Zakázaný ostrov

xxxxxxxooo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Zakázaný ostrov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti s hrou

Hodím tady krátké info ke hře a můžete se přidat se zážitky...
9.11.2010 07:59:22

:-)
pravidla mam precitane spravne, aj ju hram spravne, predsa len tu hru mam odkedy vysla. Ale narocna je len vtedy, ak ju clovek zacne uz niekde v polovici vodneho stlpca, inak je to easy. Ale ok, tak je tych policok maximalne 6 :-) ostatne zariadia karty vrtulnika, alebo pilot v teame.

30.9.2017 23:06:58 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

@wuuduu
..asi hras inu hru
..alebo nevyhadzujes z hry potopene karty
..tych vrtulnikovych kariet je prilis malo, nato aby na tom stala hra

1.10.2017 09:06:55

:-)
hram rovnaku hru a kazda skupina ju doteraz vyhodnotila ako prilis lahku zabavku...
karty samozrejme po potopeni vyhadzujem aj s dielikmi, a takisto znova primiesam uz pouzite karty, ked stupne voda. Proste hru hram na 100% spravne a napriek tomu je prilis lahka aj ked zaciname z polovice :-)
Da sa troska stazit, ak nehraju pilot a scout, ale stale je lahko vyhratelna. Neviem, co sa vam na nej zda hardcorove…

Strategia: susit staci STYRI dieliky s predmetmi (na ten druhy z dvojice sa vykaslat - strata casu) + dielik/dva okolo (to je asi ta cesta co tu spominate) a cakat, kym sa nazbieraju 4 potrebne karty. A potom staci, ak jedna, dve postavy (podla poctu hracov) obeha potrebne dieliky, zatial co zbytok teamu susi a susi a vymenia karty s touto postavou. Vsetko sa da v pohode stihnut bez toho, aby sa stalo dake nestastie :-) A to nehovorom, ake lahke to je, ak je v hre piolot, ci scout.

1.10.2017 13:41:20

za mě
Tu hru jsem zatím hrála pouze na ipadu, takže co se týče pravidel, ani nemám možnost to nijak zkazit :) Obtížnost mám na "normální" a je to tak 50/50 těsná výhra nebo prohra. Strategie ala udržovat naživu jen ty nutné dílky je sice samozřejmostí, ovšem ať se snažím sebevíc, nevidím v tom easy výhru. Problém pro mě osobně je čas ztracený vyměňováním (největší potíž je v tom, že hráč na tahu může pouze dát někomu svou kartičku, ne si vzít aktivně tu cizí), a limit 5 karet na ruce, kdy musím obětovat jiné karty a pak věky čekat, než mi přijdou zase. Všechny postavy se přitom musí nakupit k sobě, aby se mohlo efektivně vyměňovat, a i tak se jen tak tak dá stihnout výměna, pohyb (byť minimální) a sušení. No a postupem času nastává problém oné strategie udržování minima živých dílků - ostatní jsou pod vodou, a při zatápění 4-5 dílků za tah jedné postavy, kdy ona postava má pouze 3 akce, které potřebuje mimo sušení na tu výměnu a pohyb, je vidět, že udržitelnost těchto důležitých dílků v suchu nebude mít dlouhého trvání. Tj. ono zde zmiňované nekonečné vysušování prostě není funkční. Např. mám absolutně suchý Fools Landing, zbývají mi v balíku povodně 3 karty. Když mám táhnout 4, tak je jasný, že Fools Landing bude načat, a poté se karty zamíchají (plus se vyřadí ty mrtvé), a už je celkem jasný, že Fools Landing může přejít během jednoho tahu od úplně suchého stavu k úplnému potopení.
Za mě tedy nevidím až takový benefit v Pilotovi, jako v Messengerovi. Ještě jsem teď nahodila zkusmo jednu "normal" partii na ipadu s Pilotem, Explorerem, Diverem a Navigatorem a projela jsem to přímo před vítezným tahem. Dle mého jsem svoje akce optimalizovala na maximum, ale tak kdo ví, třeba jen všichni přeceňujeme svoje inteligenční možnosti, když je to údajně easy win :) Docela ráda bych průběh takové easy win partičky viděla :)

1.10.2017 14:33:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

@wuuduu
..do riti ma neser chlape :)
..ved ked otocis-potopis za tah hraca 4 karty o 5 ani nehovorim, a jednou postavou zbieras artefakty, tak to s nim nemas sancu nazbierat, uz len karty si mozes predavat len 1kartu za 1 akciu a tieto postavy musis mat na spolocnom policku

2.10.2017 00:28:46

heh
ved kluud, ja mam tu hru fakt rad. A v mojej nemeckej verzii s miniaturami panacikov je fakt pekna. A ano, hram ju spravne. Aj ked, hral som ju maximalne 10x a vyhral asi 8x, je mozne, ze sme mali vela stastia a vyslo to prilis casto. A to sme polovicu hier hrali uz z druheho/stredneho zaplavoveho "levelu" :-) Asi nahodicka...

2.10.2017 10:37:43

Vybíráme z Bazaru

THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas