedle bran a hráč jich může vyvolat, kolik chce (pokud má dostatek magie).
  1. Pohyb (Move): Hráč může pohnout až třemi jednotkami, a to o maximálně dvě pole. Pohyb je možný pouze po horizontále, nebo vertikále - diagonální není povolen.
  1. Stavba (Build): Pokud má hráč nějaké stavby (což jsou i brány), tak v této fázi je může dát na bitevní pole. Buď vždy na tři zadní řady na své straně bojiště, nebo na volné místo vedle vyvolávače.
  1. Útok (Attack): Nejdůležitější fáze hry. Až se třemi jednotkami je možné útočit na nepřítele a jeho stavby. Jednotky buď útočí na dálku - na dosah až tří volných polí - nebo na blízko, a v tom případě musí být vedle sebe. Podle síly jednotky se hodí kostkami a spočte se počet symbolů daného útoku (mečíky na blízko, luk na dálku), a tolik žetonů zranění dostane. V případě zničení jednotky si útočník přidá jednu magii. Zároveň je tu pravidlo, že pokud hráč v této fázi nezaútočí ani na jednu jednotku, tak jeho vyvolávač dostane jedno zranění - nelze tedy jen nečinně čekat na protivníka.
  1. Magie (Magic): Tady může hráč zahodit libovolný počet karet z ruky. Za každou zahozenou kartu získá jeden bod magie.
  1. Dobírání (Draw): V poslední fázi se jen dobere zpět do pěti karet a hraje protivník. Pokud už není co dobírat, tak se odhazovací balíček nemíchá zpět do dobíracího - hráč je tedy až do konce hry dán napospas tomu, co má na ruce a na bojišti.

Ve všech fázích se pak dají hrát kouzla (eventy), každé má určenou specifickou fázi, kdy se může zahrát.

Konec hry:

Konec hry nastane, kdy je jeden z vyvolávačů zničen.

* * * 

Summoner Wars Second Edition Starter Set obsahuje dvě frakce, za které se dá hrát - Phoenix Elves a Tundra Orcs, papírovou mapu (na zkoušku, přičemž master set obsahuje již pevnou mapu), kostky a žetony.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas